Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Тъй като не съм много по обясненията, използвах образеца на Людмил.

1. Бюджет - 1300 лева.

2. За какво ще се ползва компютъра - Игри, филми, сърфиране и програми от типа на фотошоп.

3. Какво включва конфигурацията - Само компютър.

4. Марката не е от значение. 

След доста прочетени теми, направих една примерна конфигурация - http://nikem-bg.net/cart/49068p1r1190p1r48582p1r49292p1r45925p1r49616p1r47345p1rf.html

Видеокартата не е кой знае какво, но монитора ми е 19инча и предполагам, че ще може да се справи с игрите. Другият начин е да взема i7-ца и да карам с вграденото видео. Очаквам коментарите Ви. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+

2X4G DDR3 1600 A-DATA

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

GB R9 270X GV-R927XOC-2GD-GA BF4
Обща стойност: 1 261.78
 лв. с ДДС
че и Battlefield 4 получаваш
Иначе може 

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+
EVGA GTX760 SuperClocked 02G-P4-2765-KR ACX Cooler

Като цяло зависи дали искаш да жертваш малко производителност на CPU-то доколкото знам 760 е по-бързо от 270X

Редактирано от Dimo Dimov_336664 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С i5 4670 влизаме точно в бюджета:

ASROCK H87 PRO4 /1150
I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150
ASUS R9 270-DC2OC-2GD5
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
4GB DDR3 1600 A-DATA PRO x 2
CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU
PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

Обща стойност - 1 273.44 лв. с ДДС

Количка.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 841.33 лв. с ДДС

+
Gigabyte nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E 43119 лв

Или общо към 1272 лв.Ще има и за доставката.

Пояснявам.Добро дъно и процесор.Хубав,бързи и тих хард с 3 години гаранция.Чудесно захранване-5 години гаранция.Кутията е универсална.Видеокартата за тази цена е абсолютен фаворит според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето предложение с i7 и монитор. На първо време с вграденото видео, след което можеш да вземеш карта от висок клас. Единствения недостатък е едната плочка РАМ от 4 ГБ. Но дъното има 4 слота, та впоследствие можеш да добавяш още.

Обща стойност - 1 310.76 лв. с ДДС
Монитора не съм сигурен дали е най-добрия за около тези пари. Ако някой колега има по-добро предложение за монитор да каже. Ако не ти харесва това, горе са ти дали достатъчно добри конфигурации.
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ето и нещо готово за ползване - пълна конфигурация с монитор, записвачка и видеокарта(достатъчно бърза за повечето съвременни игри):

COOLER MASTER N300 Black, USB 3.0, w/o PSU

FORTRON RAIDER 550 SILVER, 550W 
 GIGABYTE 970A-DS3P, AMD 970, DDR III 2000(O.C.)/1866/1600/1333/1066, AM3+ 
 AMD FX-Series X6 6300, 3.50GHz, 14MB, BOX, AM3+, Black Edition 
 TOSHIBA 1000GB 7200rpm 32MB SATA III 
 GEIL 2X4GB DDR III 1866 EVO LEGGERA CL9 
 BENQ 21.5" GW2255, 6ms, 20 000 000:1, 250 cd/m2, DVI, LED 
 GIGABYTE 2048M HD7870 R787OC-2GD DDR5 PCI-E 3.0 
 LG DVD-RW GH22NS40, SATA, BLACK 

Крайна цена 1 301,12 лв.

Процесора не е I7, но е достатъчен за нуждите на автора. Препоръчително е да се вземе нов монитор и затова съм го включил в конфигурацията.

Поздрави!
gw2255

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asrock H81M Intel Core i5 44402X4 ddr3 1600G A-Data XPG CL91.5 SG SATA 6GB 64M 7200GB R9 270 OC BF4CM N300 BLACK USB3CM GX 450W APFCBENQ GW2320 LED IPS Общо 1300лв. Не съм тaгнaл чaстите понеже пишa от телефонa и е невъзможно.Процесорa и мониторa сa от емaг с безплaтнa достaвкa, видео кaртaтa е от hl-eshop избрaнa от тaм зaреди изгоднaтa ценa(имa и модел нa ино3д под 300лв. - но с оглед нa ценaтa от 325лв. зa БФ нa Гигaбaйт не си зaслужaвa дa взимaш по-евтинaтa плaткa) и остaнaлите чaсти от никем.Имaш пълнa конфигурaция с кaчествен монитор което е добре дошло.п.п Колегa ценaтa съм объркaл 1400лв. е зa което постa ми дa не се взимa под внимaние.Евентуaлно може дa се свaлят към 50лв. aко се вземе по-евтинaтa р9 270, 1тб хaрд модел от същaтa серия и рaмтa с китa нa 1333Мхз нa a-дaтa.Извинявaм се отново!

