Премини към съдържанието
bybeep

Овърклок на процесор Core i7 4700 HQ

Препоръчан отговор

Моля да ми кажете с коя програма да клокна този процесор. Четох в сайта на интел и доколкото разбрах май още не са пуснали софтуер за клокване на 4-то поколение i7. Или греша? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля да ми кажете с коя програма да клокна този процесор. Четох в сайта на интел и доколкото разбрах май още не са пуснали софтуер за клокване на 4-то поколение i7. Или греша? 

Клок не се прави с програми, а през BIOS.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HQ не е ли процесор от лаптоп  :no-no:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопи не се клокват  !!!! Не мисли глупости а си ползвай лаптопа както си е сега да не останеш и без него.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HQ не е ли процесор от лаптоп  :no-no:

да

Лаптопи не се клокват  !!!! Не мисли глупости а си ползвай лаптопа както си е сега да не останеш и без него.

Благодаря за съвета, мисля да те послушам. Весели празници на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

да

Благодаря за съвета, мисля да те послушам. Весели празници на всички

Ако по често посещаваше форума от 2007 година насам, щеше да научиш много повече за компютрите!

Весели новогодишни празници на семейството пожелавам. Никът ви едно време беше друг!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е лаптопа ?

Съмнява ме, че във биоса има опция да вдигнеш множителя на процесора, но на някои лаптопи го има...Пробвай !

А как са температурите под товар ? Съветвам те, ако искаш много да го вдигаш честота, да използваш докинг станция със вентилатори/подложка или просто го повдигни леко.

Последен и странен въпрос : Каква е целта ? Ако просто някоя игра не ти върви като хората, можеш като за начало да погледнеш натовареността на двата компонента. Има много програми и софтуер за това. Но като за начало, ако това е целта - пробвай с Afterburner да клокнеш леко видеокартата и виж как върви. Като задължително след клок, тествай температурите под пълен товар и когато играеш - можеш да си свържеш и отделен монитор да ги наблюдаваш докато върви играта. След това ако искаш го клокни още повече, но ще е добре да има подложка.

Не забравяй, че овърклок е донякъде рисково при лошо охлаждане. Също така, когато е на по-високи честоти ще точи повече ток и отделя повече топлина, а това се отразява доста на батерията и издържливостта и. И адаптера също не е ясно дали ще издържи, когато лаптопа е свързан, особенно ако...той едновременно си зарежда батерията през това време. Но да предположим, че са оставили малко резерва при изчисляване на максималната възможна консумация от лаптопа.

Сега знам, че всички ще ми се смеят, но ти препоръчвам да видиш колко W e адаптера и да го сравниш със консумацията на лаптопа под пълен товар. Ще ти покажа как става.

В AIDA64, в секцията "Power Management", когато е на батерия, се появява discharge rate, което ти показва колко mW в момента точи лаптопа от батерията. Настройваш яркостта докрай, влизаш в stress test  и натоварваш абсолютно всичко, CPU-то и кеша му, FPU-то му, харддиска, RAM-та и GPU-то. Пускаш ги всичките и гледаш колко discharge rate показва. На моят когато е на средна яркост и без товар е около 10-12 вата консумация, а когато му насиля подсветката до максимум и един stress test на абсолютно всичко, консумацията става 45-48 вата (45000 - 48000 mW), а адаптера му е 65 W. Тестваш го и след клок колко е консумацията под натовареност.

Но все пак - това е лаптоп. Малки размери = по-лошо охлаждане и по-лоша производителност, живот и т.н. Не е баш така, не е чак толкова лошо охлаждането му и т.н., но все пак реших да го спомена.

Внимавай ! Като за начало го клокни леко и после ако искаш повече. Да не си развалиш настроенито по празниците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е лаптопа ?

Съмнява ме, че във биоса има опция да вдигнеш множителя на процесора, но на някои лаптопи го има...Пробвай !

А как са температурите под товар ? Съветвам те, ако искаш много да го вдигаш честота, да използваш докинг станция със вентилатори/подложка или просто го повдигни леко.

Последен и странен въпрос : Каква е целта ? Ако просто някоя игра не ти върви като хората, можеш като за начало да погледнеш натовареността на двата компонента. Има много програми и софтуер за това. Но като за начало, ако това е целта - пробвай с Afterburner да клокнеш леко видеокартата и виж как върви. Като задължително след клок, тествай температурите под пълен товар и когато играеш - можеш да си свържеш и отделен монитор да ги наблюдаваш докато върви играта. След това ако искаш го клокни още повече, но ще е добре да има подложка.

Не забравяй, че овърклок е донякъде рисково при лошо охлаждане. Също така, когато е на по-високи честоти ще точи повече ток и отделя повече топлина, а това се отразява доста на батерията и издържливостта и. И адаптера също не е ясно дали ще издържи, когато лаптопа е свързан, особенно ако...той едновременно си зарежда батерията през това време. Но да предположим, че са оставили малко резерва при изчисляване на максималната възможна консумация от лаптопа.

Сега знам, че всички ще ми се смеят, но ти препоръчвам да видиш колко W e адаптера и да го сравниш със консумацията на лаптопа под пълен товар. Ще ти покажа как става.

