Премини към съдържанието
Ivan Mihov

Windows приложения под Linux

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, искам да съживя една стара тема от 2008.

Та накратко-работя с Photoshop и Microsoft Visual Studio. Обмислям да премина на Linux.

GIMP и аналозите на Visual Studio не са ми вариант.

Та ще мога ли да ги подкарам безпроблемно на Wine или нещо подобно? Това ще забави ли много системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та накратко-работя с Photoshop и Microsoft Visual Studio. Обмислям да премина на Linux.GIMP и аналозите на Visual Studio не са ми вариант.Та ще мога ли да ги подкарам безпроблемно на Wine или нещо подобно?

Не, няма да можете да ги използвате. Wine е много добър като идея, но няма пълните библиотеки, API функции и препокриване с тези от Windows.Отделно сега Microsoft мого залага на .NET, а аналогът под Linux - Mono, не се радва на подкрепа. 

Това ще забави ли много системата?

С Wine няма да бави. Той е просто PE loader + библиотеки + регистър. Всичко се изпълнява както би било под Windows. Ако беше с виртуална машина, щеше да бави, но там пък нямаш скоростен достъп до хардуер-а.Единствено можеш да минеш на C++ и да ползваш Linux-ките библиотеки и среди за разработка. Което не е минус, като цяло. Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за обясненията.

И аз прочетох, че Photoshop върви, но не може да се разчита на него. Предполагам за Visual Studio и .NET технологиите е още по-зле...

За съжаление несъвместимостта с професионални софтуери като Photoshop отказва много хора от Linux...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за обясненията.

И аз прочетох, че Photoshop върви, но не може да се разчита на него. Предполагам за Visual Studio и .NET технологиите е още по-зле...

За съжаление несъвместимостта с професионални софтуери като Photoshop отказва много хора от Linux...

Visual Studio for Web e  дървена програма пред Sublime Text или NetBeans.

За Photoshop не вярно.

Photoshop CS2, CS3 и CS4 вървят гладко с помощта на Wine, Winetrics и PlayOnLinux.

Публикувано изображение

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Visual Studio for Web e  дървена програма пред Sublime Text или NetBeans.

За Photoshop не вярно.Photoshop CS2, CS3 и CS4 вървят гладко с помощта на Wine, Winetrics и PlayOnLinux....

Харесва ми динята ;)

пп

Дано да е била сладка и червена :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Linux е предостатъчно мощен и съвместим. Но ние тук говорим за пускане на софтуер предназначен за друга платформа, което е трудно нещо и по принцип не се прави.Моята препоръка е да ползвате Linux, но да не преминавате изцяло към него. Или пък, ако търсите UNIX с комерсиален привкус, да се насочите към Mac OS X. Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДОбро утро, отново колеги.

Ако CS4 върви с Linux без проблем, това е голям плюс.

Остава въпроса за Visual Studio... Пробвах sublime, но не ми изглежда да е от неговия еквивалент.

Нужен ми е текстов редактор, който да завършва сам синтаксиса като Visual Studio и да оцветява различните елементи поне на HTML, CSS, JavaScript. Също така съм много доволен от начина, по който Visual Studio подкарва SASS без нужда от Ruby и допълнителни конзоли.

Та с две думи на Linux има ли подобна среда за програмиране...т.е. голяма и тежка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Остава въпроса за Visual Studio... Пробвах sublime, но не ми изглежда да е от неговия еквивалент.

Пробвахте ли с Wine как стоят нещата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все още не.

Досега се борех с Eclipse и Aptana...

Oткрих всичко, което ми трябва освен как да го накарам да следи автоматично за промени в SASS и да ги превежда към CSS файла. Без да инсталирвам Ruby и всеки път като започвам проект да пиша рани работи по конзолите

Колеги, засега се спрях на Linux Mint...според вас походящ ли е за целите ми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали си VirtualBox и пробвай, или пък си направи една бутваща флашка и така тествай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава въпроса за Visual Studio... Пробвах sublime, но не ми изглежда да е от неговия еквивалент. Нужен ми е текстов редактор, който да завършва сам синтаксиса като Visual Studio и да оцветява различните елементи поне на HTML, CSS, JavaScript. Също така съм много доволен от начина, по който Visual Studio подкарва SASS без нужда от Ruby и допълнителни конзоли. Та с две думи на Linux има ли подобна среда за програмиране...т.е. голяма и тежка?

Едната вече сте я открили, Eclipse, други се сещам за NetBeans, Code::Blocks, KDevelop. Вижте също какво ползват от Zend.За по-леките вижте gVim, UltraEdit. Не ги подценявайте, с някоя хитроумна конфигурация могат да станат доста мощни. Но като цяло мисля, че няма да откриете перфектната конфигурация за няколко месеца. Трябва да се свикне, да пробвате, да нагаждате. Това са много индивидуални неща. Освен това не познавам средите за Web програмиране, за да ви насоча където трбва.

Да, добър избор е.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... и всеки път като започвам проект да пиша рани работи по конзолите

...

Е, това е линукс и е добре да свикнете с мисълта че ще трябва да пишете в конзолата

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Продуктите на jetbrains могат това и са в пъти по-интелигентни от Visual Studio, за съжаление с ограничен период за тестване, след което лиценз. Номер 1 за уеб-програмиране си остава NetBeans. Предлага снипети, шаблони, дебъгер, подсказки, автозапълване, валидация на кода и т.н.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.