Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Не знам дали вече не е пусната някъде в форума такава тема, за това аз пускам тук.

Всеки да се похвали с Хакинтош, и евентуално да разкаже как го е подкарал, на каква машина и така нататък от а до я.

Публикувано изображение

Резултат от geekbench http://browser.primatelabs.com/geekbench2/2389821

Ето един от менна машината от подписа, с диска на Niresh 10.9 (с този диск почти нищо не се изисква освен правилните кекстове), след което инсталацията продължава като в убунту за пример (или уинлайно)

Редактирано от Росен Александров (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се виждам в чудо :@ Не ще да запали и тва е. Тръгва само със буутлоадера на флашката. Ето докъде съм стигнал - http://hackintosh.me/forum/viewtopic.php?f=2&t=3748

А ти си го подкарал дори със AMD процесор :)

Утре си мисля да инсталирам наново без да правя тия гимнастики с chameleon wizard.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз го бях подкарал ама и го разкарах. Новите версии забрави да тръгнат с пълноценен драйвер за HD4550 дори на 5770 тогава имах големи проблеми...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-сетне и аз да се похваля с работещо ХАКИ :) 

OS Version: El Capitan 10.11.2

Motherboard: Foxconn 45cmx
CPU: Intel Core2Duo E8500 E0 
VGA: ATI Radeon HD 4550 1GB Force3D (1002_9540)
Audio: Realtec ALC662 - Asus Xonar DG - don't work :(
LAN: Realtek RTL8101E
RAM:3GB DDR2 835Mhz CL: 5-5-5-15 1.8V - 2X1 + 1X1 = Dual Channel :) 
HDD Bootable: WD Blue 320GB 2,5" 

Повече инфо за това как е протечело всичко в тази тема - http://hackintosh.me/forum/viewtopic.php?f=2&t=3748 

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/735128_1007419585992532_2504879435693943183_n.jpg?oh=85f85389765487b441b12622accd8f20&oe=57137BCB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз мога да се похваля: HP Probook 4530s с Core i3, Intel HD Graphics 3000, 120GB SSD + 320GB HDD/ Bios F.60 / CLOVER Bootloader/ El Capitan 10.11.3+Windows 10+ Ubuntu 15.10+StotinkaOS 7 

56eec6259e29a_ScreenShot2016-03-20at17.4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще се похваля още един път :)

Asus P5QD Turbo
Intel E8500 E0
HD5770 - Sapphire 1GB GDDR5 ref. Design
RTL8139
VIA VT1708s

Asus Xonar DG не мога да го подкарам, иначе дъното тръгна със DSDT а видеото се разпозна от ОС и тръгна като по вода все едно е истински Мак :)

41080097ba3e4409.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, VipKokata написа:

Аз ще се похваля още един път :)

Asus P5QD Turbo
Intel E8500 E0
HD5770 - Sapphire 1GB GDDR5 ref. Design
RTL8139
VIA VT1708s

Asus Xonar DG не мога да го подкарам, иначе дъното тръгна със DSDT а видеото се разпозна от ОС и тръгна като по вода все едно е истински Мак :)

41080097ba3e4409.jpg

Карабинер ползваш ли и работи ли при теб? Защото при мен не работи и сменянето на клавиатурата със контрол и спейс ме  изтормозва на моменти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е това карабинер ? Клавиатурата я направих със Windows key + Space 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се занимава с глупости, ползвам си Windows Key + Space

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да се включа и да попитам какъв е смисъла на това :D ? Не казвам, че е лошо де, но се сещате... писана е за iMac и тем подобни тъпотии... 

Държи ли се стабилно и така, както си върви на Mac. Питам ви, за да си направя изводите защо правите такива гимнастики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро не си заслужава.

Много ясно че производителността е доста по-ниска, тъй като хакваш. А и от друга страна.. Линукс превъзхожда МАК по скорост стабилност и сигурност.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, _Uzunov_ написа:

Искам да се включа и да попитам какъв е смисъла на това :D ? Не казвам, че е лошо де, но се сещате... писана е за iMac и тем подобни тъпотии... 

Държи ли се стабилно и така, както си върви на Mac. Питам ви, за да си направя изводите защо правите такива гимнастики.

Ако хардуера ти се поддържа от OS X, всичко си работи както на реален мак, но ако трябва да се прибягва към пачове и разни фиксчета за да закърпиш някой драйвър, или нещо си да работи работи, тогава вече няма смисъл. Моя хардуер е съвместим с OS X и всичко работи като на реален мак. Единствените фиксове който съм използвал, това са за безжичната карта и за индикатора на батерията. Смея да твърдя, че всичко работи като на реален мак.

Също така съм съгласен и с @Росен Р. Александров  линукс в момента превъзхожда в проценти OS X.

Всичко е много относително и най-вече въпрос на навик, вкус, предпочитания и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на March 21, 2016 at 8:03, Росен Р. Александров написа:

По-скоро не си заслужава.

