Премини към съдържанието
papyrus

Проблем с Intel HD Graphic-екрана започва да мига

Препоръчан отговор

Здравейте. Закупих си лаптоп Леново G500. След изтегляне на драйвър от сайта на Интел за Graphic driver за Intel Pentum 2020m и инсталацията им, след рестарт екрана не спира да мига. Оправя се единствено след премахването му. Какъв е проблемът според вас и как да го оправя?

Това е лаптопът (разликата е, че моя е с 6ГБ Рам.) http://ardes.bg/laptop/Lenovo+G500-54970

Редактирано от papyrus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споделете с каква ОС (операционна систем) сте. Intel Video Driver for 64-bit Windows Този както си пише е за 64 битова версия на Уиндоус 7.

Редактирано от С. Кондуров (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно проблемът е бил в грешно инсталиран драйвър. С win 7 съм. Изтеглих "Driver Genius" и чрез нея директно свалих и инсталирах всички драйвъри и компютърчето стана екстра - това, което очаквах. Благодаря все пак за отзивчивостта! Весели празници! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не подкрепям този отговор за "Най-добър " . Точно вчера имаше тема на човек използвал въпросната програма и проблемите му бяха на лице .

Може би 10000 пъти се изказаха мнения против използването на програми от този сорт. Каква подкрепа за отговор като този , даден от човек , който явно е чул нещо за това от къде се теглят драйвери ,но не е доразбрал нещата , а те са :

1. За лаптопи първо се посещава официалния сайт на производителя на машината ( в случая Lenovo ) и се изтегля от там .

Потърсих за модела и си има всичко - отне ми 20 сек .

http://support.lenovo.com/en_US/downloads/detail.page?DocID=DS035531

2. Ако има проблем с драйвер някакъв изтеглен от сайта на производителя на дадената машина , то едва тогава се пристъпва към изтегляне на такъв от сайта на производителя на въпросния хардуер ( Lan , graphics , audio  и т.н )

Въпросните "помощни " програми , се използват само и единствено след  изпълнението  на първите 2 стъпки  и ако не се получават нещата ,то следва  търсене на отделни драйвери за устройството от други сайтове за драйвери  ( има много такива и то не лоши )  Ако тези неща  не са дали желания резултат, то тогава би могло да се използва такава програма .

Програмите от този вид, сорт , или както искайте ги наричайте , се използват и в случая когато се търси рядък драйвер за устройство , отдавна остаряло .

Лек ден на весели празници !

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с горното изказване - трябва да се внимава с подобни програми, защото често свалят несъответсващ драйвъри...

Правилен начин освен от сайтовете на производителите на компонентите или лаптопите е следния начин. ;)

Поздрави и успехи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.