Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да си взема нова кутия за PC-то, но нямам никаква представа каква.

Спрял съм се на Thermaltake Versa 2. На кутията има възможност за 7 вентилатори 120мм, 

но не съм сигурен как точно се свързват вентилаторите и колко възможно поддържа дъното.

Дъно - AsRock 970 Pro3 R2.0. Ако някой ми помогне ще съм му много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си взема нова кутия за PC-то, но нямам никаква представа каква.

Спрял съм се на Thermaltake Versa 2. На кутията има възможност за 7 вентилатори 120мм, 

но не съм сигурен как точно се свързват вентилаторите и колко възможно поддържа дъното.

Дъно - AsRock 970 Pro3 R2.0. Ако някой ми помогне ще съм му много благодарен.

Кутията е добра, както и цената и. Дъното ти поддържа 5 вентилатора, два от които са за CPU. Така, че реално може да свържеш 3 броя. Повече вентилатори може да се добавят чрез разклонителни кабели или чрез Fan controller.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напиши все пак марка и модел на видеокартата(ако имаш такава), а също и дали ползваш aftermarket охлаждане за процесора. Аз предлагам това:

Обща стойност - 86.05 лв. с ДДС

Кутията идва с 2 инсталирани вентилатора(същевременно по-евтина от посочената от теб и по-качествена). Добавил съм още един вентилатор и това е напълно достатъчно.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео карта - Nvidia 9800GT, охлаждане на cpu ТТ SpinQ VT, а до колкото видях на дъното, едната букса за fan е по-разлина от другите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео карта - Nvidia 9800GT, охлаждане на cpu ТТ SpinQ VT

Няма да имаш проблеми с посочената от мен кутия - ще се поберат чарковете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от Мариян Станчев
      Здравейте! Имам проблем с охлаждането на лаптоп ASUS X550J, при който вентилатора работи избирателно, но дори при моментите, в които е решил да работи е на минимални честоти, макар и трети програми да казват, че работи на големи обороти. Чистен е редовно. Струва ми се, че самият вентилатор е "сдал фира" и не може да функционира правилно. Търсих в онлайн пространството за охлаждане като моето, но явно аз съм слаб в тези области .. Не можах да открия същото, или по-скоро не зная какво точно да търся ...
      Въпросите са ми следните: Мога ли да сменя само вентилатора от цялото охлаждане ИЛИ трябва да сменя цялото охлаждане? 
      Струва ми се, че е едно цяло тяло, отводите с вентилатора, но може и да греша. 
      Бих бил благодарен, да ми помогнете с това, как мога да разбера изцяло нужната ми информация, за да мога да намеря точната/ите част/ и дали бих могъл да я/ги намеря онлайн, за да си спестя време от сервизи и пари от труд.
      С уважение, един невежа!
      ПС: Прилагам снимка на охлаждането намерена от интернет, нейде из дивото ...

• от Xshg
      Искам да попитам за това водно охлаждане https://www.amazon.es/gp/aw/d/B01LWUBSQ6/ref=ox_sc_act_image_2?smid=APWJNLEIHBBOT&psc=1 защото мисля да си го купувам.
    • от Dobromir Kirov
      Здравейте! Прочетох доста теми по въпроса и намерих доста информация, но искам да попитам нещо по-конкретно. Занимавам се с озвучение на различни мероприятия по кафета, ресторанти и т.н. Утре обаче ми предстой да съм на открито в жегата на един басейн и силно ме притеснява температурата, която по прогноза ще е 40-45 градуса. Лаптопа няма да е изложен на пряка слънчева светлина, но въпреки това градусите са много. Програмата която използвам за музиката натоварва процесора и от части видеото. При 4 часа(г/д) експлоатация CPU -  75-80 градуса, GPU - 50-55 градуса, но това е на закрито и при стайна температура около 26-27 градуса. Също така използвам охладител и почиствам лаптопа редовно, но за съжаление термо пастата е заводската. Тоест е на 1 година и 4 месеца и нямам възможност да я сменя за утре... Конфигурацията е
      Lenovo G50-80
      Intel i7 5500U 2.4GHz Dual (Има вградено GPU, но съм го направил да използва външната видео карта за програмата)
      AMD Radeon R5 M330 /2GB /Core Clock 750 MHz/ Memory Clock 900 MHz
      8 GB RAM
      Изкажете мнения и съвети моля ви! Не знам дали няма да си опържа лаптопа на тая жега утре... 
      Прикачвам снимка на температури, волтажи и т.н. при отворен chrome с един таб.
      Лаптопа е с настройки за High performance , затова CPU-то е на почти 3GHz

• от Williams
      Довър вечер,колеги Имам нужда от съвет относно частите към които съм се насочил.
      Бюджетът който имам е 2800лв.Нещата който мисля да взема са следните.
      16GB (2x8GB) DDR4 2666MHz, Kingston HX426C15FBK2/16
      AMD Ryzen 7 1700 осемядрен (3.0/3.7Ghz, 4MB L2/16MB L3 Cache, AM4)

GF GTX 1080 Ti Turbo, 11GB, Asus TURBO-GTX1080TI-11G, PCI-E 3.0, GDDR5X, 352 bit, 2x Display Port, 2x HDMI
      SSD 240GB AMD R3, SATA 6Gb/s, 2.5"(6.35 cm), скорост на четене ?520MB/s, скорост на запис ?470MB/s
      От старата машина ще запазя захранването. CM Gx550w,кутия CM haf922,Хард диск 1тб Seagate,Имам и вече закупена дънна платка Asus prime b350m-A за процесора ryzen1700.
      Ако може да ме напътите за охлаждане,паметта не съм сигурен как е SSD Диска.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.