Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ,не знам дали точно в този раздел трябва да е темата ми и се извинявам ,ако не й е тук мястото. Значи идеята е следната - към приемника на булсатком имаме включен ТВ ,посредством HDMI ,искам да пусна един LCD монитор в другата стая ,който да предава същата картина посредством чинчове. Идеята ми е да си набавя DVI/AVI to CHINCH преходник (който е доста трудно откриваем ,така че ако знаете откъде ще съм благодарен) и да си го свържа по този начин ,а за звука ще използвам AUX-a на една мини аудио система. Въпросът ми е дали ще мога да прехвърля картината от приемника до монитора посредством чинч кабел и въпросния преходник ? Прикачил съм снимки на ПРИЕМНИКА  и МОНИТОРА ,за да дадете своите идеи ,ако има друг начин за свързване . Благодаря предварително и ако има подобна тема ще помоля за извинението Ви !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е дали ще мога да прехвърля картината от приемника до монитора посредством чинч кабел и въпросния преходник ?

Би трябвало да стане, но от къде ще се сдобиеш с този конвертор си нямам на идея. Потърси из магазините за техника, в краен случай ибей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по удачно да си вземеш 2-ри приемник  и да го боднеш  до монитора. Печелиш независимост от другия приемник и си гледаш квот ти е кеф. DVI -HDMI  кабели колкото искаш има.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по удачно да си вземеш 2-ри приемник  и да го боднеш  до монитора. Печелиш независимост от другия приемник и си гледаш квот ти е кеф. DVI -HDMI  кабели колкото искаш има.

Публикувано изображение

За втори приемник ще му искат още 3,80 или подобна такса в зависимост от пакета, за който се е обонирал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо таксата е ясна но да купува сега преходници,кабели и  всякакви други джунджурии ще му излезе колкото таксата на тоя приемник за 1 година.  И кво да гледа  това дето го дават  и на другия телевизор.От де ще намери 10 метра кабел с чинчове ? Имам го същия монитор и сега се дзвера в него докато пиша . Тия новите монитори са още по харабия,че си имат направо HDMI  и не се чудиш как да ги вържеш за тунер, и какъвто и да е друг източник на аудио и видео . 

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно ми е за втория приемник ,но съм преценил ,че не ми е нужен ,защото така или иначе ще се гледа едно и също ,таксата е смешна ,но на мен приемник не ми трябва също защото ще е окачен монитора ,а нямам къде да сложа приемника на удобно място :) В магазините за такава техника във Варна (където живея) потърсих в 2 от 3 го нямаше ,а третия беше затворен и ще е затворен до след нова година ,намерих го тук Кабел ми трябва около 10м ,оказа се ,че такъв с 3ка чинчове почти не се намира ,но мога да използвам чинчовете от аудио кабел (2 чинча) ! На теория знам как да го свържа ,а попитах само да се уверя ,защото не бях сигурен. Благодаря на отзовалите се и весели празници !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.