Премини към съдържанието
Anne

При колко диоптъра какво се вижда?

Препоръчан отговор

Здравейте. Ще се радвам ако някой ми каже при различните диоптри до колко и какво се вижда. Предварително Ви благодаря за информацията.

Редактирано от Anne (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Луната или звездите смяташ да гледаш ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Индивидуално е, няма как да се изготви някакво описание на това.

Например, различните миопи (късогледите хора) виждат добре на близо до различна граница разстояние, която в повечето случаи е съпоставима с диоптъра, но понякога си е строго индивидуално.

Например, при диоптър -1.25, някой може да вижда до 70 см на близко, друг до 90 см, но е факт, че при късогледството конкретно, с нарастването на диоптъра за далече се скъсява и разстоянието на близо на което се вижда комфортно добре.

Ето ти обаче пример с различните диоптри късогледство, е, приблизителен, де:

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

(0 диоптъра миопия) (1 диоптър)   (2 диоптъра)

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

(6 диоптъра) (9 диоптъра)   (10 диоптъра)

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Например, при 1 диоптър късогледство зрението е напълно ясно на разстояние 1 метър. При 2 диоптъра - на около 50 сантиметра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Ще се радвам ако някой ми каже при различните диоптри до колко и какво се вижда. Предварително Ви благодаря за информацията.

Ми зависи, от ракията...от мезето.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак е относително. Ако включим и заболяването астегматизъм нещата стават още по-сложни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно съм с 9 диоптъра и 80% астегматизам на лявото и 55%  на дясното око. Късоглед съм и като си махна очилата  виждам  сравнително добре. До 3-тата ракия ставам с 10 диоптъра и от там нагоре прогресивно  дигам  на всеки 50 грама с 0.5 диоптъра :) Ако нося лещи те са със 1 диоптър над очилата  винаги. Въпреки заболяване което имам ,като видя хубава жена  и зрението ми се изостря  и проглеждам  значително по добре. КОнцентрирам се в  горната част на женското тялото  и с колкото по-големи гърди е обекта толкова  по- добре виждам формата им. Има и странични ефекти от това лечение ( оглупявам) за известен период от време. :)

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Anne-забавлявай се поне по празниците бе човече.Стига с тия ,,болежки,,

Весели празници :bighat:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.