Премини към съдържанието
Kehatoc

Батерията се изтощава

Препоръчан отговор

Здравейте ! Една моя приятелка си взе наскоро един таблет с марката Jay-Tech, а моделът е PC 970. Купен е преди два месеца, но е използван предимно от баща и за да говорят по Skype вечер и то за кратко време. От два- три дни таблета вече е при нея, а тя играе игри на него, докато той го е използвал минимално. Проблемът е, че батерията пада рязко, но и се зарежда рязко. От 53 % падна на 0 % за по- малко от 5 минути, в спящ режим. На какво може да се дължи този проблем и как може да се поправи, а ако не- да се носи на сервиз ?

П.П. Таблета е купен от Германия

Редактирано от Kehatoc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е, че таблета е китайски, оправя се като се подмени батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам китайски Nexbook premium 7 мисля, че беше. Преди 9 месеца го купих и предимно приятелката ми го ползваше. Имаше инсталирани един куп игри на него като 2-3 работещи в спящ режим на таблета. Взех картата с памет, че ми трябваше и дали съвпадение или не батерията почна рязко да пада. Взех го при мен и познатата ситуация - батерията пада бързо. Включвам го без да го зареждам и браузвам още 20-30минути без проблеми. Така яко го тормозех няколко дни го изтощавах дори като се изключи го включвам дори 2 минути да изкара яко тормоз. Няколко пъти така и взе да се нормализира работата на батерията, като пак кара по-малко от преди, но няма такива безпричинни изключвания. Забравих да кажа, че форматирах таблета и изтрих всички игри. Инсталирах си друга игра изискваща интернет и работеща в спят режим. 3-4 дни вече таблета го зареждам по веднъж на ден като го ползвам поне по 2-3 часа на ден с въпросната игра и браузване предимно за тест. Не знам дали е правилно това, което направих и дали има реален ефект, но при мен поведението на батерията се подобри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.