В AIDA64, в секцията "Power Management", когато е на батерия, се появява discharge rate, което ти показва колко mW в момента точи лаптопа от батерията. Настройваш яркостта докрай, влизаш в stress test  и натоварваш абсолютно всичко, CPU-то и кеша му, FPU-то му, харддиска, RAM-та и GPU-то. Пускаш ги всичките и гледаш колко discharge rate показва. На моят когато е на средна яркост и без товар е около 10-12 вата консумация, а когато му насиля подсветката до максимум и един stress test на абсолютно всичко, консумацията става 45-48 вата (45000 - 48000 mW), а адаптера му е 65 W. Тестваш го и след клок колко е консумацията под натовареност.

Но все пак - това е лаптоп. Малки размери = по-лошо охлаждане и по-лоша производителност, живот и т.н. Не е баш така, не е чак толкова лошо охлаждането му и т.н., но все пак реших да го спомена.

Внимавай ! Като за начало го клокни леко и после ако искаш повече. Да не си развалиш настроенито по празниците.

Недей!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но засега да каже какъв е лаптопа, а аз ще се разровичкам в гугъл. Има хиляди теми как става овърклока при еди-кой си лаптоп... Все има някакъв начин, ако е решил да го прави

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е изчислен да  работи с конкретния хардуер  в точно определени температурни граници !!! Никога повече не давай съвети за клок на лаптоп на когото и да било.  Като си купиш ти лаптоп  пък си прави каквито искаш експерименти с него. Зорлем ще накарате някой да си изгори  компютъра с вашите  детинщини.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е изчислен да  работи с конкретния хардуер  в точно определени температурни граници !!! Никога повече не давай съвети за клок на лаптоп на когото и да било.  Като си купиш ти лаптоп  пък си прави каквито искаш експерименти с него. Зорлем ще накарате някой да си изгори  компютъра с вашите  детинщини.

А аз пък си мисля, че щом като автора е пуснал тема за овърклок на лаптопа му, значи е премислил достатъчно добре въпроса и рисковете със това, и в момента търси помощ, и пита как да го направи, и аз му отговарям как. И въпреки всичко - в края на поста ми съм го предупредил да внимава, както и особенностите, ограниченията и опасностите, когато става дума за лаптоп.

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На автора изобщо не му е ясно  да ти кажа.Ако му беше ясно нямаше изобщо да пита. Какво повече иска от тоя процесор с 4 ядра  че да има нужда чак от клок ? Умишлено в биосите на лаптопите  опциите за клокване не фигурират !! Като иска  да клоква и да се учи да си купи един стар кошник за 100 лева  и да експериментира на него. 

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На автора изобщо не му е ясно  да ти кажа.Ако му беше ясно нямаше изобщо да пита. Какво повече иска от тоя процесор с 4 ядра  че да има нужда чак от клок ? Умишлено в биосите на лаптопите  опциите за клокване не фигурират !! Като иска  да клоква и да се учи да си купи един стар кошник за 100 лева  и да експериментира на него. 

Лаптопа е http://www.technopolis.bg/b2c/details/511467/P11010101/Prenosim-kompyutar-ASUS-N56JR-S4078DM, и без това пече доста, не е мой, на едно комшийче е, в биоса не видях такива опции. Няма да го барам повече.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е http://www.technopolis.bg/b2c/details/511467/P11010101/Prenosim-kompyutar-ASUS-N56JR-S4078DM, и без това пече доста, не е мой, на едно комшийче е, в биоса не видях такива опции. Няма да го барам повече.

И аз ще попитам отново защото ми стана интересно с каква цел искаш да правиш клок ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чула жабата ,че се подковава коня и тя взела ,че дигнала крака .  Оставил е комшията лаптопа за 1 ден в тях и той иска да види коко може да изцеди от процесора преди да замерише на бакелит .  То сега е модерно да предлагаш конфигурации с отключени процесори  и клокурски дъна за по 150 лева  и  дечурлигата  стават клокъри за един до обяд . При тия скорости на съвременните процесори  и супер бързи дискове клока си остана територия само за  богатите ентусиасти. Проицесора в тоя лаптоп не могат да го натоварят и на 30 %  от възможностите му ама да са и те в джаса с клокването.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това турбо е кат нитрото при колите.  Не може постоянно  да седи на 3.4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това турбо е кат нитрото при колите.  Не може постоянно  да седи на 3.4

Брей,не знаех!Това е за бисерите. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не те знам какво знаеш и какво не знаеш . . Специално за теб и за други които се интересуват  от технологията ето нещо на Български . А ми слагай коментара ако искаш и в диамантите не само в бисерите .

http://chitanka12.com/document/intel_turbo_boost_technology/54062

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз питах за АМД,че при нужда автоматично се клоквал процесора,така ми казаха в един магазин за компютри или трябва ръчно да се клокне.

кое е вярното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Досега никое AMD няма turbo boost

П.С. Сори, май аз съм в грешка !

Редактирано от Барак Обама (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега никое AMD няма turbo boost

моя е Аthlon II x4 760k,4,1 ghz max turbo,3.8ghz base

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.