Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Попадна ми една барака стара колкото света ;). Пентиум 4 2 Гхц, 512 рам“ Никога до се га не съм работил с биос на интел и не мога да намеря как да направя да бутвам от флашка . Биос версията е А03 ако има някакво значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си написал точният модел на дъното какъв е, но е много вероятно да няма опция за буутване от флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвета ми към автора на темата е , ако никога не е правил каквото и да е в БИОС , по- добре да не пипа ,преди да погледа рани неща и съответно и да прочете това-онова .Може да си доведе ядове с дни наред . Да си погледне точния модел на дъното . От тук натам може да се говори за нещо . Всичко останало е голи приказки и никой не може да даде указания ред по ред какво да се направи . Още повече че автора на темата не е в нещата както сам каза . Това не е укоримо , просто да си навлече главоболия вероятността не е малка .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпдеит първо на bios,но най вероятно да няма за флаш.По добре с диск

Това което сте  посъветвали  колега , с цялото ми уважение  към Вас и Вашите знания ,е възможно най-грешния подход . Какво значи да се ъпдейтва БИОС , още преди да е погледнато нещо , преди да е прочетено нещо , преди каквото и да било ????

Знаете ли въобще кога се налага и кога се прави ъпдейте на БИОС ? Когато давате съвет , не четете ли кой го иска ? Не поглеждате ли че човека е написал че никога не е работил с БИОС .

Призовавам Ви с най-добри намерения , когато пишете нещо , мислете не за Вас , а за тези който търсят помощ . А самия Вие , по добре се информирайте кога , защо и при какви обстоятелства се прави ъпдейт на БИОС . Всеки един човек , дори мъничко по-навътре в материята , може да ви информира , че ъпдейт на БИОС се прави само и единство в краен вариант.

Успех Ви желая и весели празници .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попадна ми една барака стара колкото света ;). Пентиум 4 2 Гхц, 512 рам“ Никога до се га не съм работил с биос на интел и не мога да намеря как да направя да бутвам от флашка . Биос версията е А03 ако има някакво значение.

Както вече те посътветваха колегите, по- добре е да не пипаш много или изобщо да не пипаш ако нещо не ти е ясно. Отвори BiOS (при стартиране пише с кой бутон) и погледни стартовите опции (boot options). Ако няма usb в списъка - не пипай повече. Само сложи CD да е пръв в списъка, за да може машината да бутва от диск. Колкото до параметрите - компютърът е слабичък, но с една 32 битова Lubuntu 12.04 ще може да работи без проблеми, докато се повреди напълно. Pentium- ите са корави процесори, а RAM паметта е достатъчна за работа на дистрибуция с Lxde и дори с Xfce, но не с Xubuntu, a с чиста Xfce графична среда. Xubuntu-desktop е хибриден декстоп между Gnome и Xfce приложения и е по - тежък. В смисъл, че е по- тежък за тази машина. Машина с 1 GB RAM и същият процесор няма да го усети.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросната мащина е dell gx260 на дъното има две лепенки, на едната пише REV AO2 а на другатa CN-02R433-13740-29C-ODIB.

Машината няма хард и затова исках да я пусна от флашка.

Редактирано от yogle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което сте  посъветвали  колега , с цялото ми уважение  към Вас и Вашите знания ,е възможно най-грешния подход . Какво значи да се ъпдейтва БИОС , още преди да е погледнато нещо , преди да е прочетено нещо , преди каквото и да било ????

Знаете ли въобще кога се налага и кога се прави ъпдейте на БИОС ? Когато давате съвет , не четете ли кой го иска ? Не поглеждате ли че човека е написал че никога не е работил с БИОС .

Призовавам Ви с най-добри намерения , когато пишете нещо , мислете не за Вас , а за тези който търсят помощ . А самия Вие , по добре се информирайте кога , защо и при какви обстоятелства се прави ъпдейт на БИОС . Всеки един човек , дори мъничко по-навътре в материята , може да ви информира , че ъпдейт на БИОС се прави само и единство в краен вариант.

Внимавайте,че аз 2 дни едва  подкарах компа заради тази гимнастика-а съм чувал че има случаи и въобще да не тръгне повече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като сложа приложението Asus Update и като напише че има наличен значи се слага,при мен краен случай няма.Става за 2 мин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросната мащина е dell gx260 на дъното има две лепенки, на едната пише REV AO2 а на другатa CN-02R433-13740-29C-ODIB.

Машината няма хард и затова исках да я пусна от флашка.

Едно бързо търсене в google показва това: http://en.community.dell.com/support-forums/desktop/f/3514/p/18057847/18181389.aspx

Накратко, REV A02 поне на пръв поглед е ревизията на BIOS-a, с който е дошъл дъното. Би трябвало при стартиране на машината да видите реалната версия на BIOS-а (а виждам, че вече сте писали, че е A03). Та според въпросната тема ще ви трябва BIOS поне версия A06 и флашка включена в USB портове отзад на PC-то. Пак според въпросната тема ще ви трябва A09 за по-устойчива работа. Все пак пробвайте да натиснете F12 при стартирането на PC-то и да видите дали няма да се покаже USB флашката в списъка с възможни устройства за стартиране.

Ако машината има флопи, то можете да изтеглите BIOS-а на друга машина и да направите бутваща дискета с BIOS-а и да го обновите. то линк към A09 - http://www.dell.com/support/drivers/us/en/19/driverdetails?driverid=R89214

Успех!

Редактирано от mail123456 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ще се пробвам някой ден, но засега ще инсталирам един madbox 12,04 от CD :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За стари PC-та най–добрият вариант си остава Plop Boot Manager. Записвате го на CD, бутвате през него флашката. Работи безотказно, 

http://www.plop.at/en/bootmanager/download.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво търси само темата в раздел Linux не ми стана ясно ?

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво търси само темата в раздел Linux не ми стана ясно ?

Ами човека иска да бутне и инсталира през флашка, linux live USB дистрибуция за да не я записва на CD. Мисля,  че от последния му пост става ясно. Явно си е намерил хард.

Редактирано от izen (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.