Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Anne

При колко диоптъра какво се вижда?

Препоръчан отговор

Здравейте. Ще се радвам ако някой ми каже при различните диоптри до колко и какво се вижда. Предварително Ви благодаря за информацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Луната или звездите смяташ да гледаш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Индивидуално е, няма как да се изготви някакво описание на това.

Например, различните миопи (късогледите хора) виждат добре на близо до различна граница разстояние, която в повечето случаи е съпоставима с диоптъра, но понякога си е строго индивидуално.

Например, при диоптър -1.25, някой може да вижда до 70 см на близко, друг до 90 см, но е факт, че при късогледството конкретно, с нарастването на диоптъра за далече се скъсява и разстоянието на близо на което се вижда комфортно добре.

Ето ти обаче пример с различните диоптри късогледство, е, приблизителен, де:

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

(0 диоптъра миопия) (1 диоптър)   (2 диоптъра)

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

(6 диоптъра) (9 диоптъра)   (10 диоптъра)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Например, при 1 диоптър късогледство зрението е напълно ясно на разстояние 1 метър. При 2 диоптъра - на около 50 сантиметра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Ще се радвам ако някой ми каже при различните диоптри до колко и какво се вижда. Предварително Ви благодаря за информацията.

Ми зависи, от ракията...от мезето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак е относително. Ако включим и заболяването астегматизъм нещата стават още по-сложни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно съм с 9 диоптъра и 80% астегматизам на лявото и 55%  на дясното око. Късоглед съм и като си махна очилата  виждам  сравнително добре. До 3-тата ракия ставам с 10 диоптъра и от там нагоре прогресивно  дигам  на всеки 50 грама с 0.5 диоптъра :) Ако нося лещи те са със 1 диоптър над очилата  винаги. Въпреки заболяване което имам ,като видя хубава жена  и зрението ми се изостря  и проглеждам  значително по добре. КОнцентрирам се в  горната част на женското тялото  и с колкото по-големи гърди е обекта толкова  по- добре виждам формата им. Има и странични ефекти от това лечение ( оглупявам) за известен период от време. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Anne-забавлявай се поне по празниците бе човече.Стига с тия ,,болежки,,

Весели празници :bighat:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.