Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
bdenkov

Не възпроизвежда никакъв звук при Скайп и МР3 файлове.

Препоръчан отговор

Здравейте на всички съфорумци. Весели Празници. С Windows 7 x64 Ultimate BG съм с последните ъпдейти. Със стандартните драйвери на дънната платка от диска съм. 

Дъно: ASUS P8P67 Deluxe

Процесор: i5-2500k - не е овърклокван никога.

Видеокарта: GYGABYTE 6870 OC 1GB DDR5 - с фабричен овърклок.

RAM: 4 плочки всяка по 4GB DDR3 1333 MHz с възможност за 1600 MHz с радиатор- не е овърклоквана никога.

Захранване: COOLER MASTER 850W GOLD.

Интернет връзка: Оптика до компютъра плюс Wi-Fi Tendo, но до компютъра е по- кабел. Интернета ми е 100 Mbps на Булсатком, но на тестовете показва реални 86 Mbps. Поддръжката и интернет връзката са ми перфектни.

Звук- Уредба Panasonik SA-AK 410 без събуфер включена през 3м кабел на събуфер/център.

Кодеци -  K-Lite Mega Pack 10.2

С последна версия на Скайп и VLC Player x64 Beta съм. До преди три месеца нямах такъв проблем. Всичко си работеше нормално. Но изведнъж се появиха проблемите след, като сложих на  вътрешен порт PCI-E x1 Wi-Fi адаптер и свързах към вътрешен USB конектор четец на карти. След, като махнах вътрешният четец на карти ми се изгуби звука - тоест появи се проблем с звука, защото на VLC Player x64 Beta  слушам поточно мрежово радио със страшно голями изкривявания на звука на поточното аудио без да съм включвал никакъв еквалайзер, но звука звучи така все едно съм в режим баня или режим дъжд на еквалайзера. Не мога да оправя изкривяванията на звука. На предният панел не са ми включени микрофона и слушалките към дънната платка, поради несъответствие на конекторите на дънната платка. При никакъв режим от трите възможни Speakers, High Definition Audio или High Definition Audio (Optikal) няма звук. Пробвах и на Windows 8 x64 Enterprise BG, но там само активно е High Definition Audio (Optikal), като друго не е активно и не може да бъде активирано. Пробвах и на Българската Линукс УСУ 13 Десктоп - там всичко си е отлично. Има отличен звук, има Wi-Fi сигнал, но не ми е удобно и не мога да работя на Линукс. Взех си чисто нов таблет 10,1" и чрез него си говоря по- Скайп, но не си е работа, защото има голяма микрофония. А Скайпа ми е необходим, но не ми се минава за постоянно към Линукс, където всичко е отлично. Много се извинявам за дългият коментар, но се постарах да опиша проблема в неговата цялост. Моля да не бъда наказван за дългият пост. Не спамя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей ! За мен лично ти си отговорил на въпроса си . При използване на друга ОС нещата са ти в ред , от това какво следва ? Следва че с използвания от теб Уиндоус нещо не е наред . Направи следното:

1. Деинсталирай каквито и да е БЕТА версии на програми .

2. Извади каквито и да са устройства който си включвал

3. Разкачи всички външни устройства който си вързал към машината

4. Включи слушалки или обикновени колонки

5. Виж какво е положението при нормалната първична работа на звука , без каквито и да е добавки , устройства и свързаности .

Ако при гола машина , само с едни колонки няма звук , то е ясно че имаш проблем със работата на устройствата под Уиндоус ( неправилни настройки , неправилни драйвери , или повредена ОС )

Ако имаш звук при така описаната свързаност - само компютър и обикновени колонки (слушалки ) , то проблема е в начина по който използваш външните устройства .

На мен повече ми прилича твоя проблем на проблемни драйвери който си инсталирал . Линукс не използва драйверите на Уиндоус и както си написал си има звук и всичко е наред .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен имаш конфликт на драйвъри Но изведнъж се появиха проблемите след, като сложих на  вътрешен порт PCI-E x1 Wi-Fi адаптер и свързах към вътрешен USB конектор четец на карти.

Премахнете колонките и тоя усб четец и преинсталирайте драйвърите и според мен ще се управи .В дивайс мениджъра какво е положението?

