Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

препоръчайте ми такава, като монитор не ми трябва, както и записвачка.

Ще се ползва за стандартни неща + world of tanks.

Добре ще е частите да са от most, че ми е удобно от там.

Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този бюджет се ориентирайте към нещо втора ръка. Опитах се да сглобя нещо що годе, поне да е с нови части:

GB E240N
4GB DDR3 1333 A-DATA
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB
CM ELITE 342 BLACK/MATX/NO PSU
PSU FORTRON FSP350-60APN 85+

Обща стойност - 341.08 лв. с ДДС

Количка.

Избора все пак си е ваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма да ползваш стария хард, нещо такова:

Обща стойност - 351.70 лв. с ДДС

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси хора, като че ли предложението на Niko_ най - ми допада, но графиката май е доста слаба, мога да се напъна за този с 50$  повече /А8 - 5600к/  ще има ли голяма разлика или ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси хора, като че ли предложението на Niko_ най - ми допада, но графиката май е доста слаба, мога да се напъна за този с 50$  повече /А8 - 5600к/  ще има ли голяма разлика или ?

Да, ако можеш да си позволиш 5600к ще е много добре. Няма да имаш проблем с въпросната игра, която искаш да играеш. Дори и най-новите игри ще ги играеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

Оказа се че ще ми остане и един Athlon II X2 240.Дайте предложения за останалите чаркове, да видим какво ще излезе :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

Оказа се че ще ми остане и един Athlon II X2 240.Дайте предложения за останалите чаркове, да видим какво ще излезе :)

А нали ти е ясно че атлона е по-кекав от всичко предложено до сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нали ти е ясно че атлона е по-кекав от всичко предложено до сега?

Може би проблема е, че е наличен и че в новите предложения, ще може да се пропусне и процесора ли?! Може би може, да се вкара някоя бюджетна видеокарта на негово място.

П.П. Към автора на темата. Малко да изясните състава на досега използуваната машина, за да решим дали ще се предлага нова машина, или ще се прави някакъв по-основен ъпгрейд на настоящата, без значение от причината, или ако е поради възникнал дефект да се извади авариралият компонент от сметките.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

А дъно има ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и да се гласи, в бюджета няма да се побере отделна ( качествена с DDR5 ) видеокарта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офф/Аз имам качествена видеокарта среден клас и не е с GDDR5 макар в съответното поколение да бяха и първите видеокарти оборудвани с тази памет. Картите с Нвидиа логика още години след това, не бяха с нещо повече от GDDR3 чипове, но имаха модели със сходна производителност, на конкурентните си поколения карти с АМД логика и GDDR5 VRAM/Офф край

Нека спрем за момент и да изчакаме намесата на автора на темата, когато бъде отново онлайн. Иначе изпадаме в положението да си приказваме между себе си в чужда тема и да водим и монолози. Както колегата споменава в коментар №2, има вариант някой от предложените компоненти  да е и втора ръка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старият компютър го оставям на родителите си, взимам само записвачката и извинявам се, просто забравих че имам и 1 семпрон и тъкмо ще ги разменя (цялата работа опира все пак до кинтите).

Щайгата е:asrock ALiveXFire-eSATA2 am2Athlon II X2 240 знам че като сменя дъното ще работи по - добреx15502gb 800mhz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоя процесор + това:

Кутия Spire CoolBox 503, без захранващ блок, Черна Памет Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM HyperX Blu Хард диск WD Син, 500GB, 16MB, 7200 об./мин, SATA 3 Дънна платка MSI 760GM-P23 (FX), socket AM3+

259 лева

+ някакво захранване PSU FORTRON FSP350-60APN 85+ - 53 лева + някой лев за доставката му

+ феновете на видео на старо да предложат и такова.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми е мисълта, че am3+ платформата има изглежда още хляб в нея и процесора може да се смени по - нататък, за сметка на това едно по - добро psu като фортрона(старото китайско от самото начало бръмчеше като самолет) и дайте все пак предложения за ново gpu до към 150.Гледам че се предлагат 7750 и r7 - 250, те как са, ще имат ли добра производителност  с предложената конфигурация ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми е мисълта, че am3+ платформата има изглежда още хляб в нея и процесора може да се смени по - нататък, за сметка на това едно по - добро psu като фортрона(старото китайско от самото начало бръмчеше като самолет) и дайте все пак предложения за ново gpu до към 150.Гледам че се предлагат 7750 и r7 - 250, те как са, ще имат ли добра производителност  с предложената конфигурация ?

Има още хляб в нея. Въпроса е ще можеш ли да отделиш за отделна видеокарта, и в крайна сметка какъв е бюджета за всичко това ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами искаше ми се да е до 350, но няма как до към 450 ще е, то и А8 конфигурацията така или иначе идваше горе - долу на тези пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето така:

GB 78LMT-S2P /AMD 760G/AM3
4GB DDR3 1600 A-DATA
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB
SAPPHIRE R7 250 1G GD5 W/BOOST
CX-2D67

Обща стойност - 420.47 лв. с ДДС

Количка.

HD7730 <R7 250 < HD7750

Мисля че това е по-приемливия вариант.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето така:

GB 78LMT-S2P /AMD 760G/AM34GB DDR3 1600 A-DATA500GB SEAGATE 7200/6GB/16MBSAPPHIRE R7 250 1G GD5 W/BOOSTCX-2D67Обща стойност - 420.47 лв. с ДДС

Количка.

HD7730 <R7 250 < HD7750

Мисля че това е по-приемливия вариант.

Супер е колега. Единствено може да смени картата с ASUS HD7750-1GD5-V2. 4 лв. отгоре едва ли ще са проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за предложенията !

След няколко дни ще докладвам точно какво съм взел и най - важното --> как се представя ;) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.