Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Windows XP Pro
P4 2.4GHz

Няма звук нито на фронт панела нито отзад на интерфейса на дъното.
Не знам дали въобще е имал преди, понеже не е мой. Един познат ми го остави да го погледна.
В диспечера на задачите нямам удивителни.

Публикувано изображение

Като кликна ми дава че всичко работи коректно.
Като пробвам от control panel да вляза на sounds and ...и кликна ми показва това. 

Публикувано изображение

но без някаква възможност да променя нещо, понеже квадратчетата в които трябва да поставя ,,чавка'' не реагират.
Като пробвам от start, all programs, accessories, entertainment, volume control ми дава че никаква периферия не е включена. 

Публикувано изображение

Като сложа външна звукова на PCI слота имам звук, мисля че само отзад на дъното имаше, а отпред на  фронт панела пак нямаше.

Кабела на фронт панела е включен според тази картика от мануалите за дъното.

Публикувано изображение

Някакви идеи ?
Нещо да пропускам или вградената звукова във дъното е изгоряла ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДРАЙВЕРИ. Бяха ми донесли ПЦ с подобен проблем и се оказа ,че са деинсталирали драйверите по-грешка и трябваше да ги слагам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДРАЙВЕРИ. 

драйвърите са си там
дори ги преинсталирах и пак същата работа

Пробвахте ли да мръднете плъзгача,?

пробвах но не мърда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под Live CD как е дереджето?Ако няма,значи картата е сдала багажа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диагноза : Няма звук

Възможни причини :

1. Драйверите

2. Повредена звукова карта

3. Липса на свързано устройство за възпроизвеждане на звук.

Към колегата с плъзгача - Какво ще мести като не е разпозната звуковата система на копмютъра

Преди да направиш нещата описани по-долу , изтегли програмата Specyy

http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=55010

Стартирай я и виж дали ти разпознава звуковата карта . Ако е разпозната , то тогава има смисъл да се правят и "манипулации" по лечение на проблема . Ако картата липсва , то тогава , на умрял процедурите са излишни .

Ако все пак разпознава звуковата карта (твоята по спецификация е Soundmax ) , направи следното

Влез тук :

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en-us&m=p4s8x-x

1 Изтегли драйвер за звука ( без значение кой от 3-те , работят всичките )

2.Включи колонките на правилното място .

3.Инсталирай драйвера изцяло , не през диспечера на задачите 

4. Рестартирай системата . 

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата си е заминала :)  На последно време няколко мангала ми носят компютри с изгорели звукови карти - свързват ги със усилватели с неизвестен произход и ги прецакват . Решението е външна usb или pci карта .

Като сложа външна звукова на PCI слота имам звук, мисля че само отзад на дъното имаше, а отпред на  фронт панела пак нямаше.

Не очаквай звук от фронт панела :) той е само от вградената и винаги за напред ще мълчи :D

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвайте се, че е проработил! Приемете го, като коледен подарък, който сте си направили сам!

Честита Коледа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старите дъна на Асус с тия звукови карти са ми смалили живота с едно 5  години . Братчеда има едно такова дъно дето докато му намеря точен драйвер за звук ми  иде да  насека компютъра с брадвата.  Заради него намразих Асус като марка изобщо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много често се случва при проблем на звука и на графиката да се изписват съобщения и ако ги затваряш без да четеш става кофти ( защото понякога вин-а те пита дали да изтриеш нещо или да го запазиш ) и не обърнеш ли внимание някой .dll си заминава в случая на звука,а всеки знае че .dll-лите са системни и сервизни драивери и понякога липсата дори на един  - може да прецака цяла програма .за биоса малко инфо за да знаеш занапред и да не се мъчиш да се чудиш как да върнеш оригиналните му настройки вадиш батерията на дъното - оставаш 10-15 минути слагаш и пускаш компа - задължително ще почне с биоса най напред :) и всичко ще е по дефолт 

Редактирано от thecrown (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

soundmax чиповете са много добри, но поддръжката и драйверите са много зле и трудно се намират. Направо да си бяха ползвали realtek, драйверите им много лесно се намират

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли джъмпери за фронт аудиото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

soundmax чиповете са много добри, но поддръжката и драйверите са много зле и трудно се намират. Направо да си бяха ползвали realtek, драйверите им много лесно се намират

На официалният сайт на производителите на хардуера се намират съответните драйвери. А понякога ADI и Realtek хардуерът е толкова съвместим, че можеш с драйвер на единият да подкараш другият. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Явно, всичко се е оправило. Тогава какво излиза? Че трябва по-вече да се чете и по-малко да се дращят ненужни постове. Питащият е направил много добра нагледна тема по зададеният въпрос, за което лично аз му благодаря! Пожелавам му весело посрещане на новата година. Разбира се и на всички ВАС!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.