Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте както си играя някоя игра компа му угасва монитора и нищо не мога да направа освен рестарт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте както си играя някоя игра компа му угасва монитора и нищо не мога да направа освен рестарт

На компютъра от кога не му е правена профилактика (сменяне на термопаста, почистване от прах)? Също така бих ви препоръчал докато не се вземат необходимите действия да не товарите компютъра с игри. Бихте могли също така да си кажете конфигурацията и да ни кажете температурите, примерно чрез AIDA64 или Speccy.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно какво угасва , монитора или компютъра ??????? В заглавието на темата пише"  КОМПЮТЪР  ", в обяснението пише "МОНИТОР "

Това поне аз мисля че не са едни и същи неща . Нека автора да уточни какво точно гасне , да каже като угасне монитора , компютъра чува ли го да работи и ей такива дреболии  . Това което е написал като заглавие и обяснение са две различни неща . Как да се помогне нещо . С гадаене кое сега е от двете ли ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно какво угасва , монитора или компютъра ??????? В заглавието на темата пише"  КОМПЮТЪР  ", в обяснението пише "МОНИТОР "

Това поне аз мисля че не са едни и същи неща . Нека автора да уточни какво точно гасне , да каже като угасне монитора , компютъра чува ли го да работи и ей такива дреболии  . Това което е написал като заглавие и обяснение са две различни неща . Как да се помогне нещо . С гадаене кое сега е от двете ли ?

Може да е моноблок бе човек, недей така :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е моноблок бе човек, недей така :D

Малеееее, не се сетих бе пичага . Разсмя ме от сърце , честно ти казвам ..... :) :) :) :) :) :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора угасва а компа работи но нищо не може да се прави

Първото което можеш да провериш е дали видеото не прегрява. Също не си отговорил на въпроса на колегата по-горе, а именно профилактика правена ли е скоро на машината ?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата да вземе да пусне програмата Speccy , за да се видят температурите на видеото ( ако има датчик ) .

Ако няма датчик , да опита да свърже компютъра към друг монитор и да види какво е положението .

Ако няма такава възможност , и ако знае че  видеокартата му е на слот (т.е външна ) ,  то тогава да изключи компютъра , да извади захранващия кабел , да го разкачи от монитора , да отвори страничния капак , да извади внимателно видеокартата от слота , да погледне какво и е състоянието -подути елементи (кондензатори ) , вентилатор (ако има такъв ) да не е изгорял или да е пълен с боклуци и прах .

Монитора може да гасне и при повреда в самия него , примери колкото иска човек.

Нито знаем какъв монитор е това , нито каква видеокарта , нито каквото и да било . Ми то може и контакта в който е включен монитора да повреден . То днес е Коледа , а не деня на Гадателите .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора на темата да вземе да пусне програмата Speccy , за да се видят температурите на видеото ( ако има датчик ) .

Ако няма датчик , да опита да свърже компютъра към друг монитор и да види какво е положението .

Ако няма такава възможност , и ако знае че  видеокартата му е на слот (т.е външна ) ,  то тогава да изключи компютъра , да извади захранващия кабел , да го разкачи от монитора , да отвори страничния капак , да извади внимателно видеокартата от слота , да погледне какво и е състоянието -подути елементи (кондензатори ) , вентилатор (ако има такъв ) да не е изгорял или да е пълен с боклуци и прах .

Монитора може да гасне и при повреда в самия него , примери колкото иска човек.

Нито знаем какъв монитор е това , нито каква видеокарта , нито каквото и да било . Ми то може и контакта в който е включен монитора да повреден . То днес е Коледа , а не деня на Гадателите .

Публикувано изображение

Скоро му правиха профилактика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли други случаи,в които се случва това?

Температурите са добри.Огледайте за подути кондензатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери VGA/DVI/HDMI порта да не се е измъкнал леко и натисни кабела навътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре сменете целият вентилатор (това ако приемем че само сте го смазали). След време ще спре целият. Може даже да стане отново в рамките на 1-2 седмици. (пак казвам ако е просто смазан)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.