Премини към съдържанието
mak0

Проблем с охлаждането на компютъра..

Препоръчан отговор

Здравейте, проблема е следния:

Компютъра ми когато се натовари и се изключва, водих го на техник и той ми каза, че сигурно е от вентилатора или от самото охлаждане, смених вентилатора и съвсем леко помогна и сега се изключва по-малко, но пак когато отворя някой игра, играя 4-5 минути и се изключва..

мисълта ми е дали, ако сега сменя радиатора ще се оправи? 

П.С: погледнах за подути кондензатори - добре са си..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да измериш температурите за да разбереш къде е причината за гасненето на машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като го води на техник той направи ли му профилактика? Погледна ли термопастата? Многозначен отговор ти е дал... Тествал ли е машината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да измериш температурите за да разбереш къде е причината за гасненето на машината.

С core temp гледам температурите и по принцип са добре, но веднъж го натоварих малко повече и стигна до 115 градуса..

Като го води на техник той направи ли му профилактика? Погледна ли термопастата? Многозначен отговор ти е дал... Тествал ли е машината?

всъщност не му е правил профилактика, общо прегледно за 5-10 минути го видя.. и викаше, че и той със сигурност не знае какъв може да е проблема и ми каза да сменя вентилатора и ако после пак така прави да сменя и радиатора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С core temp гледам температурите и по принцип са добре, но веднъж го натоварих малко повече и стигна до 115 градуса..

На кое си измерил такава температура ? :no-no:  Показанията на датчика нещо не са верни.

всъщност не му е правил профилактика, общо прегледно за 5-10 минути го видя.. и викаше, че и той със сигурност не знае какъв може да е проблема и ми каза да сменя вентилатора и ако после пак така прави да сменя и радиатора

Каква е тая профилактика за 5-10 минути ? Тц-тц...

Ще трябва да мериш с пръстомера. Отваряш капака и пробваш да задържиш пръсти по радиатора на процеосра. Ако не успееш да задържиш за известно време пръстите си, то вероятно не е сменена термопастата или пък охладителя не е прикрепен стабилно върху капачката на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.