Скайп от настройките на звука не се ли оправя пробвахте ли

Редактирано от Gangosa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Проблемите с звука започнаха откакто разкачих кард рийдъра от вътрешният конектор на USB. Проблемът е в това, че не само с Windows 7 x64 Ultimate BG, но и с  Windows 8 x64 Enterprise BG проблемът е същия. Пробвах с инсталирането на по- нови драйвери, а не с драйверите от диска, но проблемът остава същият. Единственото, което не съм направил е това да махна Wi-Fi адаптера от PCI x1 слота и да пробвам за звук. Според мене проблема е или в драйверите или в Windows. Не зная дали е от ъпдейтите, дали е от Българският вариант на ОС, дали е от MBR Regenerator или Win Loader. Аз съм само оператор и по - скоро съм начинаещ потребител на Windows от 2006 год. Правих всякакви настройки на звуковата карта и на Скайпа, но резултат няма. Дори спря да ми възпроизвежда МР3 файлове. Още не ми работи под Windows Wi-Fi адаптера въпреки, че тъкмо в този вариант направих настройките на рутера Тендо. Правих всякакви настройки на звуковата карта и Скайпа включително с нови случайно подбрани драйвъри и всичко опитах, но няма резултат. Извинявам се дано не прозвучи грубо, но не зная, какво е това дивайс мениджъра. Аз съм само оператор и избягвам да си играя или да " бъзикам" Windows. Системата ми в момента е преинсталирана от два дни и е нова с много малко, почти незначителен брой програми. С една дума и при гола и нова система няма звук. Ще съм много благодарен ако някой може да ми каже как да свържа конекторите на микрофона и слушалките от предният панел към дънната платка, че опитвах и нещо май това оказа влияние за звука. В момента не са свързани.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряте контролния панел и горе в дясно пишете дивайс мениджър и ще ви излезе http://idoc.vsb.cz/miranda2/export/sites-root/idoc/en/okruhy/cit/pc/sitova_pripojeni/spravce-zarizeni/images/001.png

http://idoc.vsb.cz/en/okruhy/cit/pc/sitova_pripojeni/spravce-zarizeni/ Пробвайте да деинсталирате кодеците и инсталирате тези http://www.windows7codecs.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Дейнсталирах чрез Revo Uninstaler Free- K-Lite mega Codec Pack и инсталирах препоръчваните кодеци. Дейнсталирах VLC Player x64 Beta и инсталирах  VLC Player x86. Поиграх си с настройките на звуковата карта и мениджъра на устройствата. Звук от Скайп няма. Моят Windows 7 x64 Ultimate е на Български език. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега какво мп3 файлове възпроизвеждат ли се или няма никаква промяна след тази операция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво си правил с тази програма MBR regenerator ?????? Чел ли си какво е MBR ?????? Ако не си , прочети

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80_%D0%B7%D0%B0_%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE_%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5

За какво си я използвал , каква е била целта ?

Програми от този род не се използват ей така .

Това че Уиндоус ти е инсталиран преди 2 дни , не означава по никой начин че не може да бъде съсипан и за 2 минути .

Като гледам какво си писал ОС ти е копие някакво , използвани са активатори и т.н .

Направил си отровена мацаница от инсталация на устройства , драйвери , кодеци . Като капак на всичко е използването на програма като MBR regenerator . Компютъра служебен ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Честито Рождество Христово. Весели празници. Възпроизвежда МР3 файлове и има звук от ISO формата на самоучителя от SolidWorks. А преди и на двете звук нямаше. Като пусна Скайпа и усиля звука на уредбата на 80 Децибела чувам много слаб звук на Скайпа. Разбира се, какво се говори, но уредбата бучи и е много неприятно. Пробвах дали на другите изходи , като задни или странични колони ще чуя звук от скайпа, но там няма никакъв звук. Компютърът си е лично мой и е домашен компютър. Използвах MBR Regenerator за да премахна тестовият/ началният/ демонстрационният код на Windows 7 x64 Ultimate BG и след това му зададох нов код с Win Loader. Признавам си, че не съм опитен потребител на Windows 7 x64 Ultimate BG, но след всекимесечна преинсталация на Windows 7 x64 Ultimate BG, а много често дори и по- няколко пъти в месеца не мога да си позволя да си закупя оригинален Windows 7 x64 Ultimate BG поради много честата преинсталация и множеството инсталирани/ деинсталирани програми. И при активиран и при не активиран Windows 7 x64 Ultimate BG по- описаният начин звук от скайпа няма при всяко положение или случай. За Windows 8 x64 Enterprise BG използвам за активация KMS Portable и му разбрах за настройката как вместо за 180 дни активация да бъде активиран за постоянно. Да използвам MBR Regenerator за да изтрия началният демострационен код на  Windows 7 x64 Ultimate BG и след това да му задам нов код с  Win Loader - този начин на работа ми го препоръча един познат по- Скайпа. Не зная и не разбирам, какво съм направил с Операционната система или с Хардуера, като съм използвал MBR Regenerator. Не владея Английски език и съм слабо запознат със софтуера, но отлично познавам елементите на хардуера и мога да сглобя без чужда помощ по- принцип компютър. Като средно съм радио- телевизионен техник, а като висше съм машинен инженер- магистър. Прочетох статията за MBR Regenerator, но честно казано само малка част от нещата разбрах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет и на теб . Честита ти Коледа ! Бъди здрав !

Разбирам те напълно . Почти всяко нещо което е правено доколкото чета , е неправилно . Нито се използва тази програма за тази цел , нито се правят ежемесечни инсталации( това означава само едно - неграмотни инсталации със скапани копия на Windows) . Ще ти пиша на ЛС .

