Премини към съдържанието
bube760205

Проблем с компютър

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!Обръщамсе към всички който могът да ми помогнат,ето за какво става дума:Купих наскоро дънна платка Elitegroup Nforce6m-a V2.0 Am2.Сложих и процесора,рам паметта,видеото.включих и бибитката започна да бибитка,монитора изобщо не включва!След това свалих охлаждането на процесора включих отново,пак бибитката си и издаваше звук на 2 секунди.пипнах процесора затопли се и предполагам че това значи че работи процесора както и дъното.Рам паметта е 2х1гб Pqi 800mhz Която до последно си работеше и използвах преди да сменя дъното!Мисля че може да е захранването но не съм много в час и за това с еобръщам към вас,вие да ми кажете дали е възможно да е от захранването проблема че не иска да светне монитора и че бибитката-не спира да издава звук!Моля помагайте!.Тъй като пиша оот интернет зала а през деня ходя на работа утре вечер след 17;30 ще мога да видя кои с какво ме е посъветвал ида ми каже какво да направя!Благодаря предварително на всеки отзовал се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво ще е да кажете,как точно бибитка.Например,от този сайт,влезте и вижте дали имате същите звуци.

Сложете само една плочка рам,после другата плочка,разменете им местата,пробвайте различни комбинации.

Хубаво е да кажете какви точно компоненти имате,и дали има други платки закачени на PCI слотовете.

Сигурен ли сте,че правилно сте свързал всички кабели и кабелчета?

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнение № 2 е редактирано.Моя е грешката,че го публикувах недовършено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво ще е да кажете,как точно бибитка.Например,от този сайт,влезте и вижте дали имате същите звуци.

Сложете само една плочка рам,после другата плочка,разменете им местата,пробвайте различни комбинации.

Хубаво е да кажете какви точно компоненти имате,и дали има други платки закачени на PCI слотовете.

Сигурен ли сте,че правилно сте свързал всички кабели и кабелчета?

Пробвах исиразмяна на местата на слотовете на рам-паметта.Пробвах и ги вадих!Ами как да обясня незнам точно но.Пускам го издавз звук както е нормално да издаде когато всичко е наред ,и след 1-2 секунди започва тъът-тъът и така до безкрай!!това от сайта което си ми дал-не мога д аси го преведа.Както казах малко съмбос в тези неща,нодосега съм се псравял с вашапомощкогато съм имал проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах исиразмяна на местата на слотовете на рам-паметта.Пробвах и ги вадих!Ами как да обясня незнам точно но.Пускам го издавз звук както е нормално да издаде когато всичко е наред ,и след 1-2 секунди започва тъът-тъът и така до безкрай!!това от сайта което си ми дал-не мога д аси го преведа.Както казах малко съмбос в тези неща,нодосега съм се псравял с вашапомощкогато съм имал проблеми

Просто трябва да погледнете по-надолу в сайта,има таблици с различни комбинации от звуци-кое какво означава,после ще ви кажем,стига да се намери точният звук.Ако се затруднявате,снимайте с телефона като клип,и качете някъде да чуем,в някой сайт за клипове.

Очакваме и на другите ни въпроси да отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,значи направих клипче но се заслушах и броих орт пускането на компа значи 7 пъти от които на 7-път прекъсна бързо и започна наново да бибитка вече произволно,в смисъл че само тъткаше-без д апрекъсне за час от секундата и т.н.но не можах да различа къс и дълъг звук.сториха ми се всички еднакви,преслушвах го няколко пъти това е! Поразрових се в нета и това с 7-бипкания означавало че е мъртъв процесор или неправилно работещ процесор които не можел да зареди или нещо такова!Ако не е така поправете ме!?

Редактирано от bube760205 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ще даде ли акъл в какво е проблема на компа за които писах по-горе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

разглобявай всичко наново и пак сглобявай.Внимателно гледай,да поставиш всички части правилно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай като оставиш само гол процесор. При следващо пускане трябва да изпищи за паметта. Следва пускане на машината с процесор и паметта. Ако всичко е наред трябва да изпищи по по-различен начин за видеокарта. Пускаш машината с видеокартата и ако всичко е наред трябва да изпищи за диска. Връзваш диска и ако всичко е наред машината трябва да тръгне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай като оставиш само гол процесор. При следващо пускане трябва да изпищи за паметта. Следва пускане на машината с процесор и паметта. Ако всичко е наред трябва да изпищи по по-различен начин за видеокарта. Пускаш машината с видеокартата и ако всичко е наред трябва да изпищи за диска. Връзваш диска и ако всичко е наред машината трябва да тръгне.

Ок ще пробвам няма проблем и ще пиша!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.