Премини към съдържанието
enuff

проблем с рестарт при Уиндоус 7

Препоръчан отговор

Сглобих един компютър и след като инсталирах Уин 7 забелязах, че след инсталиране на ъпдейти при даване на рестарт изгасва монитора, но компютърът продължава да работи вместо да се рестартира. Гася го като задърам Start бутонът на кутия при което угасва, пуска се отново за 1 секунда и след това се гаси. Бутонът за рестарт на кутията работи. С Shut Down през Уиндоус няма проблем също.  

Прегледах по БИОСа, но нищо не ми направи впечатление да не е както трябва. 

Къде може да е проблема, защото е малко дразнещо така сега все път да давам shut down и после да го пускам, когато искам просто да рестатирам. 

Редактирано от enuff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сглобих един компютър и след като инсталирах Уин 7 забелязах, че след инсталиране на ъпдейти при даване на рестарт изгасва монитора, но компютърът продължава да работи вместо да се рестартира. Гася го като задърам Start бутонът на кутия при което угасва, пуска се отново за 1 секунда и след това се гаси. Бутонът за рестарт на кутията работи. С Shut Down през Уиндоус няма проблем също.  

Прегледах по БИОСа, но нищо не ми направи впечатление да не е както трябва. 

Къде може да е проблема, защото е малко дразнещо така сега все път да давам shut down и после да го пускам, когато искам просто да рестатирам. 

тест на рам памета си направи и ако не дава грешки - тогава ще мислим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах тест и няма проблеми с паметта. Четох в един чужд форум за идентичен проблем и там се оправило със System Restore, но при мен се получи веднага след нова инсталация и съответно нямам предишен период, когато е работило. 

Съмнявах се дали не съм объркал нещо по кабелите и настройките на дъното, но всичко изглежда окей, а и сложих един Линукс за проба и през него си се рестартира нормално. 

Редактирано от enuff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През Линукс щом върви, значи нещо в софтуера не е на ред. Да не си сложил някоя самоделка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, свалих от Арената най-новият Уин 7 с интегрирани ъпдейти до ноември. Същият инсталирах и на друг компютър и там всичко си работи нормално. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от версията на Уин. Пробвах да инсталирам Уин 8 и заби още при инсталацията, защото самият setup на Уиндоус се опитва да рестартира компютъра по време на инсталацията и не може, а като го рестартирам ръчно след това инсталацията не иска да продължи. Пък и както казах от същият диск с Уин 7 съм инсталирал и на друг компютър така че едва ли там е проблема. Нещо Уиндоуса не си комуникира както трябва с дъното имам чувството. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво според теб е това специално нещо, което не може да комуникира дъното с Windows, а с Линукс може?

Весели празници!

Редактирано от еди (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно има нещо специално щом трябва да намеря версия на Уиндоус, която работи точно с този хардуер. Този Уин, с който е в момента от същият диск инсталирах на друг компютър с разликата, че единият е с дъно Intel, а другия с Asus и на единия работи, а на другия не. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем , но при мен се появи след токов удър. До сега не съм намерил решение освен ръчен рестарт след ъпдейти и тн... така че хардуерен е проблема не  е от софтуера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно има нещо специално щом трябва да намеря версия на Уиндоус, която работи точно с този хардуер. Този Уин, с който е в момента от същият диск инсталирах на друг компютър с разликата, че единият е с дъно Intel, а другия с Asus и на единия работи, а на другия не. 

Какво общо има версията на ОС и вида й въобще с даден модел дъно ? :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз това се чудя, но пробвах вече 3 различни Уиндоуса и с 3-те едно и също - компютърът не може да се рестартира сам, трябва да го рестартирам от бутона. С Линукса става. 

Въпросът е какво да направя, че да работи и с Уиндоус. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.