Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Редактирано от wollfz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заразил си си и компютъра, така че направо посети темата за вируси и колегите от HJT Team ще ти помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заразил си си и компютъра, така че направо посети темата за вируси и колегите от HJT Team ще ти помогнат.

Готово,информацията е добавена към темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готово,информацията е добавена към темата.

Сега ще трябва да изчакаш колегите от HJT Team да прегледат лога и да ти предложат необходимия софтуер за изчистване на компютъра и флашката. Вероятно няма да стане тази вечер.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и Весела Коледа! :bighat:

Сигурни ли сте, че проблема е софтуерен, а не хардуерен? (в смисъл не вирус да блокира отварянето на флашката, а самата тя да е повредена и това да води опита за прочитане на информацията от nand flash чипа до забиване на Windows Explorer)? То в този случай няма да можете да пуснете и проверка за лоши сектори най-вероятно но все пак можете да опитате през команден ред от Start => в полето за търсене въведете CMD.exe => кликнете с десен бутон върху файла и изберете Run as administrator. Въведете командата chkdsk x: /x /f /r (където x заменете с буквата на флашката) и натиснете Enter и вижте дали ще започне проверката. При мен е помагала на моята флашка и в тази статия също...

Ако не се получи може би трябва да пробвате с някой файлове мениджър като Master Commander да отворите съдържанието (ако проблема е софтуерен, но заради shell добавките в контекстното меню това ще заобиколи проблема).

Друга идея е да пробвате да деинсталирате драйвърите за USB-то през Device Manager, да рестартирате и да изчакате Windows да ги инсталира наново...

Пробвайте да я вкарате и в друг USB порт за да видите дали има промяна.

Ако пак няма заредете компютъра в Safe Mode и вижте дали се отваря в този режим на работа.

Ако отново не се получи стартирайте следния MSFixit и вижте дали това оправя нещата.

Ако нищо не помогне нека да проверим защо все пак explorer.exe крашва:

Копирайте следната информация с copy/paste в Notepad:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsWindows Error ReportingLocalDumpsExplorer.exe]
"DumpType"=dword:00000002
[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsWindows Error ReportingLocalDumpsExplorer.exe]
"DumpFolder"=hex(2):43,00,3a,00,5c,00,43,00,72,00,61,00,73,00,68,00,44,00,75,
00,6d,00,70,00,73,00,00,00

Запазете файла с име crash.reg
Иконата на файла трябва да изглежда така - Публикувано изображение

Стартирайте файла и изберете YES на въпроса от диалоговия прозорец.

При следващия краш (при отваряне на дяла на флашката с Windows Explorer) би трябвало да се създаде лог файл в папката C:CrashDumps
Архивирайте файла и го качете на хост по избор и публикувайте линка за download в следващия си коментар. Често се случва виновници да са файлове за Samsung телефоните или Acronis Disk Monitor услугата (според това, което чета в нета).

Ако нищо не помогне и dmp файла не покаже, кой е виновника е време да пробвате с някой софтуер от сорта на IsoBuster или Icare Data Recovery Free Edition дали ще успеете да прочетете информацията за да си копирате това, което ви трябва и после да пробвате да я форматирате или направо на боклука...

Иначе системата ще я проверим лесно за бацили, но ще използваме друг инструмент за целта с по-големи възможности:

• [*]Моля изтеглете
Farbar Recovery Scan Tool (според версията на Windows изберете 32 битовата или 64 битовата версия) и го запазете на десктопа. [*]Стартирайте файла FRST.exe (или FRST64.exe) [*]Програмата ще се стартира. Натиснете YES за да се съгласите с лицензионното споразумение. [*]Сложете всички отметки. [*]Натиснете бутона SCAN. [*]Ще се създадат два лог файл с името - FRST.txt и Addition.txt на десктопа. [*]Прикачете лог файловете в следващия си коментар.

Ще пиша пак следобяд. Поздрави и хубав ден! :wink12:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1)Започна с командата chkdsk f: /f/f/r тъй като флашката ми се намира в F: .

Изписа ми “Invalid parameter - /f “,пробвах и с главна буква,пробвах и да видя дали не е защото слагам space,нищо не сполучи.В крайна сметка като изписах chkdsk F: не даде грешка,всъщност не даде изобщо нищо,но не можех да пиша в cmd докато не изляза от него..

2)Пробвах и това в статията в  makeusof,т.е. отново в cmd chkdsk f: /r

Казах да замените само буквата x: (но имах предвид първата) т.е. командата придобива следния синтаксис:

chkdsk f: /x /f /r => Enter => Y

Аз все още не съм убеден, че вирус е направил тези поражения - дори да има такива, това не пречи самата флашка да е повредена...

7) C:/Crashdumps не откривам подобно нещо дори при активирано виждане на скрити файлове.

Няма как да има подобно нещо ако explorer.exe не е забил преди това. С регистъра накарахме компютъра да запаметява dmp файловете от крашовете на explorer.exe в папката C:Crashdumps, но такава папка ще се появи едва след забиване на explorer-a, не и преди това.

Драйвърите за Bluetooth се качват лесно, но първо вижте дали самите устройства не са забранени в Device Manager-a, защото според логовете са:

Name: Bluetooth Device (Personal Area Network)
Description: Bluetooth Device (Personal Area Network)
Class Guid: {4d36e972-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Manufacturer: Microsoft
Service: BthPan
Problem: : This device is disabled. (Code 22)
Resolution: In Device Manager, click "Action", and then click "Enable Device". This starts the Enable Device wizard. Follow the instructions.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този път тръгна chkdsk изписа там за lost chain-cross linked at cluster и различни номера,отново показа за папката Recylcer за нея изписа first allocation unit is not valid ,но ефект нямаше за отваряне на флашката.