Редактирано от playalistic (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за всички конфигурации. Монитора няма да го сменям, тъй като съм си много доволен от него, но все пак благодаря. Днес гледах сравнения на ксеон-а със амд, и разликата беше около 20%, а при овърклок предполагам, че ще стане още по-малка. За това, ако може да направите няколко конфигурации с амд, без монитор. Също така имам един въпрос, това захранване което бях избрал, не е ли по-добро от другите, защото за мен е много важно да е тих, а то е със златен сертификат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някак си не върви с такъв хардуер и с топ карта да караш на 19 инчов монитор. Смяната не е наложителна, а направо задължителна! ;) Новите монитори сa в пъти по-добри от твоя и ще останеш доволен. Разбира се, решението си е твое! ;)

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига се излагай!

ПП: Конфигурацията на playalistic изчерпва темата или тази на xecutioner

Редактирано от терминатор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя не знам дали го доставят до бг ама е ефтин и е амд с 4 игри http://www.ebay.co.uk/itm/ULTRA-FAST-Quad-Core-8GB-1TB-Desktop-Gaming-PC-Computer-AMD-HD-/200989984780?pt=UK_Computing_DesktopPCs&hash=item2ecbefc80c

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя не знам дали го доставят до бг ама е ефтин и е амд с 4 игри http://www.ebay.co.uk/itm/ULTRA-FAST-Quad-Core-8GB-1TB-Desktop-Gaming-PC-Computer-AMD-HD-/200989984780?pt=UK_Computing_DesktopPCs&hash=item2ecbefc80c

Ти не си добре с тези смешни предлагани конфигурации! Ами поне да приличаха на нещо компонентите по тях освен процесора - (за интел става въпрос). А второ какво ще правим с гаранцията ако стане нещо а на всичкото отгоре е обща и 1г....

Редактирано от терминатор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сериозно ли? С това каква игра ще играе? Тетрис? Супер Марио?

По-добре не се мъчи да помагаш, че нещата са трагични! ;)  Без лоши чувства!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не си добре с тези смешни предлагани конфигурации! Ами поне да приличаха на нещо компонентите по тях освен процесора - (за интел става въпрос). А второ какво ще правим с гаранцията ако стане нещо а на всичкото отгоре е обща и 1г....

Аз давам предложение ако си купувам нещо не бих си го поръчал от бг ами от някаква друга държава според мен тея конфигурации са добри и аз лично бих си купил за мене 

Не е казано че трябва да избере моя вкус аз така мисля че са по качествени компоненетите закупени от други държави пробвал съм и още ползвам неща купени от чужбина и съм доволен за това му предлагам на човека

за негово добро но не е казано че трябва да мисли като мен пак да кажа човека пита аз предлагам пример както казвам не съм професионалист но ако искам да го измамя мисля че модераторите четат и ако усетят че има подвеждане ще ме предупредят и ще ми истрият мнението

За каква гаранция ми говориш и колко ще искарат тея купени от бг никой не може да ти гарантира мой човек гаранцията се плаща всичко е кинта ако не си разбрал и политиката е вързана 

Редактирано от Gangosa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук става въпрос не за вкус, а за функционалност и използваемост на системата. Автора има изисквания, а предложените от теб компютри изобщо не се доближават до тези изисквания. Като човек, който живее в Германия ще ти кажа, че разлика в хардуера тук и в БГ НЯМА, защото повечето БГ вносители внасят от запада. Тъй че тези глупости, че частите от БГ ще изкарат по-малко време са пълни глупости. Айде жив и здрав, и другият път малко се информирай и тогава пиши. :rolleyes:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре весела ви коледа

Към автора на статията бихте ли бил така любезен да кажете какво сте си купили когато и да е да речем до 2 3 дена

Просто ме интересува избора ви. (не мога да ви задължа )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както каза и Jotto_del с тези предлагани конфигурации освен посочените игри от него друго няма да се играе. Явно си нямаш понятие изобщо от хардуер щом ми бъркаш че Pentium-а е от AMD.

Ами купувай си и си чакай по месеци ако ти изгори някоя част за да ти я подменят.

Но колко е весело " Процесор на 5.6 GHz " и то пентиум - хаха... То затова има още такива като вас които си купуват тези неструващи HTPC готови машини. За същите пари от България се прави по добра HTPC машина момко!

Поне да беше предложил от амазон или новото яйце нещо смислено и поотделно!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво мислите за това - http://nikem-bg.net/cart/47412p1r45021p1r48582p1r46974p1r49615p1r47421p1r46717p1r2022p1rf.html

Дъното предполагам, че става да овърклок, а относно видеото, каква е разликата между него и другия gigabyte? 

Захранването достатъчно тихо ли е? Монитора ще го сменя, но на по-късен етап.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да смениш рам-та с тази: 2X4G-DDR3-1600G-ADATA-XPG-CL9ПС: Не знам обаче дали няма да пречи на охлаждането. В гугъл излизат доста разнообразни снимки с големи гребенчета и без гребенчета. Не би трябвало да си пречат с точно този модел охлаждане. ;)

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи 8320. Значително по-евтин, а с клок лесно настига 8350. Паметите и охладителя няма да си пречат! 

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.