Премини към съдържанието
velinddd

Компютъра ми постоянно се рестартира

Препоръчан отговор

Проблема е следния докато си стоя и си върша някаква работа се рестартира.В някой случаи после неиска да тръгва.При многократно вкл и изкл тръгва.Разглобих го и го огледах обстоино и като отворих захранването забелязах че има изцвърчал 1 кондензатор.Възможно ли е това да е проблема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно възможно е проблема да е в кондензатора. Ако решите да го сменявате (кондензатора) ще е хубаво да ги смените всичките в захранването, защото и другите са захабени и са били товарени повече заради подутия кондензатор и скоро още някой може да цвръкне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смених кондензатора,но проблема си остана.Други предложения ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълнихте ли какво ви посъветва Just Human,да смените всички кондензатори?

Проверете за такива кондензатори и по дъното.

Пробвайте с друго захранване.

Ако имате няколко плочки рам,опитайте само с една от тях.Опитайте различни комбинации от плочките,поставени на различни слотове.

Инсталирайте програмата Speccy и ни кажете какви са температурите при работа и при натоварване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ако ще сменям всичките по добре да си взема ново захранваме.Несъм пробвал с друго захранване.Имам 2 плочки рам пробвах всякакви комбинации същата работа няма зарлика.Напреженията ще ти ги кажа от биоса побеже много бързо се рестартира.

vcore 1.467 V

+3.30v 3.338 V

+5.ooV  5.214 V

+12.00V 11.2 - 11.4 V

Струва ми се че последното не е наред

Проблема не е в температурата, защото без да е натоварван неще изобщо да тръгва или ако търнгне се рестартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами вземете от някой познат неговото захранване,за да тествате.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Други предположения докато намеря захранване за проба ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми други предложения какви да има, колега? Вижда се и е логично, че проблема не е софтуерен, което автоматично значи, че е хардуерен, а щом е такъв или има проблем със захранването (което е най - вероятно) или проблем с дъното (което е много малко вероятно), затова остава варианта с пробване на друго захранване. Единствено може да огледаш дъното за още избили кондензатори или подути такива.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом автора на темата пита при пръснал кондензатор дали причината може да е в него , то аз съм на мнение че компютъра трябва да се озове в ръцете на някой човек с познания . Няма какво да търси захранване и каквото и да било . Да се обади на познат с нужните знания и умения , да погледне какви са нещата . Ако няма такива познати , има сервизи . При хардуерни ( и то видими ) дефекти , тука с писане какво да направим ? Автора на темата не знае дали сцепен кондензатор прави проблеми , след това го сменял ????? Кой освен него видя как го сменя , как прави спойката , как почиства преди нея ????? Ми никой , освен него . Какво е сменял и какво очаква да ремонтира сам ,като дори не му идва на ум че трябва дори елементарно мерене на напрежения след смяна на елементи по захранването ??? Ако има и дефекти по дъното  който могат да бъдат отстранени , а след като закачи друго захранване да не станат още по-големи и крайни ? Дори за малко с новото захранване да работи всичко , да не се окаже ден до пладне и после настина всичко да умре почти завинаги ?

Работа си е на автора на темата какво ще прави . Да не се обижда от поста ми , но така стоят нещата . Аз му желая успех .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да качите снимка на захранването от вътре и кондензатора който сте сменил?

И ако сте с външна видео карта пробвахте ли когато сте на вградената дали прави този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.