Bluetooth не ми е забранен отново проверих в device manager...проблема,е че флашката няма дравейри а windows не намира такива.В смисъл тя е фалшива както съм казал в първото мнение в темата,но пък това не пречи щом преди това се е работило с нея и сега да се работи..

За крашването на explorer.exe не знам какво да кажа,в смисъл като пробвам да вляза например във флашката през my computer и ми забива пише,че "не отговаря" и ми предлага опция "рестарт на explorer.exe" или спиране...

Абе ако не стане,не стане здраве да е другия път да са мислили като купуват евтини флашки...и все ми е интересен проблема..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен ако не е USB 3 (за които се изискват специални драйвъри от Nec/Renesas или Via и другите производители) при USB 2 драйвърите си ги има в Windows 7 или се добавят след инсталирането на драйвъра за чипсета (основно на intel). Но ок, да пропуснем преинсталацията на драйвърите от Device Manager-a (понякога помага, но се съмнявам да стане и този път). Проблема е, че аз не мисля, че вирус блокира достъпа до флашката, а че тя просто е сдала багажа (по-принцип няма механични части и са по-издръжливи, но ако е изтървана, мокрена, вадена често от USB порта без да е кликната опцията за Safely Remove Hardware е доста възможно да си е заминала). Ако се е прецакала и щом не целите възстановяване на данните значи е за боклука, а компютъра според логовете изглежда чист и темата е приключена. :)

Не споменахте дали пробвахте да я вкарате в друг USB порт. Интересно ще е дали ще можете да влезнете в нея през LiveCD с линукс дистрибуция (ако не сте се занимавали мога да напиша една пробна инструкция само да тествате дали се отваря през Linux - това би елеминирало зловреден софтуер и софтуерен проблем като цяло).

Имам и още едни идейки, но всичко ще се обезмисли ако не се отваря и през Linux-a. Можем да анализираме кое кара explorer.exe да крашва с помощта на sysinternals инструментите (но ако е хардуерен проблема последните операции ще са излишни, защото ще се наложи сервиз, а не инструменти и скриптове които използваме за диагностициране на софтуерни проблеми)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За портовете споменах по-горе,но от толкова текст явно не се е забелязало :D

Много работа ще минем за една флашка,няма смисъл нататък да тестваме..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. не ви се занимава да тествате дали ще се отвори през LiveCD с linux от сорта на xpud или през testdisk?

Защото ако се отвори през Linux-a тогава има шанс да оправим нещата с краша на explorer.exe и ще ми е интересно да проследим колко е дълбока заешката дупка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Т.е. не ви се занимава да тествате дали ще се отвори през LiveCD с linux от сорта на xpud или през testdisk?

Защото ако се отвори през Linux-a тогава има шанс да оправим нещата с краша на explorer.exe и ще ми е интересно да проследим колко е дълбока заешката дупка.

Всъщност занимава ми се интересно ми е в крайна сметка за какво става въпрос.

Помислих,че ще ми са нужни диск за качване на linux или нещо такова,но всъщност кажете първо какво може да направим..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте според мен трябва да си истеглите някакво живо си ди линукс да го запишете на диск да го бутнете от диска без да го инсталирате и после да форматирате проклетата флашка

дано да стане с линукс.

извинявам се писано е вече

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност занимава ми се интересно ми е в крайна сметка за какво става въпрос.

Помислих,че ще ми са нужни диск за качване на linux или нещо такова,но всъщност кажете първо какво може да направим..

Еми всъщност ще се наложи диск или друга флашка няма начин - все пак говорим за изцяло отделна Операционна Система, която не искаме да инсталираме върху тази, а просто да заредим от нея за да видим дали се отваря там флашката :)

Моля изтеглете GETxPUD.exe на вашия десктоп ако имате достъп до чист компютър.

[*]Стартирайте GETxPUD.exe

[*]Ще се създаде нова папка на десктопа.

[*]Отворете папката GETxPUD и стартирайте файла get&burn.bat

[*]Програмата ще изтегли xpud_0.9.2.iso, и след като приключи ще стартира програмата BurnCDCC готова да запише image-a.

[*]Натиснете бутона Start и следвайте инструкциите за да запишете Image-a на празния диск.

[*]Стартирайте болния компютър с диска (като предварително направите БИОС-а да буутва от CD-то).

[*]С бутона F12 (така се вика boot меню-то в повечето случаи, но ако вече е зададено от БИОС-а да стартира от диск този бутон не е нужно да се натиска) по време на рестарт задайте на компютъра да стартира от диска.

[*]Следвайте инструкциите на екрана.

[*]Ще се появи началния екран на xPUD.

[*]Натиснете File

[*]Разгънете плюсчето пред mnt

[*]Кликнете върху sdb1 (sdb1 трябва да е вашия USB drive) и вижте дали намира информацията в нея.

[*]натиснете върху HOME и изберете Power Off за да изключите xPud.

[*]Рестартирайте в Normal Mode и пишете какво е положението.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност тази вечер няма да има достъп до някои от нещата,тези дни ще гледам да го тествам този метод и ще пиша все пак са празници де и нямам много свободно време. 

Забравих да ви честитя празника.Весела Коледа! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, няма проблеми...то и на мен ми е малко махмурлийско в момента. :)

Когато имате време тогава...важно е това за да се знае дали има нужда от допълнителни проверки, защото сега дори и да кажа някои инструменти за проверки на флашките за гадини (като MCShield 2 или USBFIX), ако проблема е хардуерен (както си и мисля) и те няма да могат да проверят състоянието на флашката.

Поздрави и Весела Коледа и от мен (отново). :wink12:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.