Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, днес инсталирах Ubuntu 13.10 и имам проблем с интернета. Имам рутер и интернет доставчика ми изисква да имам VPN връзка, без която не може да се свърже към нет-а. Някой ако може да удари едно рамо с настройката на VPN-a ще съм му благодарен. На уиндоус 7 няма проблем, но тука не виждам доста от настройките които са при уиндоуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес инсталирах Ubuntu 13.10 и имам проблем с интернета. Имам рутер и интернет доставчика ми изисква да имам VPN връзка, без която не може да се свърже към нет-а. Някой ако може да удари едно рамо с настройката на VPN-a ще съм му благодарен. На уиндоус 7 няма проблем, но тука не виждам доста от настройките които са при уиндоуса.

А не прави ли маршрутизатора VPN връзката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не.

И какъв VPN ползва/препоръчва доставчика ви?

И за какво го държите този маршрутизатор тогава :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв VPN ползва/препоръчва доставчика ви?

И за какво го държите този маршрутизатор тогава :)

Май не се изразих правилно като казвам рутер, а всъщност имам предвид модем(не знам дали има разлика). Като цяло модема ми трябва само за Wi-Fi. Иначе доставчика използва PPTP VPN. IP-тата и там DNS и Gateway са вкарани в модема и вече от модема има лан кабел към компа и от компа използвам VPN, който взима автоматично IP-та, там си вкарвам юзър и парола и така. Без да си включа тоя VPN няма нет.

П.П: Не знам от къде си, но ако си от Варна може би го знаеш доставчика. Казва се аспарухово нет. Квартален доставчик. В сайта им има инфо как да си настроя VPN, но само за уиндоус. За линукс няма нищо. Четох из нета някакви магарийки и май малко си прее*ах sudo командата. Понеже съм ламер реших да не бутам повече. :D

П.П.2: Да ви кажа също как съм в интернет в момента. От лаптопа с Wi-Fi хващам модема. На лаптопа (който е с уин 7) съм пуснал споменатия вид VPN връзка и незнайно защо имам нет и на тоя комп чрез някаква Auto ethernet връзка.  :speak:

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е VPN, а PPPoE връзка... Отиваш в настройките на мрежата и търсиш настройката за аутентикация с данните от доставчика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не се изразих правилно като казвам рутер, а всъщност имам предвид модем(не знам дали има разлика). Като цяло модема ми трябва само за Wi-Fi. Иначе доставчика използва PPTP VPN. IP-тата и там DNS и Gateway са вкарани в модема и вече от модема има лан кабел към компа и от компа използвам VPN, който взима автоматично IP-та, там си вкарвам юзър и парола и така. Без да си включа тоя VPN няма нет.

П.П: Не знам от къде си, но ако си от Варна може би го знаеш доставчика. Казва се аспарухово нет. Квартален доставчик. В сайта им има инфо как да си настроя VPN, но само за уиндоус. За линукс няма нищо. Четох из нета някакви магарийки и май малко си прее*ах sudo командата. Понеже съм ламер реших да не бутам повече. :D

П.П.2: Да ви кажа също как съм в интернет в момента. От лаптопа с Wi-Fi хващам модема. На лаптопа (който е с уин 7) съм пуснал споменатия вид VPN връзка и незнайно защо имам нет и на тоя комп чрез някаква Auto ethernet връзка.  :speak:

Ето как става под линукс: http://www.ibvpn.com/billing/knowledgebase/50/Set-up-the-PPTP-VPN-connection-on-Linux-Network-Manager-GUI.html

Ако ви интересува как се прави през командния ред ето:http://www.cyberciti.biz/tips/howto-configure-ubuntu-fedora-linux-pptp-client.html

Това не е VPN, а PPPoE връзка... Отиваш в настройките на мрежата и търсиш настройката за аутентикация с данните от доставчика.

Не, това си е VPN (PPTP - Point-to-Point Tunneling Protocol)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не, това си е VPN (PPTP - Point-to-Point Tunneling Protocol)

Хмм, какъв е този доставчик който ще иска и налага на клиента VPN ? Напълно е възможно все пак... :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм, какъв е този доставчик който ще иска и налага на клиента VPN ? Напълно е възможно все пак... :rolleyes:

Има ги всякакви. Макар че този протокол се ползва по-често за свързване към корпоративната мрежа на служители работещи от дома :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ги всякакви. Макар че този протокол се ползва по-често за свързване към корпоративната мрежа на служители работещи от дома :)

Е да Кап, прав си. Просто ми стана чудно,защото PPPoE си е протокола за домашни потребители по принцип. VPN е по желание и е с малко по-специфични цели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не става, явно ще трябва да им звъня. По-принцип от тия настройки PAP, MSCHAP, MSCHAPv2 и EAP на лаптопа е включена само PAP. Eто упътването им за настройване, надявам се че ще можете да отворите сайта:

http://www.asparuhovo.net/home/?page_id=971

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не става, явно ще трябва да им звъня. По-принцип от тия настройки PAP, MSCHAP, MSCHAPv2 и EAP на лаптопа е включена само PAP. Eто упътването им за настройване, надявам се че ще можете да отворите сайта:

Проверете какво пише в логовете, вероятно там има показана причината да не можете да се свържете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре се свържете с доставчика за да ви помогнат конкретно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Dec 21 23:07:00 Kaloyan-pc NetworkManager[968]:    SCPlugin-Ifupdown: device added (path: /sys/devices/virtual/net/ppp0, iface: ppp0): no ifupdown configuration found.Dec 21 23:07:00 Kaloyan-pc NetworkManager[968]: <warn> /sys/devices/virtual/net/ppp0: couldn't determine device driver; ignoring...

Май в тия редове се крие ключа от палатката. Както и да е, ще им звъня в понеделник. Благодаря за бързите отговори. Лека вечер. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Dec 21 23:07:00 Kaloyan-pc NetworkManager[968]:    SCPlugin-Ifupdown: device added (path: /sys/devices/virtual/net/ppp0, iface: ppp0): no ifupdown configuration found.Dec 21 23:07:00 Kaloyan-pc NetworkManager[968]: <warn> /sys/devices/virtual/net/ppp0: couldn't determine device driver; ignoring...

Май в тия редове се крие ключа от палатката. Както и да е, ще им звъня в понеделник. Благодаря за бързите отговори. Лека вечер. :)

Изглежда сякаш настройката на устройството (ppp) не е като хората. Но за това не мога да съм ви от помощ, никога не съм се занимавал с това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.