Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

искам да си купя някой сравнително добър лаптоп(до 1300 лв.),на който от време на време да си играя некоя игричка - НФС,ФИФА такива работи.Знам,че повечето от вас ще ми препоръчат настолен и че повечето ще ми кажат ,че лаптоп за игри в този ценови диапазон няма,но толкова имам, толкова давам :)

Ето ги двата претендента:

Toshiba L50-A-119

• [*]ТИП ПРОЦЕСОР : INTEL CORE i7-3630QM [*]ЧЕСТОТА НА ПРОЦЕСОРА : 2.40 - 3.40 GHz [*]КАПАЦИТЕТ RAM : 6 GB [*]КАПАЦИТЕТ HDD : 1000 GB [*]ТИП ГРАФИЧНА КАРТА : NVIDIA GEFORCE GT 740M

Lenovo z510

• [*]ТИП ПРОЦЕСОР : INTEL CORE i5-4200M [*]ЧЕСТОТА НА ПРОЦЕСОРА : 2.50 - 3.10 GHz [*]КАПАЦИТЕТ RAM : 8 GB [*]КАПАЦИТЕТ HDD : 1000 GB [*]ТИП ГРАФИЧНА КАРТА : NVIDIA GEFORCE GT 740M

Общо взето са идентични,само дето Тошибата има по-добър процесор,по хубав външен вид,но пък няма подсветка. Вие какво бихте ме посъветвали? Някъде бях чел,че този модел Тошиба има калпави панти и калпав дисплей и това за сега ме спира да си я зема,защото за тия пари според мен е по-добра от Леновото,колкото и да ми се искаше лаптопa ми да има подсветка :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата модела ще ти прегряват, така че ако бюджета ти е 1300 лева изчакай колегите от Hardware Team да ти предложат няколко модела.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer Travel Mate P255 е бизнес серията на Acer и е с много прилично за цената си качество и три години гаранция, както и хубав хардуер. И процесора, и видеокартата са икономични и сравнително студени, с прилична производителност, а видеокартата е с DDR5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dell Inspiron 3537 - Intel Core i7-4500U, 8GB, Radeon HD 8850M (2GB GDDR5), 1TB HDD

Има го в лаптоп.бг.

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1484&gid2=1247&compare=radeon-hd-8850m-2gb-gddr5-vs-geforce-gt-740m сравнение м/у видеокартите

Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора да си взема това което му харесва на външен вид . От този клас всичко е почти сходно . Това дали ще прегрява , дали ще се прецака нещо и т.н , си зависи от човека който ще го използва , и от това дали ще има късмет да не е попаднал на фабрично скапано "произведение " на брата Мин Тин Ле.

Честита Коледа Емоооо :) 

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази пари, аз лично бих се ориентирал към нещо от бизнес сегмента - поне ще имаш по стегнато и здраво шаси и ярилично охлаждане :) Игрите са леки, така че не виждам проблем с по-слабите параметри.

Примерно:

- Lenovo Thinkpad E540 20C6A00LBM

- HP ProBook 450 H6P53EA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.