Премини към съдържанието
qsen234

Проблем с шума на конфигурацията

Препоръчан отговор

Здравейте,днес ми дойде новата конфигурация и забелязвам ,че вдига доста шум.Иначе няма никакви проблеми.Интересно ми е дали това е нормално ,защото стария ми компютър ,който е на 100 години вдига по-малко шум.

Благодаря предварително.  :)

Редактирано от qsen234 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е че ще заключат темата ако не си оправите заглавието .

И опишете машината , вентилатори , кутия ... обороти .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mb-ASUS M5A78L

CPU-Athlon FX8320

RAM-2x4 GB A-Data DDR3 1600

Case-Delux Coolermaster 600W PSU

HDD-1TB WD Blue 7200 64MB

GPU-ASUS HD 7770 2GB DDR5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е от охлаждането на проца. АМД са по-шумнички, особено при натоварване! ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нещо може ли да се направи по въпроса ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да може - стига кутията да ти позволява да отделиш пари за сносно охлаждане. Един от най приемливите и добри варианти като съотношение цена качество е Hyper T4 на Cooler Master

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо кажи от къде идва шума ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами охлаждането на FX серията на AMD не струва и проблема идва от там. Има сигурно 3-4 теми във форума относно тези охладители и най-доброто решение е тяхната смяна. Лека вечер :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не мога да определя точно темата ,но клони към следното :

" Питам за предварително известни отговори " моля помогнете .

Някой ако ми каже , покаже или каквото и да е като компютър на който шума идва от нещо друго освен от вентилаторите , ще го призная за дядо Коледа .

Ако пищи нещо да помисли човек за някакви елементи  по захранването или дъното , но тук се говори за шум . Шум издават в компютрите само и единствено вентилаторите , като единствени компоненти  който извършват физическо движение . За да са шумни причините са 3

1. Разбити втулки или са за смазване

2. Не добре направени лопатки на перките и при завихряне на въздуха става шумно .

3. Деб*лансиране на вентилатора .

Не разбирам какво толкова се пита и се отговаря . Отива се и се вземат други вентилатори със същите параметри и размер , но по тихи като работа .

Други приказки по тази тема са си предколедно хортуване . :)

П.П . Чета веднага дежурните съвети да се сменя цялото охлаждане . И защо цялото не мога да разбера ? Вентилаторите за неразглобяема част от охлаждането ли ? Ей ...... айде малко  по-така де . За един вентилатор дето струва 10-15 лева , да се купува цяло охлаждане ли сега ?

Май настроението е за предколедно пилеене на пари .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За да са шумни причините са 3

2. Не добре направени лопатки на перките и при завихряне на въздуха става шумно .

Не разбирам какво толкова се пита и се отговаря . Отива се и се вземат други вентилатори със същите параметри и размер , но по тихи като работа .

Докторе :ph34r:

Здравейте,днес ми дойде новата конфигурация

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ако ми каже , покаже или каквото и да е като компютър на който шума идва от нещо друго освен от вентилаторите , ще го призная за дядо Коледа .

Хард и записвачка. Вече да не се съмняваш в дядо Коледа.  ;) Иначе с тая боклучава кутия Delux шума е нещо нормално. А захранването на КМ вероятно е от най-бюджетните китайчета.

Та като сложим и шумните охладители на АМД наистина се получава кофти комбинация. Като цяло всичко е доста зле подбрано особено видеокартата (но тя поне като качество е екстра).

Друг път не купувай готови сглобки.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вибрации от кутията. Колко дядовци станахме вече? ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво на Дядо Коледовците . Нито едно от изброените неща - хард , записвачака , вибрации или земетресения не издава ШУМ . Посочените от вас неща не шумят , всеки звук издаван от нещо си шум ли е ? За това за харда се казва че трака ,стърже, пищи  и т.н . но не шуми , записвачката бучи , трака и какво ли не , но не шуми , за вибрациите от кутията  - идват от разбити вентилатори , а щом са такива то те са и основния причинител на шум . За какво е шум всеки може да прочете .

Специално за нашата тематика , за всеки компонент си има специфични звуци но нито един от тях не е шум . Шум се получава само от вентилаторите .

Ако има още Дядо Коледовци , да заповядат , само някой да не пише че е шум когато мята кутията по пода .

На всички останали  коледовци поздрави с много усмивки и добри пожелания . Лека вечер и спокойна нощ .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...за вибрациите от кутията  - идват от разбити вентилатори.

Публикувано изображение

Значи ако имаме недобре уплътнена ламаринена тенекия в която сме си сложили по някаква причина частите, и тази барака шуми, то по пътя на добрата логика следва, че вентилаторите ни са разбити?

Не може ли те да са си наред, а просто от оборотите, които развиват, да биват създавани вибрации, които тенекията да няма как да умекоти, и те да създават шума?

В случая, разбира се, че вентилатора е в основата, защото без него няма да има какво да развива обороти и да създава вибрации, съответно шума от кутията няма да го има, но не той е причинителя на проблема, най-малкото нищо не пречи да е напълно изправен, и пак да се създава шум по по-горе описаната схема при некадърна кутия.

Нима мислиш, че е по-добре да инвестираме хиляди във fanless машини (няма нищо по-хубаво от това, не споря, перфектната машина е без движими части), когато може да си вземем сносна кутия, когато купуваме нова конфигурация?

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доктор по право но не и по PC. Благодаря ти че ни обясни какво не е шум та вече да спим спокойно. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако пищи нещо да помисли човек за някакви елементи  по захранването или дъното , но тук се говори за шум . Шум издават в компютрите само и единствено вентилаторите , като единствени компоненти  който извършват физическо движение . За да са шумни причините са 3

П.П . Чета веднага дежурните съвети да се сменя цялото охлаждане . И защо цялото не мога да разбера ? Вентилаторите за неразглобяема част от охлаждането ли ? Ей ...... айде малко  по-така де . За един вентилатор дето струва 10-15 лева , да се купува цяло охлаждане ли сега ?

Нали нямаше да намесваш мои мнения?

Това не е никак коректно на фона на писанията от другата ти тема.

Като иска по нисък шум - при замяна на охладителя именно това ще постине. Освен него ще получи бонус - температури по ниски със поне 10 градуса от боксовото охлаждане.

И не на последно място -  вибрациите от кутията могат да идват от фактори и обстоятелства.

1. Тънки стени и некачествена изработка на кутията.

2. От оборотите на самия вентилатор - не е нужно да е с разбити втулки. Хоризонтално поставяне на самия такъв е достатъчна предпоставка за по големи вибрации, отколкото когато е поставен вертикално - причината е просто физическа.

3. Хард диска също е елемент създаващ доста голямо количество вибрации във една машина.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно му предлагам ново охлаждане поради някаква причина, а ти май не се подсети каква е?Я прочети само тази тема и проблемите с това охлаждане са големи. Аз лично, ако взимам такъв процесор ще гледам да е Tray, за да си взема и охлаждане направо, а не да си бъхтя главата в стената после. А и при 6000 оборота на вентилатора ще трябва да се хвърлям в-у кутията, за да не излети :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.