Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Реших покрай празниците да си сменя старата конфигурация (вече е на 7-8 години и едва диша... ;д). Та стига оф топик.Търся си машина, на която да могат без проблем да работят програми който изискват 8GB RAM, силен процесор и голям хард. Бюджета ми е около 1000 лв, ако става за по-малко - още по добре. Попаднах на този http://plasico.bg/16263-Компютър%20AMD%20Game%201%20Cavalier.html , вие какво ще кажете? 

П.С Държа също и на хубава звукова карта.

Благодаря предварително и приятно прекарване на празниците !

Поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е балансирана! Доста зле са подбрани частите! Избягвай готовите конфигурации! 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никаква полза от това хеонче с 4 ядра и 4 треда. По добре един i5 4670 4/4(c HD 4600). Хеон се взима заради 8-то треда и че е по евтин от i7.

По добре дънцето да е GB B85M-D3H че това на ASUS както винаги е орязано B85 но на висока цена - типично за ASUS.

Нищо лично!  :)

С малки преобразования и може да се вземе по добро захранване че това е по бюджетно решение.

Нищо лично! 

Редактирано от терминатор (преглед на промените)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никаква полза от това хеонче с 4 ядра и 4 треда. По добре един i5 4670 4/4(c HD 4600). Хеон се взима заради 8-то треда и че е по евтин от i7.

+1

Смисъл от Xeon има в отделни случаи, а тук не виждам такъв. Другояче стоят нещата при с.2011 + четириканална памет примерно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, предложението на SLI>Ti е много добро. Но както терминатор каза, може да се вземе по-евтино дъно, за да се сложи по-качествено захранване. Не че това няма да се справи, но автора може в бъдеще да реши да сложи външна видео карта и тогава с едно по-добро захранване ще бъде по-спокоен! 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H81M /1150

I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

2X4GB DDR3 1333 A-DATA

A-DATA SSD SX900 128GB SATA3

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

PSU CM GX 450W APFC

Asus Xonar DSX, 7.1 Channel, PCI

Общо 1055лв.

ССД-то може да не го взимате ако прецените , ще свалите и 150лв. от крайната цена!

Твърдия диск пък може да бъде сменен с 1.5ТБ модел или някой от хибридните на СГ и цената пак ще е под 1000лв.

Редактирано от playalistic (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 058.75 лв. с ДДС
Редактирано от I'м no† أnŁ٥vۼ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Търся си машина, на която да могат без проблем да работят програми който изискват 8GB RAM, силен процесор и голям хард.

И кои са тия програми ?

Голям хард трябва само за видеоедиторите, но много се съмнявам, че си наясно защо е така.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кои са тия програми ?

Голям хард трябва само за видеоедиторите, но много се съмнявам, че си наясно защо е така.

Ами например Pro Tools 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ProTools иска силна машина, не голям хард.

Да не обяснявам и че е програма, с която дори и малко не си способен да работиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Avid в България сигурно могат да работят не повече от 100 човека и то в някоя телевизия. Ако ще я  теглиш някой пиратлък  ще е жалко  да сложиш софтуер за 1500$ на машина дето струва 400$ . Такива софтуери се слагат  на машини за 10 000$  не на домашни кочини  дето се цъкат игрици. Само виж клавиатурата дето се ползва и е по скъпа от дъното ти  :) А да не забравяме и качествена звукова карта  за целта да речем от M AUDIO  и още куп други нещица дето ти не си ги виждал и на картинка камо ли да ги имаш и да ги ползваш. Като извадиш минимум 3 бона за конфигурация  може да се пробваш  да получиш нещо  що годе качествено. За 1000 лева си взимаш домашен компютър да цъкаш игрици на миниум детайли  и да ровиш в нета  около 2 години. Ето ти нещо за пример да се ориентираш какво  ти трябва за "тежки програми " като тази и подобни.  Линкче към сайта на Авид  http://avid.force.com/pkb/articles/en_US/user_guide/en269631 цените си ги провери сам на работни станции. Тези дето са ти предложили конфигурациите хабер си нямат  от подобен род софтуер :) Ехо виртуалните асемблатори  придържайте се към компютрите за поредната 3D  промиваща мозъка игрица .  В Калдата профи конфигурация могат да предложат само хора които работят на такива и са в час със софтуера  който се ползва на подобен род техника.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто имам хардуер, който е направен за тази програма и исках да пробвам nevermind  :)  Програмата Reason 7 например изисква 4GB RAM и нагоре. (Reason си използвам и сега)П.С Харда не ми трябва толкова за програмите ами, че просто много бързо се пълни със снимки и видео проекти.

Редактирано от Mastera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То оставаше и хард за програмите да ти трябва.

Наясно ли си, че 1 минута видео с лослес енкодер или некомпресирано е в рамките на над 10ГБ, и това е само, ако имидж форматите са били от най-лошите за подобна работа като .jpg или .png ?

1TB хард не става, слагат се поне 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.