Премини към съдържанието
simtech

Паста за зъби - флуор ppm(части в обем)

Препоръчан отговор

Искам да попитам простичък въпрос. Пастите за зъби, които ползвам често съдържат между 1000 и 1450ppm флуор, но съм забелязвал и много по-щадящи пасти с по 450-700ppm флуор. Тези с по 1000 и нагоре въобще не са препоръчителни за деца, специално тази която ползвам в момента не се препоръчва не за до 7години, ами въобще за никакви деца, сиреч ще рече до 18. Винаги съм се чудел с тези количества флуор могат ли да се търсят някакви неблагоприятни ефекти? Вторият въпрос е - въпреки избелващите пасти за зъби очевидно зъбите не мога да ги докарам до белотата на Брад Пит и въобще не виждам осезаеми ефекти дори със специални избелващи пасти за зъби, защо така се получава и нима е нужно нещо по-агресивно, което не съм много склонен да си причинявам? Пастите, които ползвам в последните години са Vademecum серията, понеже ги намирам за по-читави от повечето други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да повярвам че темата не е от Анне :D ами иди на стоматолог да ти ги избели,пък има много фактори които имат връзка с белотата на зъбите: дали пушиш,дали пиеш кафе и т.н 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За избелване мога да ти препоръчам пастата Elgydium Anti-plaque Публикувано изображение

ако я използваш по-продължително време наистина избелва,но не както каза ти - до белотата на зъбите на Брад Пит :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да повярвам че темата не е от Анне... ами иди на стоматолог да ти ги избели,пък има много фактори които имат връзка с белотата на зъбите: дали пушиш,дали пиеш кафе и т.н

Не е от Anne, просто се чудя дали не се престаравам с тия високи флуорни концентрации. На стоматолог ходя, обаче агресивните методи, които ползват не искам да ги прилагам върху зъбите си. Не пуша, пия черен чай. И всъщност нямам намерение да спирам да го пия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам какви химии ползват и после как облъчват зъбите да избелеят,

нещо ме съмнява дали не е вредно за зъбите това избелване.Клипчето е реклама на една такава фирма, но се виждат различните етапи от процедурата.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На стоматолог ходя, обаче агресивните методи, които ползват не искам да ги прилагам върху зъбите си. Не пуша, пия черен чай. И всъщност нямам намерение да спирам да го пия.

За избелването - един път в месеца миеш зъбите с електрическа четка и сода за хляб.

Доста от препаратите за избелване съдържат перхидрол (кислородна вода).

А ако искаш много бели зъби - слагаш си керамични коронки. Но на повечето хора изглеждат зле. Личи че са изкуствени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги съм се чудел с тези количества флуор могат ли да се търсят някакви неблагоприятни ефекти?

Не.

Освен, ако не обичаш да си похапваш паста... или да си миеш зъбите по 20 пъти на ден. ;)

В големи количества, флуора може да увреди/разруши зъбния емайл и да увеличи крехкостта на костите.

Може да опиташ с http://titantrade-bg.com/img/ProductImages/3992.jpg

Има ефект, но не можеш да очакваш чудеса.

Пожелавам на всички, весели празници. :)

Редактирано от Blue ':^) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам простичък въпрос. Пастите за зъби, които ползвам често съдържат между 1000 и 1450ppm флуор, но съм забелязвал и много по-щадящи пасти с по 450-700ppm флуор. Тези с по 1000 и нагоре въобще не са препоръчителни за деца, специално тази която ползвам в момента не се препоръчва не за до 7години, ами въобще за никакви деца, сиреч ще рече до 18. Винаги съм се чудел с тези количества флуор могат ли да се търсят някакви неблагоприятни ефекти? Вторият въпрос е - въпреки избелващите пасти за зъби очевидно зъбите не мога да ги докарам до белотата на Брад Пит и въобще не виждам осезаеми ефекти дори със специални избелващи пасти за зъби, защо така се получава и нима е нужно нещо по-агресивно, което не съм много склонен да си причинявам? Пастите, които ползвам в последните години са Vademecum серията, понеже ги намирам за по-читави от повечето други.

Хайде и аз да се изцепя, че тук друго не знам, но ще бликат мозъци и чудни съвети бая.

Като човек, който си слуша личния стоматолог мога да ти кажа, че само той - познавайки зъбите ти и структурата им - може да ти даде пълноценен съвет, както и да ти предпише подходящите за теб пасти и вода за уста.

Степента на твърдост на четката също е от значение за чистотата и белотата, както и движенията, с които се почистват зъбите.

Иначе колкото по-малко флуор и всичките скапани съставки (като сода, например) има в една паста, толкова по-добре.

Защо казах това за содата, въпреки мненията на колегата по-горе?

Ами защото точно тя е една от абразивните съставки, които таковат фамилията на зъбния емайл.

Аз лично НЕ правя избелване и не го предпочитам и се старая да държа бели зъбите си чрез миенето с подходяща паста и не на последно място и водата за уста.

Състава на слюнката също е строго специфичен за всеки човек (при мен спомага за доста бързо разваляне на зъбите), която се коригира също чрез водата за уста (при мен поне е така).

Няколко години ползвах гелове за зъби и да ти кажа съм перфектно доволен.

Има вече някакво предлагане и на българския пазар, но аз предимно от чужбина си ги поръчвам и предпочитам такива в състава си с Алое вера по ред причини.

И накрая ще ти покажа двете пасти, които използвам също предписани ми от моя стоматолог.

Дали ще ги опиташ е твоя работа, разбира се.

Едната е за избелване, а другата е черна на цвят и е малко стряскащо в първия момент, но пък хвойната като съставка е супер и дъха придобива една особена свежест.

Това е едната, а това е другата:)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едната е за избелване, а другата е черна на цвят и е малко стряскащо в първия момент, но пък хвойната като съставка е супер и дъха придобива една особена свежест.

Това е едната, а това е другата:)

за тия кинти ефект има ли поне

:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за тия кинти ефект има ли поне

:rolleyes:

Ефекта при мен се свежда до следното: основно почистване и полиране на зъбките и след това с предписаните пасти и вода за уста поддържам хигиената на макс.

Тоест след 6 месеца като отида на почистване и преглед, обикновено се отървавам с 1-2-3 дребни кариесчета.

Преди да започна да слушам стоматолога и да си правя каквото си искам, в същия времеви участък имах 10-12 кариеса, от които поне 3-4 доста сериозни, че поне за един се налагаше лекуване в рамките на няколко дни и ходения.

За мен има ефект и затова съм стриктен и се придържам към предписаното. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.