Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да ви попитам дали има смисъл да ъпгрейдна процесора на следната конфигурация, защото в много от игрите в canyourunit.com ми показва, че единствено процесора спъва нещата. Като цяло много искам да играя Grand Theft Auto IV, но не мога защото тя иска силен процесор, а моя е слаб, цялостната конфигурация не е много добра, но ако се направи един ъпгрейд на процесора, ще има ли ефект, ще мога ли да играя Grand Theft Auto IV и дали fps, ще се качи.

Ето я конфигурацията:

Дъно: Motherboard Name  ASRock G41C-VS

Процесор: CPU Type  DualCore Intel Celeron E3400, 2600 MHz (13 x 200)

Видео: Video Adapter  ATI Radeon HD 5570 (Redwood)

Захранване: LPK 2-23*3SATA 400W

RAM: 4GB

Процесора, който искам да сложа е:

Това; http://www.emag.bg/procesor-intel-174-core-small-sup-tm-sup-small-i3-3240-3400mhz-3mb-socket-1155-box-inbx80637i33240/pd/EM1TKBBBM/

или това: http://ark.intel.com/products/72056

Ще може ли да се вържат на дъното, също така ако имате по - изгодни предложения, не само от финансова гледна точка, ами и от гледна точка на това, че има по - добри варианти, готов съм да чуя!

Редактирано от KaLiMaNsKiq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не можеш да сложиш никой съвременен процесор на античното дъно. Търсиш от тези - http://www.asrock.com/mb/Intel/G41C-VS/?cat=CPU

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане с процесора, който си харесал. Дъното ти не го поддържа - търсиш такъв от сокет 775 на старо или сменяш дъното с процесора!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствено смяна на дъно , процесор и памет. Най вероятно старото ти дъно е с ДДР2, новите са с ДДР3. Ъпгрейд само на процесор с цокъл LGA775 няма смисъл, няма да се усети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане с процесора, който си харесал. Дъното ти не го поддържа - търсиш такъв от сокет 775 на старо или сменяш дъното с процесора!

... и паметта. Но даже и след като се сменят, може да се окаже, че видеото дърпа нещата назад.Според мен е вариант да се продадат дъно, процесор, памет и видео и да се вземе нещо, базирано на AMD A10-5800K например - процесор с вградено видео, но и като процесор, и като видео ще е по-бърз от нещата в сегашната конфигурация.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак значи ако сменя процесора и дънната платка, ще има ли по - голяма производителност поне да мога да играя тези игри. Или ако няма по - голяма производителност, кажете ми как най - лесно да продам тази конфигурация и ако може сглобете ми нова. Нещо с което ще остана доволен, ще мога да играя игрите на Medium настройки нормално, не искам свръхестествен компютър, а да знам, че ако сега ми се доиграе някоя игра, хоп тегля я и всичко е ок..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак значи ако сменя процесора и дънната платка, ще има ли по - голяма производителност поне да мога да играя тези игри. Или ако няма по - голяма производителност, кажете ми как най - лесно да продам тази конфигурация и ако може сглобете ми нова. Нещо с което ще остана доволен, ще мога да играя игрите на Medium настройки нормално, не искам свръхестествен компютър, а да знам, че ако сега ми се доиграе някоя игра, хоп тегля я и всичко е ок..

Зависи колко ще можеш да отделиш и какво ще ти позволи бюджета да закупиш. Така с празни приказки не може да се каже нещо конкретно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си вземете нови процесор и дъно,ще има повишение на производителността.

Не става ясно каква е настоящата ви памет,защото дъното поддържа ДДР2 и ДДР3.

За да сглобим нещо,трябва да стъпим на някакъв бюджет.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А настоящата памет каква е? А харда? За тия пари нещо на Haswell- Pentium или i3. Ако можеш в началото да караш с твоята видео карта ще е идеално. Ако ли не- някое APU. Захранването трябва да се смени също. Сегашното е пълна скръб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ми стана ясно,че съм се прецакал преди 2 години взех компютъра от ЗОРА, марката е CROWN за 700лв., за тия пари сега можеше да имам много по - стабилна машина.Сега нали говорим за сменяне на дъно и процесор, евентуално на цялата конфигурация, но за сега нека се придържаме към дъното и процесора, а ако е нужно и можем да вмъкнем в тия 400лв. захранване супер. Относно паметта не мога да разбера каква е Everest не ми засича, извадих плочките от кутията и там не пише. Пише само elixyr и някакви кодове. Има две плочки по 2-ГБ всяка, по стари спомени май е A-DATA, но за ДДР не знам, видеото е ddr3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вашите памети са ДДР3 и ако харда е със САТА интерфейс,ще могат да се ползват.Запазвате си кутията,видеокартата,паметите,харда-а.Остават дъно,процесор и рам.За мен максимсумът,който можете да вземете за тия пари е:

Обща стойност - 402.42 лв. с ДДС

Процесорът е с вградено видео,и даже се чудя,дали то няма да е по-добро от вашата сегашна карта.Захранването е с 5 години гаранция,най-предлаганото във форума.
Разбира се,ако продадете старият процесори дъното,ще могат да се добавят и още парички към бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оставете Еверест,Инсталирайте програмата Speccy .

Пуснете я да сканира,и ни кажете какво показва за рам-паметите.Но почти съм сигурен,че ще е ДДР3.И дано да е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i5-4440 - 319.49 лв. Gigabyte H81M-DS2 - 86.39 лв. Доставката е безплатна. Промоциите обаче бързо се изчерпват.

Захранването на първо време е достатъчно но може да продадете видеокартата, стария процесор + дъно и да вземете ново. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази снимка отговаря ли на всичките ви въпроси. Много се радвам, че веднага намерихте някакъв изход, но не ми се вярва само с процеосра i3 да мога да играя GTA IV например, но няма да се бъркам на експертите.post-299061-0-32995300-1387805937_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази снимка отговаря ли на всичките ви въпроси. Много се радвам, че веднага намерихте някакъв изход, но не ми се вярва само с процеосра i3 да мога да играя GTA IV например, но няма да се бъркам на експертите.?Публикувано изображениеasd.jpg

Снимка няма.Редактирайте си поста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 за предложението на наруто, взимате него, след 2 месеца едно захранване, след това сменяте видеокартата. Евентуално на по-късен етап, може да ви се наложи рам памет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът на naruto е много по-добър от предложеният от мен.След време,като продадете старите части,ще си вземете и добро захранване.Успех с продажбата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, момчета! Ще закупя предложеното от naruto, всички бяхте много компентентни и отзивчиви. Имам още няколко въпроса последно с тази конфигурация, новото дъно и новият процесор, ще мога да играя GTA IV BF4 BF3 и т.н. едни от най - новите заглавия, поне нормално ? И дали може да ми дадете връзка с някой, който може да ми сложи процесора и дъното, защото нямам доверие на сервизите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.