Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
fcbayern

Грешка при инсталиране на Windows

Препоръчан отговор

Здравейте на всички и честито Рождество Христово !

При опит за инсталиране на Windows ( без значение от версията ) на определен етап почти веднага след стартиране на инсталацията се появява следната грешка :

Прилагам снимка, тъй като писанието е прекалено дълго.

Ако някой има идеи или предложения, ще съм му изключително благодарен.

Поздрави !

post-129634-0-59603200-1387965521_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда, че имаш проблем с видеокартата. Ако се опитваш да качиш Windows XP със Service Pack 2, намери версия със Service pack 3.  Премести я я на друг слот, освен ако не е вградена. Ако не знаеш как да го направиш, не се занимавай. Дай на човек, който разбира.

Ето повече по въпроса на английски: http://support.microsoft.com/kb/890463

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за Laptop и нямам достъп до видео картата.

Прочетох в един руски форум, че най-вероятно машината не чете ХР ( горният ми пост е малко подвеждащ. Опитвам да инсталирам ХР 32в или 64в, не съм опитвал със 7ца). Като решение е предложено след включване на компютъра с Del да се влезе в BIOS, от където в SATA Mode да се избере IDE вместо AHCI. В момента опитвам да се добера именно до BIOS, но с Del не успявам ...

P.S. Промених го, да видим сега ...

P.P.S Пууу ... разгиле. Сега да видим коя ще е следващата идиотщина, която ще ме спре... Защото нищо никога не се получава от първия път :)

Редактирано от fcbayern (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да влезеш в BIOS-a пробвай с F2, Esc. Обикновено, като рестартираш лаптопа, долу някъде излиза за кратко, кое копче да натиснеш да стигнеш до там. Не слагай 64 битова версия на Windows XP, защото е боклук, няма драйвери за нея и може да имаш проблем с програмите. С колко рам, с какъв процесор си и каква видеокарта? О

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопът до скоро вървеше със 7ца, но тъй като е много слаб искам да му сложа ХР 32в...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопът до скоро вървеше със 7ца, но тъй като е много слаб искам да му сложа ХР 32в...

Дайте да видим колко е слаб лаптопа: марката и модела..

Иначе, ако инсталирате Windows XP,  трябва да сложите задължително: Windows XP SP3 x86 (32bit).

Не се занимавайте да слагате x64 bit Windows XP!

За да инсталирате Windows XP успешно, направете SATA Mode (от BIOS), да е на Compatible, или вградете SATA драйверите (като ги свалите от сайта производител),

на читавото копие на Windows XP SP3.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е Ок. Сега да видим как ще се държат драйверите ...

P.S. Слагам диска, завърта го, но след като избера Drivers ... нищо ?!?! Възможна ли е някаква несъвместимост на драйверите с ХР ?? При такъв вариант от къде да си намеря драйвери ??

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от fcbayern (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е в режима ACHI  . Автора ба влезе в БИОС и да смени режима от ACHI на IDE .

При инсталацията на XP , на такива машинки , сигурния проверен начин е следния :

Изтегля се SATA  драйвера

Вгражда се във Windows XP SP3

Настройва се въпросния режим на ACHI 

Инсталира се .

Ако се инсталира в другия режим IDE, ще започне "насичане " на логото при стартиране след няколко рестарта и самата машина няма да работи както трябва . Диска е SATA и си трябват драйверите за това .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега Касперски , спрете да искате информация която е абсолютно ненужна в случая  (процесор , рам и видео ) , при наличната показана грешка .

Не знаете кое какво означава и давате съвети за видеокарти да се сменят слотовете и т.н .

В последния си пост говорите за някакви "драйвъри " за XP .

Вие знаете ли как се инсталират драйвери за САТА  на система без инсталирана ОС ??????

В сайта на Acer  си има драйвери , но те се инсталират под някаква ОС .

В останалите случай се прави вграждане ,а драйвера за САТА , се изтегля по различен начин .

Трябва да се види точния модел на чипсета ,след това се изтегля от официалния сайт на производителя на чипсета  драйвера за САТА за точния модел ,  и със програма се вгражда във ОС .

Ако не се вгражда в ОС , драйвера се инсталира през ДИСКЕТА преди започване на инсталацията на ОС .

Към автора на темата . Погледни по-предния ми пост и направи това което съм написал в него и каквото е написал и колегата ieenso  . Направи това което ти е написано . Ако това не ти реши проблема , то ти остава само да се направи Windows XP SP3 със вградени SATA драйвери за твоя модел чипсет .Всичко останало е безсмислено губене на време от твоя страна . Драйвер не се инсталира като се свали и запише просто на диск .

Твое си е решението дали ще се занимаваш с глупости или ще си решиш проблема . За времето досега можеше да си прочел поне как се прави всичко което ти е написано , а не да казваш на някой че ти дава добри идеи , от което е видно че не си абсолютно никъде в тази материя .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега Касперски , спрете да искате информация която е абсолютно ненужна в случая  (процесор , рам и видео ) , при наличната показана грешка .

Не знаете кое какво означава и давате съвети за видеокарти да се сменят слотовете и т.н .

Колега ПЦ д-р, това не го казвам аз, а от Microsoft, но вие явно знаете повече от тях. Извинявам се, че ви подцених.

PS: Съвременните системи, нямат флопи дискови устройства, чудно какви дискети са ви подгонили.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега машината върви горе-долу ... Ще и дам няколко дни пробен период и ако се прецака нещо, ще се възползвам от някое от предложенвията. Ситуациите, с които се сблъсквам сега са, че не успявам да разбера как да се свържа към WiFi мрежа (не съм сигтурен дали е липса на срайвер или настройки) и второ инсталирам стара версия на Скайп- 4.2, но не мога да вляза, а най-новата въобще не успявам да я инсталирам ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извън темата:

Касперски, хайде да празнуваш, все пак е Коледа! Нали знаеш, че всичко не може да се знае от всеки човек. Ако продължаваш да ръсиш тука още бисери - ще се издадеш и за други хора колко разбираш! Просто може би още не ти дошло времето да разбереш как се губи и как с достойнство да излезеш от загубен спор. Колкото по-рано го разбереш, толкова по-добре за самия теб!

Весела Коледа и весело посрещане на Новата Година.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега ПЦ д-р, това не го казвам аз, а от Microsoft, но вие явно знаете повече от тях. Извинявам се, че ви подцених.

PS: Съвременните системи, нямат флопи дискови устройства, чудно какви дискети са ви подгонили.

само да информирам за чудото :)  но си е отживелица :D

1.44MB, външно, USB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само да информирам за чудото :)  но си е отживелица :D

1.44MB, външно, USB

Да бе, знам, че ги има, въпроса е, че никой не ги ползва от края на Windows 98.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да бе, знам, че ги има, въпроса е, че никой не ги ползва от края на Windows 98.

И това май не знаеш кой ги ползва. Отиди да видиш в...Данъчна служба! Сега наистина ти честитя Коледата и пожелавам на цялата ти фамилия весело посрещане на новогодишните празници!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си е проблем на данъчните, че ползват технология от преди 100 години. Сигурно работят на Windows NT или 98.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.