Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

процесор-Athlon 64 x2 4200+/2.2ghz/2x512kb/s.AM2

дъно-Gigabyte M52L-S3/S.AM2/DDR2/PCIE/SATA2/8CH/LAN

рам-DDR2 1GB/800 PQI

видео-HD 2400 XT/DDR3/PCI-E

захранване-ATX-350 WP4/LEIYON.

При пускане не вади картина,клавиатура и мишка не работят.

Вентилаторите се вклиучват на пална пара за няколко секунди и после заглахва,а тои нее от тихите компове.Изваждах компонентите един по един при вкл.комп. но нищо,нито звук.

Имам самнени в захранването,че не подава достъчно ток.

Бих искал съвет да го подсиля малко защото сега не мога да го сменям с друг.

БЛАГОДАРЯ предварително.

Редактирано от Ceci Petrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте с друго захранване,от някой приятел например.

Изваждах компонентите един по един при вкл.комп. но нищо,нито звук.

Това е груба грешка,компоненти не се махат,докато е включена машината.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ме опати един приател дето работеше в сервиз.Уж трябвало да издаде звук ако има проблем с някои от компонентите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ме опати един приател дето работеше в сервиз.Уж трябвало да издаде звук ако има проблем с някои от компонентите.

Това се прави на неработеща машина, като се оставя само процесора. При следващо пускане трябва да изпищи за паметта. Следва пускане на машината с процесор и паметта. Ако всичко е наред трябва да изпищи по по-различен начин за видеокарта. Пускаш машината с видеокартата и ако всичко е наред трябва да изпищи за диска. Връзваш диска и ако всичко е наред машината трябва да тръгне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това се прави на неработеща машина, като се оставя само процесора. При следващо пускане трябва да изпищи за паметта. Следва пускане на машината с процесор и паметта. Ако всичко е наред трябва да изпищи по по-различен начин за видеокарта. Пускаш машината с видеокартата и ако всичко е наред трябва да изпищи за диска. Връзваш диска и ако всичко е наред машината трябва да тръгне.

Благодаря за барзия отговор.Вазможно ли е да сам съсипал някоя част.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за барзия отговор.Вазможно ли е да сам съсипал някоя част.

Напълно е възможно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ще допълня че ще пищи за липса на някой от хардуерните компоненти , ако има с какво да пищи . :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

УЖАС - кажи на сервизния техник че поздравявам майка му , а ти си нагласи по дебела пачка за нов комп и по дебела тояга за да му счупиш главата 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този приятел на автора на темата много добре че е " работил " в сервиз , миналото време е отлично в този случай .

Според мен по така описаните симптоми , се свеждат възможните дефекти до :

1. Проблем със чипсет-а 

2. Проблем със видеокартата

Това според мен са най-вероятните причини . Възможно е и захранването да е заминало , но при включване ако не светва индикаторите  на клавиатурата това води до мисълта че захранването не е основния проблем . Просто клавиатурата не комуникира със дъното .Това важи и за мишката . Тези 2 устройства са с малка консумация и щом има момента в който вентилатори и всичко се включват, а клавиатурата и мишката не , то аз бих се насочил съм чипсет-а , но както е написал колегата по-горе , добре е да се опита за всеки случай с друго захранване .

Ако автора няма познат или приятел ( в никакъв случай онзи дето работил в сервиз) , който  да даде друго захранване и да е в час да го смени , то в такъв случай изхода е само един - сервиз и ....късмет .

П.П.  Какво означава " компютъра не е от тихите " ???? За да е шумен един компютър винаги вината е във вентилаторите . Логично следва (ако са шумни ) ,да са със разбити втулки или за смазване. Като гледам параметрите на машината , тук не става въпрос за някакво мощно "животно " , което да е с някакви големи мощни  вентилатори произвеждащи голям шум от завихрен въздух .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този приятел на автора на темата много добре че е " работил " в сервиз , миналото време е отлично в този случай .

Според мен по така описаните симптоми , се свеждат възможните дефекти до :

1. Проблем със чипсет-а 

2. Проблем със видеокартата

Това според мен са най-вероятните причини . Възможно е и захранването да е заминало , но при включване ако не светва индикаторите  на клавиатурата това води до мисълта че захранването не е основния проблем . Просто клавиатурата не комуникира със дъното .Това важи и за мишката . Тези 2 устройства са с малка консумация и щом има момента в който вентилатори и всичко се включват, а клавиатурата и мишката не , то аз бих се насочил съм чипсет-а , но както е написал колегата по-горе , добре е да се опита за всеки случай с друго захранване .

