Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем. Лаптопът ми изведнъж си загуби производителността. Игри, които съм играл без проблем преди сега отнемат 2 пъти повече време за зареждане и fps-то пада под 10. Дори 720p не мога да гледам вече, а преди можех. Нищо не съм инсталирал напоследък (това се случи онзи ден), побърниках power options-a , няма тежки процеси, автоматични ъпдейти, сканирах и за malware, spyware  и т.н. НЯКАКВИ идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на лаптопа. Откога не е правена профилактика на компютъра. Виж как стоят нещата и с температурите. Да не говорим, че лаптопите не стават за игри поради проблем с охлаждането си. Има теми във форума.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеи може да даде всеки . От това да идеш да пиеш кафе , до това да разглобиш лаптопа .

Аз идея си нямам защо лаптопа ти нещо не върви , нито съм пред него , нито знам какво правиш на него . Чета за някакви игри и това че си бърникал по опциите на захранването . Ако не си навътре в нещата защо си го правил ?????

Ако дадеш информация от сорта на снимки на всички работещи процеси , на температури , да опишеш какви промени си направил в опциите на захранването ( те са важни за производителността на машината в определени режими ) , тогава евентуално мога аз лично да имам идея за нещо си . Другите колеги може да им е нужна и друга информация , но за мен тази е първата която би трябвало да дадеш .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успокоителното в случая е,че е станало както казваш изведнъж!Остава да се замислиш точно преди това,какво се е случило или инсталирало!Нещо,което да може да насочи в правилната посока.От ъпдейти,програми настройки и т. н.Иначе причини много може да са.Бих препоръчал да потърсиш теми за оптимизация на системата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеи може да даде всеки . От това да идеш да пиеш кафе , до това да разглобиш лаптопа .

Аз идея си нямам защо лаптопа ти нещо не върви , нито съм пред него , нито знам какво правиш на него . Чета за някакви игри и това че си бърникал по опциите на захранването . Ако не си навътре в нещата защо си го правил ?????

Ако дадеш информация от сорта на снимки на всички работещи процеси , на температури , да опишеш какви промени си направил в опциите на захранването ( те са важни за производителността на машината в определени режими ) , тогава евентуално мога аз лично да имам идея за нещо си . Другите колеги може да им е нужна и друга информация , но за мен тази е първата която би трябвало да дадеш .

Колега, не се ядосвай!! Празници са все пак ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се ядосвам колега Emo , просто ми е интересно какво прави автора на темата в момента . Чете ли , музика ли слуша или играе игри и гледа на не му падне fps-a ? Преди 25 минути му е написано да даде някаква информация за разни неща , но такава няма . Интересно ми е сега ако нещо пише , дали няма да е от сорта на " Ми не бях пред компютъра " .

Моята идея някак си се оформи , след като въпроса е зададен по този начин и не следва нищо след това като инфо .

Автора да се замисли ако някой му каже че е гладен и просто е ровил в хладилника , дали автора на темата ще знае какво му се яде на този човек ??????

Идеята ми е следната - Автора да се оправя както може , както се е научил да играе игри ,така ще седне да чете и за други неща .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-невероятното е, че се е случвало веднъж преди и се оправи от самосебе си сякаш, или поне не помня как го оправих. в настройките за захранването просто му дадох като е включен към тока да използва максимално ресурсите и да не пести батерия. "лаптопите не стават за игри" ами там е работата, че вече казах, че преди нямаше проблем с тях. Прочетох доста по въпроса, често срещан е този проблем, никой няма решение, всички дават ламерски решения, които не вършат работа. Реших да питам вас.

Редактирано от regnat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-невероятното е, че се е случвало веднъж преди и се оправи от самосебе си сякаш, или поне не помня как го оправих. в настройките за захранването просто му дадох като е включен към тока да използва максимално ресурсите и да не пести батерия. "лаптопите не стават за игри" ами там е работата, че вече казах, че преди нямаше проблем с тях. Прочетох доста по въпроса, често срещан е този проблем, никой няма решение, всички дават ламерски решения, които не вършат работа. Реших да питам вас.

В началото лаптопа издържа на товара от игрите, защото е нов. След като започне да прегрява постоянно в един момент започва да се изключва принудително или направо спира да работи ( отлепя му се чипа на видеокартата ). И сега отново ще ти задам въпроса:" Кажи си марката на лаптопа( на гърба на капака пише ако не знаеш модела). След това си инсталирай програмите AIDA или Speccy и ни покажи температурите. И ако не е чистен от прах го занеси на сервиз, за да му се направи профилактика".

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това са температури без натоварване на машината,хубаво ще е да понатоварите малко,с някоя игра и да ни дадете тогава да видим как са.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окей, погледни

Тези температури след натоварване ли са, или при нормална работа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окей, погледни

Тези температури в покой ли са или когато играеш игри?

PS: Направо ще изядем постващия с въпроси ;)

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бе, питайте си, по-добре да го разнищим проблема. Ами това е с браузъра отворен само. Да си пусна игричката и пак да постна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам Dell Inspiron N5010 с външно видео. Модел с лоша изработка и посредствено охлаждане - температура на процесора при браузване 35-45 градуса в зависимост от средата и колко отдавна не е чистен. Извода според мен е ясен :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е натоварен.

Не е възможно, то почти няма разлика...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускай някоя игра,поиграй известно време-20 минути,половин час,и тогава дай температурите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.