Премини към съдържанието
Blue_Hulk

Как да се науча да променям дизайн на форум

Препоръчан отговор

Здравейте! значи има един форум или по-точно аз съм нещо като графичен дизайнер в този форум http://www.fifagames.org/ Картинките за различните раздели ги създадох, чрез програмата photoshop. Искам да попитам вас по-знаещите за някои неща. Този форум използва phpBB (чието значение не разбирам) http://www.bulgarianforum.net/bg/phpbb/ от този сайт аз мога да сменям цялостния дизайн на форума с наличните скинове, които са безплатни.Както се вижда, например калдата е с далеч по-подреден и красив дизайн в сравнение с форума, които ви показах.Разбира се калдата е с платен хостинг или поне така съм прочел тоест всеки месец калдата си плаща хостинг. Форума, които ви посочих използва phpBB код, а калдата, използва друг код или нещо подобно. Просто искам да ми се изяснят някои неща и се надявам вие по-знаещите да ме запознаете с основните неща при различните форуми.Аз търсих и уроци за photoshop като този урок http://www.photoshoplady.com/photoshop-tutorial/professional-header-design-for-your-website/ и демек от този урок мога да си създам дизайн на сайт. Но проблема е, че не разбирам точно как стават нещата. Да вземем например този урок които ви посочих и изпълня всички стъпки. Накрая получавам png картинки ли? и после как се прилагат тези неща?

Редактирано от petko93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По този начин създаваш файл с разширение PSD. След това с помощта на HTML5, CSS3 и малко JavaScript го превръщаш във WEB Site.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По този начин създаваш файл с разширение PSD. След това с помощта на HTML5, CSS3 и малко JavaScript го превръщаш във WEB Site.

Признавам си, че е доста сложничко. Значи тия HTML5, CSS3 и джава са вид инструменти или софтуер предполагам. Ако вземам PSD разширението ще мога ли да го приложа в форума, които ви посочих и как става това? посредством горе изброените инструменти ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Признавам си, че е доста сложничко. Значи тия HTML5, CSS3 и джава са вид инструменти или софтуер предполагам. Ако вземам PSD разширението ще мога ли да го приложа в форума, които ви посочих и как става това? посредством горе изброените инструменти ли ?

Ето ти линк, какво представлява. Не е сложно, просто трябва да седнеш и да се занимаваш. И естествено ще ти трябва английски език на прилично ниво, тъй като повечето книги и материали на на английски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти линк, какво представлява. Не е сложно, просто трябва да седнеш и да се занимаваш. И естествено ще ти трябва английски език на прилично ниво, тъй като повечето книги и материали на на английски.

Прочетох и долу-горе разбрах за какво се използват HTML и CSS. Иначе тези езици под каква форма си използват тоест изтеглят ли се от някъде или се използва notepad и се пишат различни числа и букви? И възможно ли е да се приложат тези две неща в обикновен форум или само в сайт ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох и долу-горе разбрах за какво се използват HTML и CSS. Иначе тези езици под каква форма си използват тоест изтеглят ли се от някъде или се използва notepad и се пишат различни числа и букви? И възможно ли е да се приложат тези две неща в обикновен форум или само в сайт ?

Тези езици не се изтеглят. Просто се учат. Мога да ти дам линкове и материали. Кода се пише в обикновен текство редактор. Форума като цяло също е сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези езици не се изтеглят. Просто се учат. Мога да ти дам линкове и материали. Кода се пише в обикновен текство редактор. Форума като цяло също е сайт.

Да! Можеш да ме насочиш към линковете  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да! Можеш да ме насочиш към линковете  :)

Ето ти например един линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти например един линк

Доста полезни неща има. Надявам се, че няма да ме мързи и изведнъж да се откажа, защото един, два пъти така направих, а винаги ми е било интересно да напиша кодове, програми и т.н. Мисля, че  ако човек иска да се хване сериозно с тези работи тоест да научи тези езици и т.н. и събере солиден опит, то е много вероятно да си намериш такава работа, а и доста платено съм чувал, но както се казва "нищо не е лесно на тоя живот"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста полезни неща има. Надявам се, че няма да ме мързи и изведнъж да се откажа, защото един, два пъти така направих, а винаги ми е било интересно да напиша кодове, програми и т.н. Мисля, че  ако човек иска да се хване сериозно с тези работи тоест да научи тези езици и т.н. и събере солиден опит, то е много вероятно да си намериш такава работа, а и доста платено съм чувал, но както се казва "нищо не е лесно на тоя живот"

Напротив всичко е лесно, стига да го желаеш и да си включиш енергията в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив всичко е лесно, стига да го желаеш и да си включиш енергията в него.

Хм, вземи да напишеш една форумна система, например, да видим дали е лесно. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, вземи да напишеш една форумна система, например, да видим дали е лесно. ;)

Не казва, че става със едно щракане на пръсти колега, но ако си впрегнеш желанието и енергията и ти е интересно ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не казва, че става със едно щракане на пръсти колега, но ако си впрегнеш желанието и енергията и ти е интересно ще стане.

Ако целта ти е да правиш теми на WordPress и да ги вържеш към CMS-а или да цъкаш jQuery-та, може желанието и енергията да ти свършат работа. За останалото ще ти трябва да навлезеш в дълбоките дебри на програмирането. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако целта ти е да правиш теми на WordPress и да ги вържеш към CMS-а или да цъкаш jQuery-та, може желанието и енергията да ти свършат работа. За останалото ще ти трябва да навлезеш в дълбоките дебри на програмирането. ;)

Разбира се. В това няма никакъв спор, но ако имаш желание и го правиш с цялата си енергия ще има резултати и то добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.