Премини към съдържанието
Alfa Romeo Beibee

Прекалено много системни процеси.. и недостиг на РАМ

Препоръчан отговор

Проблема както се вижда от темата е много процеси и ми лапат много рам... и сега игрите с малко повече изисквания ми вървят само на ултра мизерна графика... а преди си "фърчаха" на макс графика без проблем ... моля само КОМПЕТЕНТНИ по темата да дават мнение а не да ми казват преинсталирай , вземи нов комп , незнам си какво... [ немога да прикача снимката -_- не ми позволява ... процесите са 77-81 ]Параметри на Лаптопа:Процесор: Intel B970 (2.3GHz, 2MB L3 Cache)Видео Карта:nVIDIA GeForce GT 620M (1 GB Dedicated VRAM)RAM:4 GB DDR3  :huh:  :(:mad:П.С. Компеца си е чистак нов ама не го давам в сервиза защото не ми се чака 1 месец да го праят...

Редактирано от Alfa Romeo Beibee (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема както се вижда от темата е много процеси и ми лапат много рам... и сега игрите с малко повече изисквания ми вървят само на ултра мизерна графика... а преди си "фърчаха" на макс графика без проблем ... моля само КОМПЕТЕНТНИ по темата да дават мнение а не да ми казват преинсталирай , вземи нов комп , незнам си какво... [ немога да прикача снимката -_- не ми позволява ... процесите са 77-81 ]Параметри на Лаптопа:Процесор: Intel B970 (2.3GHz, 2MB L3 Cache)Видео Карта:nVIDIA GeForce GT 620M (1 GB Dedicated VRAM)RAM:4 GB DDR3  :huh:  :(:mad:П.С. Компеца си е чистак нов ама не го давам в сервиза защото не ми се чака 1 месец да го праят...

И как според вас да ви помогнем след като не можем да видим кои процеси товарят машината ви и консумират памет? Имате ли антивирусна програма?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направете оптимизация на системата.

Направете снимка на Таск Мениджър,на всички процеси от всички потребители.

Вижте кой процес товари процесора и заема най-много рам.

И не на последно място,спрете да тормозите машинката с игри. :nono: 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимката на мениджъра на задачите качи тук и сподели картинката поставяйки линк към нея в полето видно на снимката по-долу:

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо това ми прилича или на SLIM кутия, или на лаптоп а не компютър? Имам в предвид крайното "М" във видеокартата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам видеокартата ползва споделена памет, т.е. до 1 GiB от системната оперативна памет ще се заделят за ползване от видеото.

Защо това ми прилича или на SLIM кутия, или на лаптоп а не компютър? Имам в предвид крайното "М" във видеокартата.

Лаптопът не е компютър, така ли?
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Параметри на Лаптопа:

Процесор: Intel B970 (2.3GHz, 2MB L3 Cache)

Видео Карта:nVIDIA GeForce GT 620M (1 GB Dedicated VRAM)

RAM:4 GB DDR3  :huh:  :(:mad:

Авторът на темата си е го е казал.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторът на темата си е го е казал.

Лаптоп е , но за жалост явно не е от най-добрите.... а за снимката пише че е забранено разширение -_- .... .png

И как според вас да ви помогнем след като не можем да видим кои процеси товарят машината ви и консумират памет? Имате ли антивирусна програма?

имам антивирусна програма AVG 2014 като цяло намира вируси но съм бил и по-доволен... :)

Снимката на мениджъра на задачите качи тук и сподели картинката поставяйки линк към нея в полето видно на снимката по-долу:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп е , но за жалост явно не е от най-добрите.... а за снимката пише че е забранено разширение -_- .... .png

имам антивирусна програма AVG 2014 като цяло намира вируси но съм бил и по-доволен... :)

Подредете ги по натоварване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ... :shock11:

като кликнете на лентата върху колоната с натоварване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Аз ти предлагам първоначално да разкараш този chrome, защото той много обича да гълта много рам. Инсталирай си Opera или Firefox.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не!!! лявата колона, с натоварването, не с паметта. И заемането на памет не изглежда голямо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не!!! лявата колона, с натоварването, не с паметта. И заемането на памет не изглежда голямо

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разширете прозореца на цял екран.Ако не успеете да покажете всичките процеси,тогава направете две снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разширете прозореца на цял екран.Ако не успеете да покажете всичките процеси,тогава направете две снимки.

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много процеси,много нещо.Направете една оптимизация на операционната система.Ползвайте Гугъл.да намерите нагледни ръководства.

Какви други приложения работят сега?

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много процеси,много нещо.Направете една оптимизация на операционната система.Ползвайте Гугъл.да намерите нагледни ръководства.

Малко сам поизостанал със компютрите и ако може малко по-подробно с тази оптимизация... Всичко от снимките работи ... ,че и системни процеси са немога да ги спра... откаде се взе всичко това не ми е ясно... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще видим , ама все пак ако ги спра тези процеси съм почти сигурен ,че ще ми се подобри лаптопа... ако може да ми кажеш кои по точно да спра от тях? :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като направи какво :( след седмица две ще е същото .

Ще препоръчам на автора въпреки че е предупредил , в случая компетентните - аз не се смятам за такъв :)

само КОМПЕТЕНТНИ по темата да дават мнение а не да ми казват преинсталирай

Да почете малко , какво трябва да се инсталира и как - не само да се дава напред , а да се чете колко още страничен боклук се инсталира с дадено приложение :D

Най бързото решение е преинсталация , щото темата ще стане 10 страници и размотаване 10 дни .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като направи какво :( след седмица две ще е същото .

Ще препоръчам на автора въпреки че е предупредил , в случая компетентните - аз не се смятам за такъв :)

Да почете малко , какво трябва да се инсталира и как - не само да се дава напред , а да се чете колко още страничен боклук се инсталира с дадено приложение :D

Най бързото решение е преинсталация , щото темата ще стане 10 страници и размотаване 10 дни .

Знам аз какво се инсталира с тея простотии , но са се появили от някъде ... какво да се прави.. ;д а за преинстала не умирам за него щото ми писна да давам по 30 лв. все за това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.