Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Един мой приятел ми даде лаптопа си леново g585(4gb RAM и 1ТБ HDD). Реших да му помогна, но се сблъсках с проблем който до сега не съм срещал. При стартиране на лаптопа след надписа леново се показва черен екран и никаква обратна връзка. Реших да поправя Win-a, но излезе съобщение, че няма такъв Win  за поправка. След това реших да инсталирам, но при AHCI mode на HDD от биоса не стигам до избор на дял за инсталация, а увисва инсталатора, но при compatible mode стигам до списъка с избор на дял за инсталация, но пък няма никави налични устройства. Има един бутон списък за избор на устройство, но като избера примерно дял C: изписва грешка с липса на драйвери.

Тогава реших да тествам лаптопа с hiren's boot. Започнах със стартиране на Mini WIN xp, но увисва след зареждането и имам само мишка на екрана като резултат. След това пуснах програмата memtest86 за 11 часа и като резултат нямаше проблеми. Но с диагностиката на харда беше по-интересно, защото нито една програма не засичаше харда като съществуващ освен HDAT2, която изписа диска с една червена удивителна и пуснах сканиране и поправка на бад сектори, но интересното, е че звук от харда не се слуша и лампата на харда също не премигва.

Намирисва ми на проблем с харда, но пък имам някава надежда, че може да се подкара, защото все пак когато се опитвах да инстаирам Win можех да разглеждам йерархията на папките в драйв C:.

Ще ми бъде интересно, ако някой предложи още някоя подсказка да се пробва нещо. Благодаря и надявам се, че поста не стана прекалено дълъг. 

ПП: Ще помоля някой модератор да поправи заглавието на темата, че съм пропуснал едно D в HDD =)

Редактирано от nishtopravec (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей !

1. Не можеш да инсталираш XP в режима ACHI , защото в копието на ОС  което ползваш няма вградени SATA драйвери .

2. Загубил си си напълно времето със тест на паметта , след като проблема е ясно че е друг - не ти разпознава харда , това няма нищо общо с паметта .

3. В края на нещата , защо не опиташ просто с един Win 7 Home Premium примерно , не зная какво си се опитвал да инсталираш като ОС . Ако си се опитвал с XP съм описал защо не ти разпознава харда - липса на SATA драйвери в ОС , ако си се опивал със Win 7 ( за него не са нужни такива драйвери ) , и отново положението е същото, то 99% има проблем в HDD . Ако не си си играл с някакви настройки в БИОС то с Win 7  не би трябвало да има проблем . Ако си правил някакви неща по БИОС , върни настройките по подразбиране и опитай отново със Win 7.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали хард диска от лаптопа и го закачи като втори диск на работещ компютър. Там ще може да го тестваш с някоя от прогамите на Hiren Пакета. Ако проблема е в хард диска е най-добре да се закупи нов.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че не сте разбрали каква ОС съм се опитвал да инсталирам. Пробвах се да инсталирам windows 7, при AHCI режима увисва, а в другият режим се оплаква от липса на драйвери на стъпката за избор на дял за инсталиране, а пък в същото време може да се разгледа йерархията от директории в дял C: от бутона списък и точно това е причината да си мисля, че има някаква надежда за спасение.

Интересно ми е защо не тръгва и мини XP-то в диска с Hirens, защото съм свикнал да работя в графичния режим?

явно трябва да се обърна към съвета на емокостов.

Забравих да кажа, че съм връщал и настройките на биос по подразбиране, но няма по-различн ефект

Редактирано от nishtopravec (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.