Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

estario

Конфигурация за графичен дизайн към 600 лева.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Избягвам да пускам нова тема защото търся конфигурация за сходна цел, но със значително по-малък бюджет. Племенникът ми се занимава с графичен дизайн и анимация и иска машина, с която да навлезе в сверата. Бъджетът на семейството му е ограничен. Затова и най-подходящ вариант е нещо, което е балансирано откъм важните компоненти и предлага вариант за упгрейд на по късен етап.

1. Бюджет - 600лв.  +/- 50лв.  

2.Трябва ми конфигурация подходяща за:

2.1.   графичен дизайн продуктите на Adobe CS6 и прочие.

2.2.   филми и клипове с резолюция 1920х1080 пиксела

2.3.   3D игри със средни изисквания

2.4   Maya Animation Software

2.5   Cinema4d

3.  В цената, не е включен монитор и други периферни устройства.

4. Предпочитания:

4.1  предпочитам Intel базирана конфигурация

4.2  Може по-малък хард за начало за да се спести от цената

4.2. държа също на бързодействието на системата

4.3. тихата работа на компонентите не е приоритет.

Аз съм редовен клиент на Квант Сервиз, много съм доволен от цените и качеството на машините им и ползвам отстъпка. Чудех се дали някоя от техните машини с малък ъпгрейд няма да му свърши работа?

Спрял съм се на този вариант:

http://www.kvantservice.com/Kompyutri_detaili/Artikul_6068_xw6600.html , който за жалост е с DDR2

http://www.kvantservice.com/Kompyutri_detaili/Artikul_5904_Optiplex_790.html , този вариант е с по-слаб процесър и вградено слабичко видео, но пък DDR3 Ако се купи и една видеокарта ще е съвсем ок.

Чакам вашите предложения. Весели празници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добре ще бъде да си направите нова тема защото ако изобщо ganio реши да се включи(по точно темата му ми прилича на фейк защото пусна тема и след това взе да предлага машини. Хм...) и ще се омаже всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 622.01 лв. с ДДС
Процесорът е горе-долу около производителността на двата,които са в двете конфигурации.Кутията е идеална,имам същата,захранването е достатъчно,можеш да вземеш по-голям хард ако ти трябва.В цената влизат 2 плочки рам по 4 гб (8 гб общо)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:

Обща стойност - 622.01 лв. с ДДС
Процесорът е горе-долу около производителността на двата,които са в двете конфигурации.Кутията е идеална,имам същата,захранването е достатъчно,можеш да вземеш по-голям хард ако ти трябва.В цената влизат 2 плочки рам по 4 гб (8 гб общо)

Абе момче, казах му да отвори нова тема, че така не е редно! А между другото, каква работа има това ПАСИВНО захранване в машина за 600-650 лв???

Поне да беше уцелил и кутията да бъде с USB 3.0...

Казахме ти да спреш да предлагаш машини, че си смешен! И случайно, ако ти се вържат ще имат да сe ядат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Избягвам да пускам нова тема защото търся конфигурация за сходна цел, но със значително по-малък бюджет. .....

И не сте постъпил правилно! При различен бюджет нещата се променят тотално! Отделил съм въпроса ви и отговорите в отделна тема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АМД ще е много по-подходящо в случая. По-добре ще е от i3 за изброените цели. Ето предложение от мен.

Обща стойност - 656.07 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
терминатор, на 23 Дек 2013 - 8:30 PM, написа:терминатор, на 23 Дек 2013 - 8:30 PM, написа:терминатор, на 23 Дек 2013 - 8:30 PM, написа:

Абе момче, казах му да отвори нова тема, че така не е редно! А между другото, каква работа има това ПАСИВНО захранване в машина за 600-650 лв??? Няма нужда от по-силно захранване,след като машината под напрежение е 54W.Захранването все пак има някакво качество,дори китайско би справило,а това е ефективно 78 процента.  :D

Поне да беше уцелил и кутията да бъде с USB 3.0...И какво да го прави това USB 3,като дъното не го подържа?

Казахме ти да спреш да предлагаш машини, че си смешен! И случайно, ако ти се вържат ще имат да сe ядат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Off Topic:

Пак от кой да прочетеш че е 78 % ефективно? А какво e ефективността знаеш ли изобщо? Предлагаш неща гледайки от по опитните какво предлагат и покрай тях да намажеш нещо. Поне ника ти да приличаше на нещо...

Сигурно си някакъв хлапак от крайния квартал и не повече от 11-12 годишен.

Авторе по добре се спри на AMD - A10 6790K, A10 6800K + A88 - FM2+ дъно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
терминатор, на 23 Дек 2013 - 9:08 PM, написа:

Off Topic:

Пак от кой да прочетеш че е 78 % ефективно? Не мога да схвана въпроса ти.

А какво e ефективността знаеш ли изобщо? Знам.

Предлагаш неща гледайки от по опитните какво предлагат и покрай тях да намажеш нещо. Абсолютно нищо не намазвам ;)

Поне ника ти да приличаше на нещо... До ника ли ми стигна? Аз знам,че мразя макарони, а ти се мислиш за терминатор.

Сигурно си някакъв хлапак от крайния квартал и не повече от 11-12 годишен. Много стар ме изкара.Утре на 4 ще ставам. Усещаш ли как поста ти е 101 процента лична нападка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Научете се да цитирате!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви. Мисля че се ориентирах какво ще свърши работа в ценовия диапазон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добре ще бъде да си направите нова тема защото ако изобщо ganio реши да се включи(по точно темата му ми прилича на фейк защото пусна тема и след това взе да предлага машини. Хм...) и ще се омаже всичко.

Аз като съм пуснал тема, това е защото искам да се допитам и до други мнения, което не означава че не мога да си асемблирам сам и защо да е фейк машината е вече в офиса. 

А колкото до темата така е по-добре с отделна тема, все пак бюджета и изискванията се различават.

По-темата:

Бюджета е доста малък за изброените изисквания, но за първо време може да се ориентирате към мощен процесор с вградено видео и към 8гб памет а на по-късен етап да добавите видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.