Премини към съдържанието
techmaniac

Проблем с Trash на Dolphin - Kubuntu 13.10

Препоръчан отговор

Здравейте колеги !

Проблема ми се състои в това, че по незнайна за мен причина кошчето на Dolphin не се инициализира по правилен начин, и при отваряне вместо пътя да води към Trash, води към Home директорията. Имате ли идея как мога да се справя с проблема, и дали този "бъг" може да има връзка след ъпгрейда на пакетите който направих ? :)

Поздрави и весели празници ! :bighat:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш да изтриеш тoзи  файл   $HOME.kde4/share/config/dolphinrc и  тази директория $HOME/.kde4/share/apps/dolphin/ 

Също така понеже не разползагам със KDE десктоп в момента погледни мился че, имаше файл $HOME/.kde/share/config/kdetrashrc или ktrashrc.Ако има нещо подобно дай го насам да го разгледаме.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш да изтриеш тoзи  файл   $HOME.kde4/share/config/dolphinrc и  тази директория $HOME/.kde4/share/apps/dolphin/ 

Изтрих въпросния файл и директория, ефект нямаше.

Също така понеже не разползагам със KDE десктоп в момента погледни мился че, имаше файл $HOME/.kde/share/config/kdetrashrc или ktrashrc.Ако има нещо подобно дай го насам да го разгледаме.

Няма такива файлове. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ти е много ценна потребителската конфигурация на десктопа, тогава отвори Dolphin, задай му да показва скритите файлове, намери папка .kde4 и я изтрий. След това рестартирай компютъра. Няма гаранции, че ще се оправи, но опитай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ти е много ценна потребителската конфигурация на десктопа, тогава отвори Dolphin, задай му да показва скритите файлове, намери папка .kde4 и я изтрий. След това рестартирай компютъра. Няма гаранции, че ще се оправи, но опитай.

Проблема си го реших временно като инсталирах Konqueror. Не държа толкова на Dolphin, така че мисля да не ви притеснявам повече. Все пак са и празници. :)

Поздрави !

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В левия панел чукаш дясно копче и излиза меню, Add Entry. На Label пишеш например Ново Кошче, на location пишешtrash:/

избираш си икона и го добавяш.

След това чукаш дясно на старото кошче и го разкарваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаех си аз че с чукане става работата :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В левия панел чукаш дясно копче и излиза меню, Add Entry. На Label пишеш например Ново Кошче, на location пишешtrash:/

избираш си икона и го добавяш.

След това чукаш дясно на старото кошче и го разкарваш.

Пробвал съм го това, без ефект отново разбира се. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.