Ако автора няма познат или приятел ( в никакъв случай онзи дето работил в сервиз) , който  да даде друго захранване и да е в час да го смени , то в такъв случай изхода е само един - сервиз и ....късмет .

П.П.  Какво означава " компютъра не е от тихите " ???? За да е шумен един компютър винаги вината е във вентилаторите . Логично следва (ако са шумни ) ,да са със разбити втулки или за смазване. Като гледам параметрите на машината , тук не става въпрос за някакво мощно "животно " , което да е с някакви големи мощни  вентилатори произвеждащи голям шум от завихрен въздух .

Ще се води на доктор то сее видяло,колкото до шума вентилатора на захранването още като беше нов се потроши и ми го смениха в сервиза с доста по шумен затова.Благодаря за всичко.Но все пак този съндък мойе ли да се саживи малко или неси заслужава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Системата ( съндъка ) , не е толкова зле от към параметри като за използване за забавление - филми , музика , четене , браузване . Просто ако решите че ще се ремонтира , ако ремонта надхвърли 100-150 лева ( съмнително е много ) , то отново за тези парички няма как да закупите по-добра система , минимум ще трябва да добавите още поне 300 лв.

По Ваша преценка , ако решите да го ремонтирате все пак , след ремонта просто си добавете поне още 1 Гб рам , макар че във Вашия случай DDR2 рам са вече скъпи -30 и нагоре лв. Ако го направите , системата ви отговаря на критериите ( процесор , видео и евентуално 2 Гб рам )  за работа под Widows 7 и съм убеден че би вървяла бързо и безпроблемно .

Избора е Ваш .

Успех Ви желая и весели празници .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Системата ( съндъка ) , не е толкова зле от към параметри като за използване за забавление - филми , музика , четене , браузване . Просто ако решите че ще се ремонтира , ако ремонта надхвърли 100-150 лева ( съмнително е много ) , то отново за тези парички няма как да закупите по-добра система , минимум ще трябва да добавите още поне 300 лв.

По Ваша преценка , ако решите да го ремонтирате все пак , след ремонта просто си добавете поне още 1 Гб рам , макар че във Вашия случай DDR2 рам са вече скъпи -30 и нагоре лв. Ако го направите , системата ви отговаря на критериите ( процесор , видео и евентуално 2 Гб рам )  за работа под Widows 7 и съм убеден че би вървяла бързо и безпроблемно .

Избора е Ваш .

Успех Ви желая и весели празници .

Ако е голям и скъп проблема естествено ниама да се прави,а се разглабя и в едно саитче за части.Рам сас сигорност ще му добавя но ако сложа по мощна карта да кажа 512 процесора ще издаржи ли.Това ако се ремонтира разбирасе и каква бих могал да сложа.Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора Ви е с достатъчна сила като тактова честота за да може да се справи с по-нова видео карта . Захранването Ви е малко слабо , но е поносимо .

http://mallbg.com/GB-N210D3-1GI-GF210-1GB-D3_28267.html

Можете да погледнете това , не е от към цена кой знае какво , но пък е прилично за работа .

Можете да изберете и други варианти с Nvidia или AMD .

Тук във форума има доста хора със отлично познания в тази област - съвместим хардуер ,използване на въпросния по отношение на захранване и каквото друго се сетите . Те биха ви били по-полезни от мен в тази област .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старата карта играех всички Call of Duty без последната Ghosts тази много го тормозеше.Атази как 6те се справи.Аз бих дал и повече пари за видео стига другите части да стават.Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно автора си прави майтап  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старата карта играех всички Call of Duty без последната Ghosts тази много го тормозеше.Атази как 6те се справи.Аз бих дал и повече пари за видео стига другите части да стават.Благодаря.

Не очаквайте чудеса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно автора си прави майтап  :D

Няма такова нещо,ако ги разбирах тези неща нямаше да занимавам никого и най вече пари за геймарски комп.

Не очаквайте чудеса.

ОК

Само ще допълня че ще пищи за липса на някой от хардуерните компоненти , ако има с какво да пищи . :)

Преди извесно време пищеше при пускане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на дъната платка има едно малко говорителче което е изпишяло за последно при свалянето на компоненти от компа докато работи и наи вероятно няма да писне никога вече защото и то се е прецакало :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огледах даното и не видях нищо подобно на говорителче,виждал сам новите дана с говорителчето и при мен ниама такова но сам го чувал значи има ниакаде такова.Благодаря на всички които помагаха.Ще го закарам при тези дето го купих и те ще кайат кав е проблема.После ще пиша може да помогна на някои с подобни проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.