Премини към съдържанието
Black Power

РС не открива вече мишката и USB портовете.

Препоръчан отговор

Здравейте. С компютъра на нашите се случи странна случка? Машината е стара работеща под ХР. От вчера вече не иска да разпознае мишката. Мишката е "кърпелче"-2, което обаче на други машини си работи без проблем. Пробвах и с друга мишка, но  - все тая. Проббвах и с USB  мишка, но се оказа , че не само мишката не се разпознава, но дори USB портовете също са станали неработещи. Машината е чиста и няма вируси. Няма проблем със захранването - проверено е. Повече информация не мога да дам защото клавишната навигация е силно ограничена и частично използваема. 

Дайте идеи, моля!?! 

Питам се - не е ли дошло време за преинсталация???

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В биос да не е забранено usb legacy ? Флашки и дискове разпознават ли се ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз понеже не разбрах дали мишката е USB или PS2. Нали знаете, че след като включите PS2 мишка в работещ вече компютър, трябва да рестартирате за да я познае? (остава си странен факта с неработещата usb мишка).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В биос да не е забранено usb legacy ? Флашки и дискове разпознават ли се ?

В БИОС не е пипано.  Проблема започна с мишката тип PS-2. Едва когато реших да пробвам и с usb мишка, то установих, че usb портовете също не работят т.е не разпознават нищо - флашки също! Инак дисковете си работят Устройствата сякаш функционират, но няма "контакт" с тях - сякаш драйвърите са изчезнали. Както обаче писах, то с клавишната навигация не стигам далече, че да дам допълнителна информация. Клавиатурата също е PS-2 и работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В БИОС не е пипано.  Проблема започна с мишката тип PS-2. Едва когато реших да пробвам и с usb мишка, то установих, че usb портовете също не работят т.е не разпознават нищо - флашки също! Инак дисковете си работят Устройствата всякаш функционират, но няма "контакт" с тях - сякаш драйвърите са изчезнали. както обаче писах, то с клавишната навигация не стигам далече, че да дам допълнителна информация. Клавиатурата също е PS-2 и работи.

Хмм, странно. Дай една снимка от дивайс мениджъра да видим за какво става на въпрос.

Провери ли това:

Да не са се откачили USB кабелчетата? 

Това пробва ли:

Аз понеже не разбрах дали мишката е USB или PS2. Нали знаете, че след като включите PS2 мишка в работещ вече компютър, трябва да рестартирате за да я познае? (остава си странен факта с неработещата usb мишка).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм, странно. Дай една снимка от дивайс мениджъра да видим за какво става на въпрос.

Провери ли това:

Това пробва ли:

Не мога да дам снимка, защото трудно навигирам с клавишите, а и някои команди в някои карета остават неизпълним????

Иначе usb-то е вградено, та???

Бе ще взема да му пусна една преинсталация, че да не ви губя времето и на вас. 

И без това не е преинсталиран скоро. Ако не стане - ще му бия "шута"

Понеже не смятам да се заема с въпросната преинсталация през близките 2 дни, то ще се радвам ако все пак се намери решение с ваша помощ за което ви благодаря предварително!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за тези кабелчета, да не са се откачили от дъното:

Публикувано изображение

Едва ли едно преинсталиране ще реши проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за тези кабелчета, да не са се откачили от дъното:

Публикувано изображение

Едва ли едно преинсталиране ще реши проблема.

За сега ми е по - важно да подкарам мишката която е PS-2, а след това ще решавам проблема с usb- то. Ще пробвам всичко и ако стане!!! Няма да се ядосвам - празници са!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А когато пуснете флашката и дадете рестарт, нещата оправят ли се? (При рестарта флашката да е в компютъра)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А когато пуснете флашката и дадете рестарт, нещата оправят ли се? (При рестарта флашката да е в компютъра)

Не.

Както псах  по - горе. Всичко изглежда да работи нормално т.е . ел. часта е изправна, но липсва контакт поради липса на драйвъри!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

USBDeview е твоята програма. Деинсталираш всички USB и после, като вкараш мишка или флашка ще ти изпише "Открит е нов хардуер".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

USBDeview е твоята програма. Деинсталираш всички USB и после, като вкараш мишка или флашка ще ти изпише "Открит е нов хардуер".

О.К. Ще пробвам, но след празниците.

Все пак - хубави семейни празници са и не ми се занимава точно сега.

Благодаря на отзовалите се.

Пожелавам на всички ви Весели празници

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.