Премини към съдържанието
abvd

Как да разбера коя версия на звуков адаптер Realtek ми е нужна ?

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам относно Realtek как да разбера коя версия ми трябва за да чувам перфектно звука. Дали трябват някакви други програми и т.н. Общо взето всякаква информация. Мерси (: 

Редактирано от abvd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирай си заглавието от разширения редактор на примерно - Версия на звуков адаптер Realtek а после ти отговаряме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте споменали какво слушате на какво го слушате и т.н, какви формати, слушалки , тонколони и т.н.

Щом работи дравера за звуковате карта, не е небходимо да инсталирате нова версия.

Освен ако нямате проблем със него.

Относно качеството на звука: зависи от източника на сигнала (дали е компресиран или Losseless), аудио системата (тонколони усилватели, слушалки), звуковата карта (ако тя е вградена не може да очаквате

кой знае колко качествен звук) и  плеъра , чрез който пускате музика/видео.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно качеството на звука: зависи от източника на сигнала (дали е компресиран или Loseless)

Колега, позволи да те поправя: понятието "lossless" не изключва понятието "компресия" - повечето (ако не и всички) lossless формати поддържат компресия - затова можеш да имаш звука от цял аудио диск, събран в 300-400 MB FLAC. Предполагам, че имаш предвид разликата между lossless и lossy звукови кодеци.Относно драйвера - съгласен съм - в общия случай ако работи, не трябва повече занимавки.Изключения се правят в случай, че например искаш да записваш музикален инструмент с минимално закъснение - за целта има например ASIO. Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте споменали какво слушате на какво го слушате и т.н, какви формати, слушалки , тонколони и т.н.

Щом работи дравера за звуковате карта, не е небходимо да инсталирате нова версия.

Освен ако нямате проблем със него.

Относно качеството на звука: зависи от източника на сигнала (дали е компресиран или Losseless), аудио системата (тонколони усилватели, слушалки), звуковата карта (ако тя е вградена не може да очаквате

кой знае колко качествен звук) и  плеъра , чрез който пускате музика/видео.

слушам предимно музика , на тонколони , mp3 , mp4 , слушалки нямам , тонколоните са number CE-200 . Принципно ми трябва Realtek за да мога със слушалките който ми дадоха днес да мога да слушам силно музика защото сега се чува слабо, но с тонколоните нямам проблем. После драс: http://prikachi.com/images/697/6877697l.jpg Също ми казаха че това където е digital трябва да е като Analog и затова ми трябвало Realtek за да може да е активно. 

Редактирано от abvd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От снимката която сте пуснали излиза ,че звуковата карта не е Realtek, ами C-media

Дайте точния модел на дъното ако е настолен компютър, за да видим точния модел на звуковата карта.

Ако е лаптоп, пак марката и модела му. 

Принципно ми трябва Realtek за да мога със слушалките който ми дадоха днес да мога да слушам силно музика защото сега се чува слабо, но с тонколоните нямам проблем.

Проверете, дали не сте намалили звукът на звуковата карта, щом се чуват слабо.

Но знайте, че ако слушалките са с повече омове (Ohms), Ви трябва слушалков усилвател.

Той усилва звукът на високо-омните слушалки.

Зависи и колко е голяма чувствителността (dB) на тези слушалки освен омовете.

Също и звуковата карта дали "вади" силен звук.

Точният модел на слушалките е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на дънната платка е ECS K7S5A. Не съм намалял нищо. Точни модел на слушалките не ги знам, Ще питам днес и ще разбера. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте и този драйвер. Пише, че е със включен audiorack.

Предполагам, е възможно да е по-нова версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не усещам разлика, май пак си е слаб звука в слушалките. Относно слушалките марка media tech са. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не усещам разлика, май пак си е слаб звука в слушалките. Относно слушалките марка media tech са. 

Само марката не стига. Трябва и модела им.

Но както казах относно слушалките (в горният ми пост), важи всичко. (Прочетете внимателно поста).

Ако имате възможност, тествайте с други (маркови). Тъй като тези на Медиа Теч, (без-известна марка за периферия), няма да са много качествени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.