Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Rewivo

Търся плъгин за определяне на размера на елементи

Препоръчан отговор

Здравейте.

Сигурно въпроса ми е глупав, но нещо не мога да се справя сам.

Трябва ми плъгин към браузър Мозила с помощта, на който с точност до пиксел да мога

да измервам елементи от даден сайт - менюта, снимки.

Правя си собствен сайт като използвам готови теми от Wordpress и искам да си сложа  

някои мои неща направени с Фотошоп - лого, обработени снимки. За съжаление ми се получава разместване с основните менюта на темата. Голяма загуба на време е да нагаждам размерите.

Бях чувал, че има специален плъген към браузъра,  чрез който да си измервам предварително къде колко място имам с точност до пиксел. Нещо обаче не мога да го открия. Някой може ли да ми помогне? Опитах със скрийншот на екрана и после да правя измерванията в Пайнта, но нещо не отговарят на истината или аз бъркам. Благодаря. :help wanted4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавката, който ще ти дам вероятно няма да може да мериш с нея, но може като изчислиш пикселите да сложиш правилните и всичко да ти нареди както трябва. Добавката се казва, Mozilla Firebug.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че Firebug имаше такава функционалност.А иначе не винаги е нужно изрично да се задава размер на всеки елемент - ако се сложи в <div>, ще наследи размерите на по-горния елемент.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за съдействието. :) Firebug върши добра работа, но като се рових в програмистките джади на Мозилата да го изтегля и инсталирам, намерих едно друго удобство, което също ще ми е полезно в тази насока - Measurelt. С него лесно се маркират елементите по екрана и също дава размерите до пиксел. Трябваше да се сетя, че главната меню лента е точно 960 пиксела, ама кой ти помни такива елементарни подробности от уроците по фотошоп-уеб дизайн. :tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.