Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте!

На една позната й умря компютъра, та сега търси нов (или по-скоро аз й търся нов). Компютърът ще й трябва да си цъка във фейса, някой друг сайт (ровичкане в интерент най-общо) и за гледане на филми (хубаво е все пак да може да си пуска рипове на блу-рей релийзи) и слушане на музика и от време на време работа с офис пакета на Microsoft. Няма да играе игри, няма да се овърклоква нито процесора, нито нещо друго. 

Предпочитания към марки няма - просто иска да може да си се рови и да си гледа филмите.  Няма претенции към процесора - може да е както интелски, така и на AMD.

Бюджетът й е 550лв.

Ето примерна конфигурация без кутия (като се чудя за този процесор дали ще трябва и доплънително охлаждане):

GB GA-F2A55M-DS2 A55 FM2     82.61 лв. AMD A4-4000 X2 /3.2GHZ/FM2/BOX     76.00 лв. CORSAIR 4GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.5V CL9 BLUE     82.00 лв. 1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA     105.75 лв. ASUS ENGT530/DI/2GD3/DP     67.42 лв. ASUS PCI 10/100 NX1001     8.10 лв.

Ако може и други предложения, включващи кутия и прилична видео-карта, тъй като аз имам наблюдения единствено към по-високия клас видео-карти, а към кутиите никакви и изобщо тези компоненти съвместими ли са? 

Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Блу-Рей (не за 3D) и най-слабата вградена графика е над необходимото. Демек Пентиум за 100 лв. + дъно пак за толкова (да има HDMI и добро аудио) е достатъчно.

пс. Дъното което си избрал е с кофти чипсет. Няма да има възможност за ъпгрейд със новите процесори и няма HDMI изход.

Видеокартата е безсмислена поради вече споменатата причинна а и за нищо не става в случай че става дума за игри.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Блу-Рей (не за 3) и най-слабата вградена графика е над необходимото. Демек Пентиум за 100 лв. + дъно пак за толкова (да има HDMI и добро аудио) е достатъчно.

пс. Дъното което си избрал е с кофти чипсет. Няма да има възможност за ъпгрейд със новите процесори и няма HDMI изход.

Добре ще го взема под внимание, а процесора как е и дъно с какъв чипсет е добър, че вече от година не избирам компоненти и не съм много в час особено с частите, изобщо нуждите ми са несрваними с тези на позната ми, та сега ми е малко странно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето моето предложение като съм взел предвид споменатите неща - Количка или ако тишината е от значение - Количка.

Изходи: D-Sub, DVI-D и HDMI , Аудио: Realtek ALC892 , Кутията има USB3. 

пс. Ако ще взимате АМД чипсета да е A88X. Например GIGABYTE GA-F2A88XM-HD3 или ако няма да се връзва телевизор за БР-те по-евтиното без HDMI изход - GA-F2A88XM-DS2.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето моето предложение като съм взел предвид споменатите неща - Количка.

пс. Ако ще взимате АМД чипсета да е A88. Например GIGABYTE GA-F2A88XM-HD3.

Добра конфигурация, аз в моя пост бях забравила за захранване  :ph34r:  Ще почакам да видя и за други предложения тази вечер и утре, ако има някое с процесор на AMD, ако не това ще се поръчва, че доколкото разбрах тя иска сега по празниците да си е с компютър.

Благодарско за помощта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ли да включва и записвачка? Бюджета до 550 лв. с включена доставка ли е? Или може да бъде 550, +, - 5 лв. ? и отделни около 30 лв. за доставка си имате?

ASROCK H81M, H81, DDR III 1600/1333, DVI, HDMI, SATA III, USB 3.0, GLAN, LGA1150

INTEL PENTIUM DUAL CORE G3420, 3.20GHz, 3M, BOX, LGA1150

GEIL 4GB DDR III 1600 ENH CORSA CL9 - може и 2х2 да се вземе - 2GB DDR3 1600 GEIL VALUE PLUS x2

TOSHIBA 1000GB 7200rpm 32MB SATA III

CORSAIR Захранване 430W CX, CP-9020046-EU - качествено захранване

FRACTAL DESIGN Core 1000 USB3.0, Micro ATX, BLACK w/o PSU

Всичко с ДДС: 524.58 лв. + записвачка 30.83 лв.LG DVD-RW GH24NSB0 DVD RW SATA BLACK = 555.41 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пояснете моля,какво значи,че е изгорял компютърът и? В пожар ли е изгорял? Или просто някой чарколяк е сдал багажа? Ако е второто положение,дали пък няма да можем да ползваме кутията и хард-диска на първо време.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ли да включва и записвачка? Бюджета до 550 лв. с включена доставка ли е? Или може да бъде 550, +, - 5 лв. ? и отделни около 30 лв. за доставка си имате?

ASROCK H81M, H81, DDR III 1600/1333, DVI, HDMI, SATA III, USB 3.0, GLAN, LGA1150

INTEL PENTIUM DUAL CORE G3420, 3.20GHz, 3M, BOX, LGA1150

GEIL 4GB DDR III 1600 ENH CORSA CL9 - може и 2х2 да се вземе - 2GB DDR3 1600 GEIL VALUE PLUS x2

TOSHIBA 1000GB 7200rpm 32MB SATA III

CORSAIR Захранване 430W CX, CP-9020046-EU - качествено захранване

FRACTAL DESIGN Core 1000 USB3.0, Micro ATX, BLACK w/o PSU

Всичко с ДДС: 524.58 лв. + записвачка 30.83 лв.LG DVD-RW GH24NSB0 DVD RW SATA BLACK = 555.41 лв.

550лв е бюджета за компютъра, доставката е отделно. Доколкото знам от нея от стария нищо не може да се използва, тъй че всичко ново ще трябва да бъде, а какво го е сполетяло не знам (пожар не е със сигурост).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли как се прави HDMI към RCA.Имам HDMI кабел но нямам тв с такъв вход и искам да го срежа и да го свържа с чинчове.В смисъл да включвам лаптопа си към обикновена тв.Благодаря предварително. :)  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчката е направена - първото предложение на naruto най-ми допадна - на позната ми такива екстри като шум не й правят особено впечатление, стига компа да й върши работа за целите :)

Благодаря за помощта!  

Желавя ви Весело изкарване на празниците и успешна Нова година! :P

P.S. С това считам темата за приключена! :)

Редактирано от mitrandir (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.