Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

Избягвам да пускам нова тема защото търся конфигурация за сходна цел, но със значително по-малък бюджет. Племенникът ми се занимава с графичен дизайн и анимация и иска машина, с която да навлезе в сверата. Бъджетът на семейството му е ограничен. Затова и най-подходящ вариант е нещо, което е балансирано откъм важните компоненти и предлага вариант за упгрейд на по късен етап.

1. Бюджет - 600лв.  +/- 50лв.  

2.Трябва ми конфигурация подходяща за:

2.1.   графичен дизайн продуктите на Adobe CS6 и прочие.

2.2.   филми и клипове с резолюция 1920х1080 пиксела

2.3.   3D игри със средни изисквания

2.4   Maya Animation Software

2.5   Cinema4d

3.  В цената, не е включен монитор и други периферни устройства.

4. Предпочитания:

4.1  предпочитам Intel базирана конфигурация

4.2  Може по-малък хард за начало за да се спести от цената

4.2. държа също на бързодействието на системата

4.3. тихата работа на компонентите не е приоритет.

Аз съм редовен клиент на Квант Сервиз, много съм доволен от цените и качеството на машините им и ползвам отстъпка. Чудех се дали някоя от техните машини с малък ъпгрейд няма да му свърши работа?

Спрял съм се на този вариант:

http://www.kvantservice.com/Kompyutri_detaili/Artikul_6068_xw6600.html , който за жалост е с DDR2

http://www.kvantservice.com/Kompyutri_detaili/Artikul_5904_Optiplex_790.html , този вариант е с по-слаб процесър и вградено слабичко видео, но пък DDR3 Ако се купи и една видеокарта ще е съвсем ок.

Чакам вашите предложения. Весели празници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добре ще бъде да си направите нова тема защото ако изобщо ganio реши да се включи(по точно темата му ми прилича на фейк защото пусна тема и след това взе да предлага машини. Хм...) и ще се омаже всичко.

Редактирано от терминатор (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 622.01 лв. с ДДС
Процесорът е горе-долу около производителността на двата,които са в двете конфигурации.Кутията е идеална,имам същата,захранването е достатъчно,можеш да вземеш по-голям хард ако ти трябва.В цената влизат 2 плочки рам по 4 гб (8 гб общо)
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:

Обща стойност - 622.01 лв. с ДДС
Процесорът е горе-долу около производителността на двата,които са в двете конфигурации.Кутията е идеална,имам същата,захранването е достатъчно,можеш да вземеш по-голям хард ако ти трябва.В цената влизат 2 плочки рам по 4 гб (8 гб общо)

Абе момче, казах му да отвори нова тема, че така не е редно! А между другото, каква работа има това ПАСИВНО захранване в машина за 600-650 лв???

Поне да беше уцелил и кутията да бъде с USB 3.0...

Казахме ти да спреш да предлагаш машини, че си смешен! И случайно, ако ти се вържат ще имат да сe ядат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Избягвам да пускам нова тема защото търся конфигурация за сходна цел, но със значително по-малък бюджет. .....

И не сте постъпил правилно! При различен бюджет нещата се променят тотално! Отделил съм въпроса ви и отговорите в отделна тема

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АМД ще е много по-подходящо в случая. По-добре ще е от i3 за изброените цели. Ето предложение от мен.

Обща стойност - 656.07 лв. с ДДС
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
терминатор, на 23 Дек 2013 - 8:30 PM, написа:терминатор, на 23 Дек 2013 - 8:30 PM, написа:терминатор, на 23 Дек 2013 - 8:30 PM, написа:

Абе момче, казах му да отвори нова тема, че така не е редно! А между другото, каква работа има това ПАСИВНО захранване в машина за 600-650 лв??? Няма нужда от по-силно захранване,след като машината под напрежение е 54W.Захранването все пак има някакво качество,дори китайско би справило,а това е ефективно 78 процента.  :D

Поне да беше уцелил и кутията да бъде с USB 3.0...И какво да го прави това USB 3,като дъното не го подържа?

Казахме ти да спреш да предлагаш машини, че си смешен! И случайно, ако ти се вържат ще имат да сe ядат!

Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Off Topic:

Пак от кой да прочетеш че е 78 % ефективно? А какво e ефективността знаеш ли изобщо? Предлагаш неща гледайки от по опитните какво предлагат и покрай тях да намажеш нещо. Поне ника ти да приличаше на нещо...

Сигурно си някакъв хлапак от крайния квартал и не повече от 11-12 годишен.

Авторе по добре се спри на AMD - A10 6790K, A10 6800K + A88 - FM2+ дъно!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
терминатор, на 23 Дек 2013 - 9:08 PM, написа:

Off Topic:

Пак от кой да прочетеш че е 78 % ефективно? Не мога да схвана въпроса ти.

А какво e ефективността знаеш ли изобщо? Знам.

Предлагаш неща гледайки от по опитните какво предлагат и покрай тях да намажеш нещо. Абсолютно нищо не намазвам ;)

Поне ника ти да приличаше на нещо... До ника ли ми стигна? Аз знам,че мразя макарони, а ти се мислиш за терминатор.

Сигурно си някакъв хлапак от крайния квартал и не повече от 11-12 годишен. Много стар ме изкара.Утре на 4 ще ставам. Усещаш ли как поста ти е 101 процента лична нападка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви. Мисля че се ориентирах какво ще свърши работа в ценовия диапазон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добре ще бъде да си направите нова тема защото ако изобщо ganio реши да се включи(по точно темата му ми прилича на фейк защото пусна тема и след това взе да предлага машини. Хм...) и ще се омаже всичко.

Аз като съм пуснал тема, това е защото искам да се допитам и до други мнения, което не означава че не мога да си асемблирам сам и защо да е фейк машината е вече в офиса. 

А колкото до темата така е по-добре с отделна тема, все пак бюджета и изискванията се различават.

По-темата:

Бюджета е доста малък за изброените изисквания, но за първо време може да се ориентирате към мощен процесор с вградено видео и към 8гб памет а на по-късен етап да добавите видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.