Премини към съдържанието
z0sk1e

Лаптоп HP 250 H6Q16EA с Windows

Препоръчан отговор

Добър вечер!Вземах си един преносим компютър тези дни обаче не ми харесва операционната система и се реших че ще я сменям...ето това е лаптопа:http://www.pcstore.bg/bg/laptop-hp-250-h6q16ea.html#box-additionalКакъв уиндолс да му сложа според характеристиките? Дали ще ми дава някакви грешки с други ОС, защото съм срещал програмирани компютри, които работят само с дадена операционна система ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер!Вземах си един преносим компютър тези дни обаче не ми харесва операционната система и се реших че ще я сменям...ето това е лаптопа:http://www.pcstore.bg/bg/laptop-hp-250-h6q16ea.html#box-additionalКакъв уиндолс да му сложа според характеристиките? Дали ще ми дава някакви грешки с други ОС, защото съм срещал програмирани компютри, които работят само с дадена операционна система ...

Слагай спокойно Win 7 x64. :)

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
z0sk1e, на 24 Дек 2013 - 12:57 AM, написа:

Ако пробваш Линукс може и да ти хареса.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако пробваш Линукс може и да ти хареса.

Следователно след като ме цитирате от вас се очаква поне да прочетете това, което съм написал.

Вземах си един преносим компютър тези дни обаче не ми харесва операционната система и се реших че ще я сменям

А колкото до линка в първия пост на темата ...

ще извадя реда, който най-вероятно сте пропуснали

ОС  |  Безплатна Linux

Редактирано от z0sk1e (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всякакъв Windows става  на този лаптоп . Намерете си драйверите предварително и ги запишете на един диск или флашка. След това си форматирате хард диска както на вас ви е  угодно след което инсталация и си ползвате лаптопа както ви е кеф. За да ви се адресира всичката налична рам памет  може да инсталирате 64 битова версия.Драйверите може да свалите от : http://h20565.www2.hp.com/portal/site/hpsc/public/psi/swdHome/?sp4ts.oid=5359432&ac.admitted=1387924918876.876444892.492883150

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

64-битови 7, 8 или 8.1 - с всички ще работи еднакво добре, въпрос на лични предпочитания е коя точно ще изберете. Драйверите за 7 в 99% от случаите стават за 8.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя безплатен Линукс, дето е написан какъв е, че да знаем. Щото подозирам че е никакъв и изкарва само до конзола. А за да се хареса линукс като за десктоп, требе да е нещо от сорта на Минт, Мандрива, Сусе, убунту. С тея параметри и най-тежките линукс графични среди ще летят - кеф ти Унити, кеф ти КДЕ, кеф ти Гном3, цинамон или мате. Проблема е, че трябва да се пробват, да им се свиква и да се избира, нещо, непосилно за повечето заклети уин потребители.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво да се пробва, но пропускаше някак си да споменеш, че трябва един тон допълнителна литература да прочетете, да я запомните и разберете за да боравите с Линукс! То хубаво да се пробва, но пропускаше някак си да споменеш, че трябва един тон допълнителна литература да прочетете, да я запомните и разберете за да боравите с Линукс!

Редактирано от еди (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай малко с тоновете :)  Има ситуации в които си е нужно малко четене и ровене ама чак пък да четеш  ноно стоп  как да си пуснеш филм,музика или да запишеш диск не е нужно.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям горното мнение с две ръце, още повече че има много user friendly Линукс дистрибуции (Mint, Ubuntu, Kubuntu, etc. ) за които е необходимо само мишка, клавиятура, монитор, кашон с перки и потребител, който знае как да си пусне компа и да си иснталриа проста програма .. Нищо сложно няма вече. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава как ще ми обясните защо с Убунто не можеше да се чете и пише на български с 1251? Не ми отговаряйте, понеже въпроса е риторичен. Линукс има доста хляб да яде още, за да стигнат нивото на потребителския интерфейс на Майкрософт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава как ще ми обясните защо с Убунто не можеше да се чете и пише на български с 1251? Не ми отговаряйте, понеже въпроса е риторичен. Линукс има доста хляб да яде още, за да стигнат нивото на потребителския интерфейс на Майкрософт!

Това е едно много странно и невярно твърдение. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЧНГ! Няма нищо общо, просто казвам фактите. Който повярвал добре, за мен вече отдавна е забравена история!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЧНГ! Няма нищо общо, просто казвам фактите. Който повярвал добре, за мен вече отдавна е забравена история!

Факти, които са само в твоята глава за съжаление, и напълно неверни! Истината е, че няма лоша операционна система, а има прекалено глезени ЗКУ които са свикнали с нещо, и другото им се струва толкова сложно, че ги мързи поне от любопитство да прегледат по обстойно, за да разберат дали самите те са в състояние да се научат на нещо ново, или ще си останат HKU (hitting the keyboard users)!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е Пламене почваш с обидите към инакомислещите от линуксарите, а това не е хубаво, но е напълно в техния стил на мислене. Ако беше само в моята глава щеше да е много добре, но не е и най-вероятно не е било само на моя лаптоп. Ако те интересува повече и да се увериш провери в моите теми в Линукс раздела тук и в абв форума.

