Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! По стечение на обстоятелствата много глупаво запратих Maxtor 6Y080P0 80Г от бюрото на земята. След преглед през Windows 7 видях, че дискът е неактивен и системата ме пита, дали да го форматира.

Тъй като на него имах информация, която исках да я запазя, отворих диска през една дистрибуция на линукс и за късмет, файловете можеха да се разчетат и всичко запазих на друг диск. Интересното е следното:

1. Дискът е с размер 80ГБ, цялата информация беше налична, без грешки и я прехвърлих с добра скорост.

2. ПОЧТИ всички HDD програми от Hiren's Boot (без значение за тест, формат, бекъп и пр.) виждат устройството, но като 4,59ГБ!

Забележка: включително и програмата за low level format на Maxtor разчете диска като 4,59

3. Изкуших се да форматирам диска през Gparted и официално дискът се разчита само и единствено като 4,59гб.

4. Няма и нямаШЕ лоши сектори

Прилагам лог, който би могъл да Ви бъде интересен.

Въпросът ми е, какво бих могъл да сторя с диска за да пробвам да го върна отново на 80гб. ?

http://www.zimagez.com/miniature/screenshot-12242013-080051pm.php

Maxtor_6Y080P0_Y20RGCGC_2013-12-24.txt

Редактирано от MoHuToP (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо иди и се почерпи, че си успял да си прехвърлиш информацията.Спестил си доста парички. А колкото до хард диска, той е за боклука.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! По стечение на обстоятелствата много глупаво запратих Maxtor 6Y080P0 80Г от бюрото на земята.

Въпросът ми е, какво бих могъл да сторя с диска за да пробвам да го върна отново на 80гб. ?

След късмета който си изкарал ти все още продължаваш да мислиш за диска ! Нямаш ли някъде орехи или лешници под ръка да ти дам адекватен съвет за какво още може да ги ползваш тези "80гб" ?

п.п Точно днес си прибрах един 2.5 1тб my passport от едно място да го актуализирам и уж както си стоял само в шкафа нещо компа отказва да го разпознае. За втори път ми се случва с тая марка и добре че е за бекъп а оригила не е затрит. Не ми се мислеше ако ми трябваше да възтановявям от него ... цената му като диск изобщо нямаше да я мисля.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята е друга - интересно ми е, защо след формат, а след това и low level format, "скрития" капацитет изчезна. 

В лога на диска има записани грешки, които не мога да разчета. Въпреки това, хардът реагира много добре на стрес тест, с хубава скорост на четене и запис. Малко по-късно ще приложа логове от СМАРТ и дълбоко сканиране за скрити дялове.

Поздрави и щастливи коледни дни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голямо премятане на дискове , голямо чудо . Ми има една процедура която може да се направи . Закачва се диска като втори такъв на друга машина , ако го разпознае след рестарт , се опитва формат във NTFS . Ако стане ок , ако ли не - в торбичката и в кофата .

За да се показва диска с обем само от посочения 4.59 Гб , това означава че файловата му система  по една или друга причина ( поправима или не ) е отишла на кино .

Успех желая .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш

отворих диска през една дистрибуция на линукс и за късмет, файловете можеха да се разчетат и всичко запазих на друг диск.

А опита ли след това да я прочетеш ?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш

А опита ли след това да я прочетеш ?

Да. Копираната информация не беше повредена.

Явно е възникнал проблем с файловата система, която успях да възстановя (извинете ме, ако греша) и успешно инсталирах Дебиан.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Едит: нов тест -> Публикувано изображение

Редактирано от MoHuToP (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.