Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
tba6ev

Компютъра се рестартира когато си пожелае

Препоръчан отговор

Сложи му допълнителен охладител,напъно е възможно да прегрява :P .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ти се ПОМОГНЕ, трябва да ни дадеш пълна информация за компютъра ти, а това включва:Информация за хардуер (процесор, дъно, рам, видео абе всичко дето има в тая кутия), като не говориме за процесора е AMD 2,6ghz, а ще кажеш процесора е AMD X2 6400+, за видеото и другите части по същия начин. Като изключим захранването за него искаме снимки на лепенката (да се вижда и чете ясно), както и от вътрешната страна на захранването (дето са кондензаторите и прочие), за да можем да видим дали няма някой пробил (изтекъл) кондензатор. И може би второто по важност го оставих за накрая, но от бързане е така... Сваляте някоя програма за следене на температурите и ни качвате снима с тях.И да ви кажа само нещо. Ако бяхте прочели правилата на форума (или се бяхте опитали да ги спазите) сега нямаше да пиша 20 реда ей така, а щяхме да ви кажем (може би веднага), къде е проблема ;)

ПП: И темата е за хардуерния раздел

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С една картинка работата не става момко ! Врачката ни е в предколедна отпуска.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо по въпроса?

С тая информация дето си дал, нищо по въпроса! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

post-345008-0-96305300-1387658075_thumb.

Процесор, серия
  • [*]
AMD 6 Core FX?

Процесор модел

• [*]
AMD FXtm-6100 3.3GHz?

Дънна платка

• [*]
ASROCK AMD 970 Pro3/AM3+

Памет, вид

• [*]
DDR 3 1600Mhz

Памет, размер

• [*]
8 GB

Видеокарта- модел

• [*]
AMD Radeon HD 7770 1GB GDDR5 128bit десктоп

Видеокарта тип

• [*]
Външна - 1GB собствена памет

Твърд диск

• [*]
1000GB 7200 оборота SATA III 64MB кеш

Оптично устройство

• [*]
DVD-RW?

Портове отпред - компютри

• [*]
1 x USB 2.0 [*]1 x USB 3.0 [*]1 x изход за слушалки/тонколони [*]1 x Вход за микрофон

Портове отзад - компютри

• [*]
2 x USB 3.0 [*]6 x USB 2.0 [*]1 x PS2 порт за клавиатура [*]1 x PS2 порт за мишка [*]1 x RJ-45 LAN мрежови порт [*]1 x Line in - линеен стерео вход [*]1 x Mic in - вход за микрофон [*]1 x Line Out - изход за тонколони [*]1 x DVI изход (на отделната видеокарта) [*]1 x HDMI изход (на отделната видеокарта) [*]2 x mini Display Port изход (на отделната видеокарта)

Разширителни слотове

• [*]
4 x DDR3 DIMM slots [*]1 x PCI Express 3.0 x16 slot (PCIE1: x16 mode) [*]1 x PCI Express 2.0 x16 slot (PCIE2: x4 mode) [*]3 x PCI Express 2.0 x1 slot [*]2 x PCI slots

Екстри десктоп

• [*]
Cooler Master захранващ блок [*]Cooler Master Blizzard T2 охлаждане

Звук

• [*]
Звукова карта с 7.1 поддръжка

Захранващ блок

• [*]
500W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като гледам компонентите, машината е сравнително нова така че за подути кондензатори и остарели елементи е малко рано да се говори, макар че дори и нови компонентите не са застраховани от дефектни елементи.
Остава сега и една снимка на лепенката на захранването и един screenshot от (speccy, aida) със температурите,  че тия 15 градуса от coretemp ми се виждат малко съмнителни. 

Всъщност откога е този проблем. След нещо което си инсталирал или просто ей така изведнъж, без видима причина ?

Според мен без да съм спецялист, Въпреки че картата не е някоя от лакомите, мисля че захранването не издържа и се рестартирва.

Другия варянт е недобре закрепен охладител на процесора и оттам изключване на системата след достигане на критичните за процесора темеператури.

Абе случайно да си го клокнал, процесора ?

P.C. Ето ти нещо от гугъла. просто сложих kernel power, event ID 41 u critical като ключови думи ( думите от event viewer-a)

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Овърклок или слабо захранване. Друго не виждам възможно при нова система. Освен ако частите не са били бракувани и ти да си хванал точно тях.. :D Но да - ако си овърклоквал - връщай заводско. Ако не - пробвай с поне 630w захранване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с преинсталация, ако не стане– ново захранване или, ако е под гаранция връщай в магазина/завода. Всъщност за колко си го купил този комп? от това което видях на снимките и което си написал в 2-рия си пост ми се вижда доста мощен и хубав компютър, на мен много ми харесват спецификациите му. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.