Премини към съдържанието
breakforce

Въпрос за Linpus и Windows ?

Препоръчан отговор

Здравейте, не знам темата дали е на подходящото място за което моля да бъда извинен, имам следният проблем вчера едни мой роднини си купиха лаптоп Acer Aspire с Linpus Linux Lite, но искат да го заместят с windows 7, стартирам аз компютъра и ми се показва GNU Grub 0.97 version мисля че беше и ме пита дали да Create disk, каквото и да направя ми излиза "localhost@root #" въпросът ми е как да го направя че да ми бутне флашката и да инсталирам windows забравих да спомена че лаптопа въпреки че е 15.6, няма устройство за дискове, чудя се между другото дали ако направя Live USB и кача на него windows 7 дали ще стане ..., но се абстрахирайте от моето мнение и ако може да ми помогнете... мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е командна линия, и всъщност показва че си логнат като root. Настрой биоса да бутва от флашката, и стартирай инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

Linpus Linux  е писан специално за Acer но не е изпипан, като си купих моя лаптоп се мъчих доста време с него но така и не успях да го подкарам.

Направи си бутваща флашка с предпочитаната ОС включия в лаптопа

рестартирай, натисни F2 с помощта на стрелките отиди на BOOT

пак със стрелките избери USB името на флашката

с F6 или F5 избираш флашката да е на първо място

натисни F10 ентър следва рестарт и ако всичко е наред започва инсталация от флашката.

Важно след първия рестарт пак влез в биос в BOOT менюто и върни твърдия диск на първо място, ако не го направиш при рестарт инсталацията ще започна отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах вече не става по тоя начин пак ми излиза същият прозорец...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах вече не става по тоя начин пак ми излиза същият прозорец...

Инсталиране на Windows 7 с помоща на USB/DVD Download Tool

Направи си бутваща флашка сложи я в лаптопа и следвай стъпките.

Няма вариант да не може ако настроиш биос както трябва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така да ви споделя следващият проблем, инсталирах Windows 8 без никакви проблеми, но остава да накарам Windows 7 да тръгне, формата на дисковете е GPT четох че трябва да го направя да е на MBR изтеглих програмата EaseUS Partition Magic, и се опитвах като цъкна десен бутон на "Дискове GPT 1" и някъде пак четох че трябва да има "Convert MBR", на при мене това не се показва по-долу е въпросната снимка, пробвах през "cmd" - > "list disk...." и пак не става дайте някакъв акъл от какво и как може да се оправи, че направо бъгясах. 

Публикувано изображение

Редактирано от breakforce (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кликаш на диска с десен бутон и там трябва да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така да ви споделя следващият проблем, инсталирах Windows 8 без никакви проблеми, но остава да накарам Windows 7 да тръгне, формата на дисковете е GPT четох че трябва да го направя да е на MBR изтеглих програмата EaseUS Partition Magic, и се опитвах като цъкна десен бутон на "Дискове GPT 1" и някъде пак четох че трябва да има "Convert MBR", на при мене това не се показва по-долу е въпросната снимка, пробвах през "cmd" - > "list disk...." и пак не става дайте някакъв акъл от какво и как може да се оправи, че направо бъгясах. 

Публикувано изображение

Значи, ако искаш уин 7 да тръгне просто триеш дисковете и правиш нови (това е по време на инсталацията на уина кадето се форматират дяловете). Триеш дисковете (задължително и двата) и ги правиш наново.

Редактирано от milenvdbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не си сложиш ArchOne ?http://archone.sourceforge.net/

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи трия дисковете и после ги създавам на ново, но когато дам "Apply" ми дава грешка свързана с триенето на дисковете и не иска да продължи, пробвах и с Acronis в биоса ми го зарежда до някъде и пак ми дава грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи трия дисковете и после ги създавам на ново, но когато дам "Apply" ми дава грешка свързана с триенето на дисковете и не иска да продължи, пробвах и с Acronis в биоса ми го зарежда до някъде и пак ми дава грешка.

Я свали един Hirens Boot CD и бутни. В него има доста полезни програмки за работа с партиции като GParted например. Една забележка - работи внимателно, че да не затриеш дяловете на Уиндоуса.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май вече е отговорено, само да вметна за триене и форматиране на дялове може да се ползва почти всяко дистро от живо CD. Има и готови, само с Gparted. По последен спомен действаше безотказно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.