Премини към съдържанието
lptemplar

Инсталиране на WIN7 чрез USB?

Препоръчан отговор

Здрасти!

Става дума зи чисто нов Acer Aspire. Понеже няма оптично устройство си направих една bootable флашка с Windows 7 (използвах Rufus). От BIOS избрах да boot-ва първо от USB-тата (1. USB HDD: / 2. USB FDD: / 3.USB CDROM: [за пръв път виждам толкова опции]) и след това от двете HDD-та. Тъпото е, че веднага щом boot-не излиза някакъв линукски прозорец (Linpus Linux Lite Version) отгоре и фактически функцията "Press any key to continue..." ми се явява НЕдостъпна. 
Идеята ми е да се форматира харда така, че този прозорец вече да не се показва, за да успея да си boot-на от флашката.
И още нещо: на оригиналната лепенка на клавиатурата на лаптопа пише: Boot - Up Linux. Да не би да означава, че е неизтриваемо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталиране на Windows 7 с помоща на USB/DVD Download Tool

Опитайте с този инструмент,да видим какво ще се получи.

Може ли и снимка на БИОС,на опциите за буутващи устройства,да видим какви са.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Boot Mode освен UEFI има ли опция BIOS ? С това UEFI може да имаш проблеми. А за създаване на флашката аз лично използвам WinSetupFromUSB

Редактирано от welcome2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Boot Mode освен UEFI има ли опция BIOS ? С това UEFI може да имаш проблеми. А за създаване на флашката аз лично използвам WinSetupFromUSB

Ами в интерес на истината мисля, че точно то се оказа проблема. Смених го на Legacy (единствената алтернатива) и всичко се нареди ;) В последствие се появи проблем и с "GPT partition style", но успях да го заобиколя. Чувствам се супер неграмотен. И бъкел си нямам от UEFI / GPT и разни такива. Ще трябва да се чете :)

Благодаря ви за помоща! И ви желая Весели Коледни празници!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти!

Става дума зи чисто нов Acer Aspire. Понеже няма оптично устройство си направих една bootable флашка с Windows 7 (използвах Rufus). От BIOS избрах да boot-ва първо от USB-тата (1. USB HDD: / 2. USB FDD: / 3.USB CDROM: [за пръв път виждам толкова опции]) и след това от двете HDD-та. Тъпото е, че веднага щом boot-не излиза някакъв линукски прозорец (Linpus Linux Lite Version) отгоре и фактически функцията "Press any key to continue..." ми се явява НЕдостъпна. 

Идеята ми е да се форматира харда така, че този прозорец вече да не се показва, за да успея да си boot-на от флашката.

И още нещо: на оригиналната лепенка на клавиатурата на лаптопа пише: Boot - Up Linux. Да не би да означава, че е неизтриваемо?

По-долу са ти дали усбтуул за уин 7

След направата на буут флашка рестартираш лаптопа и помпиш F12 ще ти се появи меню

Публикувано изображение

Даваш на хардиск

Публикувано изображение

ще ти се появи усб-хард диск и името на флашката ENTER

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.