Писах ти на ЛС . Ако решиш се възползвай , ако не , няма значение . Това което си описал е много хубаво като информация , но само че на мен и на всеки който иска да ти помогне е важна друга , а ти не я даваш . Дадох ти линк към програма , не казваш дали си я използвал , не даваш снимка от нея , за да видим нагледно какво е точно положението . Дадох ти линк за драйверите , не казваш дали си го използвал и въобще нищо , само обясняваш какво правиш през уредбата , и какво си активирал и какво не . Тази информация е меко казана ненужна , при положение че проблема ти е съвсем другаде .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честита коледа драйвъри за звук не мога да разбера дали имате или нямате на уин 7 дори да не се инсталират драйверите при някой компоненти отчита работа така казано сам си ги открива. Според мен почти сте се упрвили

но не казахте в дивайс мениджъра какво е положението? Според мен щом има звук вече от мп3 сте бутнали нещо но не разбрах какво направете експеримент като разбутате настройките на микрофона на скайп от тази картинка

http://chat4o.com/wp-content/uploads/audio-settings.png като приказвате ако се мърда индикатора значи сте успял

Вижте и това ще ви помогне да човъркате настройките на звука и може и да успеете http://www.youtube.com/watch?v=soQK4hUdSg

Не разбрах за скайп вие ли не чувате даден абонат като ви избере той ли не ви чува или и 2-те страни не чуват нищо нито вие нито те?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Благодаря на всички, които ми помогнаха със съвети и примери. Инсталирах чисто нова ОС Windows 7 x64 Ultimate БГ и само скайпа, но подобрение няма. Драйверите никой Windows 7 x64 Ultimate БГ досега не си ги е намирал никога сам, а винаги съм му ги инсталирал ръчно. При началната инсталация на Windows 7 x64 Ultimate БГ няма никакви драйвери- дори за лан картата или за USB Port няма драйвери. Опитах всичко, но звук няма. По- микрофона, като говоря ме чува отсрещната страна, но аз не я чувам. Индикаторите за сигнал на скайпа са активни и извършват действие, но аз не чувам никакъв звук. Опитах всякакви настройки, както със Скайпа, така и с Windows 7 x64 Ultimate БГ, но резултат няма. Колкото повече си играя с настройките, толкова повече положението и състоянието се влошава- например се загубва и звука от МР3. Взех решение и го изпълних, без да обвързвам никого от Вас с него. Минах на Линукс УСУ. Скайпа си работи отлично. Има звук и на МР3. Линукс УСУ си върви с множество инсталирани полезни програми и с пакети от програми, който се инсталират само с един клик на мишката. Линукс УСУ се инсталира за 12-13 минути заедно с множество разнообразни и полезни програми, а за Windows 7 x64 Ultimate БГ и за архиватор, ISO мениджър, Скайп, Торент, Антивирусна, Офис пакет и др. ми трябват около 4 /четири/  часа за да ги инсталирам, като повечето за Windows 7 x64 Ultimate БГ са платени. Единствено ABBYY FineReader Corporate 11 много ще ми липсва при конвертирането на книги, но не можа да тръгне под Wine, но ще се опитам да я заместя с Calibre. По време на тази 12 минутна инсталация на УСУ си намери автоматично всички необходими драйвери и драйверите на скенера и принтера. УСУ е Чисто Българска Линукс операционна система. Можете да я разгледате и пробвате под Windows 7 x64 Ultimate без да я инсталирате.  Препоръчвам УСУ на всеки, като добра и безплатна ОС с много инсталиран софтуер към нея плюс готов още допълнителен софтуер за инсталация с един клик на мишката. УСУ има версии за Десктоп, нотбук, лаптоп и др.  х86 и х64 системи. Изборът е голям.  Аз лично съм с УСУ 8.3 Десктоп. При инсталация и работа с УСУ нищо досега не се въвежда ръчно, а се инсталира само с един клик на мишката. Има и ръководство на Български език. Останах с впечатлението, че всеки, който ти препоръча Windows 7 x64 Ultimate пред Линукс УСУ има случайно фирма за ремонт и преинсталация на компютри. Опитах всички възможни настройки на Скайпа и Windows 7 x64 Ultimate, но звук от скайпа няма макар, че индикаторите на Скайпа и Windows 7 x64 Ultimate отчитат наличие на сигнал към уредбата / колонките/ и микрофона.  Поне отсрещната страна ми чува гласът в микрофона, но аз не чувам никакъв звук. Всичките тези проблеми със звука започнаха точно тогава, когато Скайпа се само ъпдейтна до последната си версия. Много ме съмнява, че проблема идва от програмата Скайп. Приятелски препоръчвам с най- добри чувства, желания и помисли на всеки от вас да се запознае и пробва УСУ в демо режим без да оказва никакво влияние върху Windows 7 x64 Ultimate. Много Благодаря на всички, който ми писаха и ме посъветваха. Найстина съм Ви много Благодарен и задължен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.