Премини към съдържанието
Alfa Romeo Beibee

Проблем с температурата на Видео картата?

Препоръчан отговор

Значи проблема е следния...Лаптопа ми е нов на около 2-3 месеца има-няма.Всички нови игри си ми вървяха на макс графика, дори и тези за които нямах достатъчно процесор, отскоро всички игри освен по-старите като например цс 1.6 , ГТА Сан Андреас си ми вървят на макс графика без проблем , но останалите секат супер зле... вървят ми както трябва само на най-мизерната графика .... 800х600 чел съм в разни форуми да си проверя температурата на видео картата , погледнах я с програма speedfan ако не се лъжа и там ми показва около 60 65 градуса и иконката беше "огън" Ако може да ми помогнете без да ме насочвате към сервиз ... компа е в гаранция и не смея да го бутат други и не искам да ползвам някакви рисковани програми и т.н. Не ми се дава в гаранцията защото ще ги чакам цял месец... :)Ето и характеристиките:Процесор: Intel B970 (2.3GHz, 2MB L3 cache)Видео Карта: nVIDIA GeForce GT 620M (1 GB Dedicated VRAM)РАМ: 4 GB DDR3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри с игрите ако искаш да си ползваш лаптопа за по-дълго време ! Това ми е съвета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си е съвсем нормално. Какво очаквате от бюджетен лаптоп за има няма 700 лева?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си е съвсем нормално. Какво очаквате от бюджетен лаптоп за има няма 700 лева?

Лаптопа ми е 900лв. и ми казаха че става за по-нови игри ... и едва ли им трябва да ме лъжат щото ако се върна при тях ще им стане неудобно .... :) и все пак ми кажете какво може да направя по въпроса .. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа ми е 900лв. и ми казаха че става за по-нови игри ... и едва ли им трябва да ме лъжат щото ако се върна при тях ще им стане неудобно .... :) и все пак ми кажете какво може да направя по въпроса .. 

Ами как да ти кажа... послъгали са те. Веднага давам произволен пример за 900 лева (Asus X550VC) чиито процесор слага в джоба си твоя процесор.

Разбира се дори и със i3 не означава, че може да се играят игри.

Едит: Да отговоря на въпроса. Ами реално нищо не можете да направите, дори и да го заведете на сервиз ще го държат един месец и ще кажат, че всичко е наред.

Машината е бюджетна, ако искахте да играете игри трябваше да вземете настолен. Със същите параметри настолния ще е около 500 лева и няма да клекне като лаптопа.

Използвайте си мобилната машина по предназначение.

Редактирано от Sa3ana3a (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами как да ти кажа... послъгали са те. Веднага давам произволен пример за 900 лева (Asus X550VC) чиито процесор слага в джоба си твоя процесор.

Разбира се дори и със i3 не означава, че може да се играят игри.

Едит: Да отговоря на въпроса. Ами реално нищо не можете да направите, дори и да го заведете на сервиз ще го държат един месец и ще кажат, че всичко е наред.

Машината е бюджетна, ако искахте да играете игри трябваше да вземете настолен. Със същите параметри настолния ще е около 500 лева и няма да клекне като лаптопа.

Използвайте си мобилната машина по предназначение.

Ем знаех си аз че е по-добре настолен... както и да е мерси все пак а с онея ще си поговоря... :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж температурата с друга програма. Тоя Speedfan е бошлав работа. Ако пак покаже 65 градуса температурата е нормална за мобилен чип при натоварване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж температурата с друга програма. Тоя Speedfan е бошлав работа. Ако пак покаже 65 градуса температурата е нормална за мобилен чип при натоварване.

Може би е от рамта ако искаш ще ти дам снимка на колко е свободна щото там имам притеснения може да е и от вируси .. а и се стои на 40-73% натоварване на рам [ как се прикачва снимка да видиш всичко направо... ]

Редактирано от Alfa Romeo Beibee (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.