Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, имам сериозен проблем на клавиатурата на новия ми лаптоп: Пиша нещо, където и да е, в което и текстово поле, без значение дали в интернет, в програма или в игра, клавиатурата се държи сякаш втори човек пише редом с мен, трябва постоянно да трия написаното, сменя ми мястото където пиша, сменя ми полетата, редът на който пиша и т.н, прикачих скийншот, за да видите как компютъра сам  ми трие това което искам да напиша: "проблеми с клавиатурата и полетата" - това написах, а то само се изтри моля за помощ, ще бъда изключително благодарен.

post-296381-0-19376800-1387803965_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Виж да нямаш натиснат клавиш.

2. Изключи си тъчпада и пробвай дали ще имаш същия проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Виж да нямаш натиснат клавиш.

2. Изключи си тъчпада и пробвай дали ще имаш същия проблем.

Нямам натиснати клавиши, но не зная откъде да изключа тъчпада....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам натиснати клавиши, но не зная откъде да изключа тъчпада....

На клавиатурата в ляво имаш един бутон FN, a горе до монитора имаш функционални клавиши, които работят, когато е натиснат този бутон. Един от тях отговаря за тъчпада. В зависимост обаче от модела на лаптопа може да имаш и отделен бутон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На клавиатурата в ляво имаш един бутон FN, a горе до монитора имаш функционални клавиши, които работят, когато е натиснат този бутон. Един от тях отговаря за тъчпада. В зависимост обаче от модела на лаптопа може да имаш и отделен бутон.

Нито един от ф-овете не ми отговаря за съответната функция..:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито един от ф-овете не ми отговаря за съответната функция.. :(

Не е възможно! Кажи си марката и модела на лаптопа, за да видя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е възможно! Кажи си марката и модела на лаптопа, за да видя.

Asus X550VB-XX045D

А случайно да започва да пише безкрайно „л“? Обърни се и към HJT отдела.

Не, не пише с безкрайни букви, просто понякога, всъщност доста често ми сменя реда и ми трие част от последно написаното, или пък ме праща в началото на реда да пиша и идва момент в който осъзнавам каква мацаница съм написал......:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asus X550VB-XX045D

Не, не пише с безкрайни букви, просто понякога, всъщност доста често ми сменя реда и ми трие част от последно написаното, или пък ме праща в началото на реда да пиша и идва момент в който осъзнавам каква мацаница съм написал...... :(

Опитайте с Fn+F7 и ако не стане с Fn+F9.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора да каже кога се е получило това. Така ли е бил след инсталацията , или внезапно се е започнало с описаните проблеми . Да даде информация за това какво правил преди да се случи това - инсталации някакви , настройки ?

Автора на темата може да опита следните неща :

Да влезе тук

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=X550VB&os=8

1.Да си инсталира драйвера за тъчпада , да рестартира системата и да види какво е положението

2.Да отвори някакъв WordPad примерно и да натиска един по един всички клавиши . Да види всичките ли реагират и дали изписват правилно буквите и цифрите .

3.Да сканира системата си със антивирусния пакет който използва за защита .

4.Ако тези процедури не покажат какво и що , ще се мисли за други неща .

Ако не се получат нещата ще трябва да се обърне към HJT отдела , за да му направят по- обстойна проверка за вируси

Възможността системата да е поразена не е малка .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да пишеш без да докосваш тъчпада с длани. Предполагам затова по-горе колегите са казали да го изключиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора да каже кога се е получило това. Така ли е бил след инсталацията , или внезапно се е започнало с описаните проблеми . Да даде информация за това какво правил преди да се случи това - инсталации някакви , настройки ?

Автора на темата може да опита следните неща :

Да влезе тук

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=X550VB&os=8

1.Да си инсталира драйвера за тъчпада , да рестартира системата и да види какво е положението

2.Да отвори някакъв WordPad примерно и да натиска един по един всички клавиши . Да види всичките ли реагират и дали изписват правилно буквите и цифрите .

3.Да сканира системата си със антивирусния пакет който използва за защита .

4.Ако тези процедури не покажат какво и що , ще се мисли за други неща .

Ако не се получат нещата ще трябва да се обърне към HJT отдела , за да му направят по- обстойна проверка за вируси

Възможността системата да е поразена не е малка .

Дали да не си кача windows 8?  Защото изрично казах на този който ми инсталира уина да е 7-ца ултимейт, а лаптопа е за 8-ца? Дайте някакъв съвет?

Веднага след инсталацията, влезнах във фейсбук и тръгнах да си пиша, но всичко беше каша, освен това, мишката също ми играе номера, смених 3 мишки, проблема е от компютъра... с уин 7 ултимейт е, дали не е удачно да му кача 8-ца?

Редактирано от -=Belphi=- (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.