Много ясно че производителността е доста по-ниска, тъй като хакваш. А и от друга страна.. Линукс превъзхожда МАК по скорост стабилност и сигурност.

По- скоро не съдете по-себе си. Това,че сте избрали дистрибуция на Филипиница Ниреш и процесор АМД е ваш проблем. Ейпъл отдавна заряза процесорите на Моторола и се спря на Интел. Един подходящ хардуеър,дъно Гигабит и подходяща видео-карта,Интел процесор и  няма да има никаква разлика между хакинтош и реален Мак. 

8753196.jpg

Редактирано от Tihichko2000 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интел минтел не е ли дъно с логото на гризани ябълки не е същата производителност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Росен Р. Александров написа:

Интел минтел не е ли дъно с логото на гризани ябълки не е същата производителност.

Ex, трябва  да вярвам на твойте думи или на мойте очи и опит? Пак Ви казвам подбран подходящ хардуеър и няма да има никаква разлика. Притежавам Мак - про , както и хакинтош РС  с ретайл чиста инсталация както се инсталира на Мак -  и съм наясно за разлика от вас с пачнатия кернел,ако въобще разбираш за какво ти намеквам........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да не мислиш че ти си единствен на този свят инсталирал хакинтош на обикновен компютър ?!

И не знам как си позволяваш да даваш квалификации. Виждам колко си наясно.. Толкова си на ясно че чак нищо не знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкарването не е нищо особено. Само ти трябва Мак за да свалиш операционата система. След това я инсталираш в Virtual Box на същият Мак и експортираш. След това може да я импортираш къдео искаш. И всяко едно от действията е легално :). Например в VMWware Workstation под Windows. Но OSX леко ми лази по нервите. Когато програми е в пълен екран напримр, не мога да създавам нов десктоп като местя прозореца от друг екран, на екрана с програма в пълен екран, което ме принуждава да пусна прозореца и съдам "ръчно" нов десктоп .... хипер нервещо. Ако вече съм пуснал някоя програма, единствената възможност да отворя нова инстанция е да пусна от терминала open -n .... wtf .... Имена на файлове и дир. не са Case Sensitive .... блах и други дребни неща като тези.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги съм се радвал на загадачни и хипер умни изказвания като твоето. :) Може ли да поясниш какво точно те кара да мислиш, че се изказвам не подготвен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начина ти на описаната инсталация е безумно глупав и не правилен. Хаки се инсталиреа или от пачнати  версии или ако си подбрал правилния хардуер се прави Retail  инсталация от диск или флашка.Като ако е Retail диска се форматира в GPT  и се прави отделен boot  дял в  който да си набуташ  всички  нужни за работата на  хакито кекстове. Така инсталирано едно хаки ще ти работи винаги коректно и правилно.  Толкова инсталации на Хакита имам ,че ти сигурно нямаш толкова коса на главата. Примерно на една ей такава конфигурация се инсталва  Хакинтош за 15  минути и всичко пали одма без много магии  и пачнати кекстове.

GB H97M-HD3 / 1150
I3-4170 3.7GHZ/3MB/LGA1150/BOX
2X4G DDR3 1600 A-DATA
ASUS HD5450-SL-HM1GD3-L-V2

Обща стойност - 583.44 лв. с ДДС

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Росен Р. Александров написа:

И да не мислиш че ти си единствен на този свят инсталирал хакинтош на обикновен компютър ?!

И не знам как си позволяваш да даваш квалификации. Виждам колко си наясно.. Толкова си на ясно че чак нищо не знаеш.

Никъде не съм написъл,че съм единствен на този свят? Би ли посочил къде съм го написал това? Не изопачавай нещата по- този грозен начин и не ми приписвай думи които не съм казъл или написъл. Позволявам си да давам квалификации също както си го позволи ти, да даваш квалификации ,че не е ли с логото на ябълката, няма Интел няма минтел.....  има само мнението на ........

Относно това дали знам, или не знам,  няма да те убеждавам, защото виждам,че си много, незапознат с  OSX и Хакинтош.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AlkatrazBG,

душа, това което написах го направих вчера, пиша от опит, не от товакпоето съм чел някъде. Начина е правилен, защото работи :). Ти може да искаш да инсталираш хакита на желязо, аз нямам голямо желание да използвам хаки ( lol как звучи само ..... хаки ... :Д) директно на работната машина :). И понеже явно не вярваш на нищо, освен някой някъде в интернет го е казал ето да видиш че и други го правят така:

http://www.insanelymac.com/forum/topic/309654-run-vanilla-os-x-el-capitan-yosemite-or-mavericks-in-virtualbox-5010-on-a-windows-host/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата между мене и тебе е ,че аз пиша уроци как се инсталира а ти ги четеш. Твоя метод  отнема часове а моя  е за 15 минути барабар с рестора на флашка. Това ,че има 10 начина   да идеш до центъра не означава ,че трябва да минеш през  най дългия. След като нито имаш желание нито си  инсталирал ми е чудно как се изказваш на принципа "една баба каза на пазара " по тема за която имаш 1% знания?

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.