Редактирано от еди (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак грешиш като не познаваш хората и какво ползват! Освен 4-5 линукса ползвам и ХР на два стари компютъра, както и 7-ца на новия ;)За това ти казах, че си свикнал да гледаш само от едната страна, без изобщо да си си направил усилието (труда) да разучиш Линукс, та чак тогава да изказваш подобни мнения! И не те обиждам - просто ти казвам, че си един от многото дето ги мързи да разучат Линукс, за да имат компетентно мнение да се изказват кое е по-добро! Пак казвам - няма лоша OS, а има неправилна употреба от незнание, или нежелание за разучаване!!! Ето ти и една задачка: Параметри: "1.процесор 900MHz, 2.RAM-512MHz и 3.Хард 4GB" според теб с кое ще върви по-добре - с ХР или с Линукс? Сигурен съм, че ще се сетиш какво съм му инсталирал и върви в пъти по-бързо и по-добре от другата OS ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак грешиш като не познаваш хората и какво ползват! Освен 4-5 линукса ползвам и ХР на два стари компютъра, както и 7-ца на новия ;)За това ти казах, че си свикнал да гледаш само от едната страна, без изобщо да си си направил усилието (труда) да разучиш Линукс, та чак тогава да изказваш подобни мнения! И не те обиждам - просто ти казвам, че си един от многото дето ги мързи да разучат Линукс, за да имат компетентно мнение да се изказват кое е по-добро! Пак казвам - няма лоша OS, а има неправилна употреба от незнание, или нежелание за разучаване!!! Ето ти и една задачка: Параметри: "1.процесор 900MHz, 2.RAM-512MHz и 3.Хард 4GB" според теб с кое ще върви по-добре - с ХР или с Линукс? Сигурен съм, че ще се сетиш какво съм му инсталирал и върви в пъти по-бързо и по-добре от другата OS ;)

Ясно е какво си инсталирал, но какво ще правиш с ОС на тази машина си е твой проблем. Една ОС, на която графичните и настройки са само за красота и не работят не ми я хвали. Пак ти казвам, погледни темите ми, да видим какво ще кажеш тогава? Настройки правени с графичните инструменти по инструкции не работят. ОС си знае своето. Отдавна съм се отказал от тази ОС, като ненадеждна за ползване от обикновен потребител. А потребител знаейки един тон команди наизуст за да ги ползва в конполата, вече не е обикновен потребител, а Линуксар! Редактирано от еди (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пламка не му обяснявай щото само се хабиш за тоя дет клати гората. Той си иска да дефрагментира,преинсталира и да си накачули 130  програми свалени  от някой тракер  и кат седне  пред компа да си качи краката на бюрото и да цъка само с мишката. Няма  смисъл да ги караш  да се замислят  или да проявят творчество в подредбата си на десктопа  и менюто.  Тва  са хора дето може по цял ден да си правят тестове на  всевъзможни антивирусни и стени  и да ми разправят колко леко им върви компа  с 13 програми за защита се едно  са седнали на сървърите на Централната банка и пазят влоговете на 100 000 души от кибер атака . Около 90% от потребителите не знаят защо са си купили компютъра камо ли какво има  в кутията дето им е в краката.  Ние сме на едно от последните места по ИТ грамотност  изобщо и скоро няма и да мръднем от там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние сме на едно от последните места по ИТ грамотност  изобщо и скоро няма и да мръднем от там.

Е точно това се опитвах да му обясня, че до като си стои като "обикновен уиндноус потребител" няма да е полезен нито на себе си, нито на останалите тепърва започващи с компютър начинаещи! И още нещо не му е ясно - Линукс може да се полза и без командите в терминала (това е отживелица за най-обикновените потребители), но си остава и най-мощния инструмент на този вид OS! Нека да каже, че под Уиндоус не се ползва конзолата за оправяне на бъгове причинени от незнаещи потребители?! Или пък, че конзола не се ползва в Mac OS X?!Прав си, че няма нужда да се обяснява и спори с хора, които не искат да бъдат полезни и на себе си, и на другите (най-вече)!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сами си противоречие. Упреквате такива като мен, че не четат за да знаят, а някой от вас направили си труда да прочете за моите проблеми тогава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой ти е задължен да ти решава проблемите ,че ми не е ясно ? Като не стане за 1 час ше стане пък за 1 седмица  и  ще си решил проблема. Пък и да го е прочел някой  като няма решението кво да ти каже ? То се помага ако знаеш как а само като да си пишем хипотези  по 3-4 страници  не е ефективно.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю, аз повече проблеми с Линук нямам, понеже не си блъскам главата вече с това недоразумение. Просто се опитах да предпазя и други хора. Престанете да коментирате в тази тема за това. Който е разбрал добре, който не - не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.