Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Един ден извадих кабелите за включване/изключване,рестарт и лампите на компютъра и сега не зная как да ги свържа.Ще съм ви благодарен ако ми помогнете.

Дънна платка:Intel Desktop Board D845GLVA 

Кабели:H.D.D. LED , Power LED , M/B SW , Reset Sw

Редактирано от minecraftaa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом забравяш толкова бързо,кое от къде си изключил,следващия път си записваш на лист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами как да ти го обясним иначе? Там си пише къде се намира конектор J9G1, както и кои пинове от този конектор отговарят за включване/лампа на твърд диск/лампа за захранване/рестарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

От това не разбрах нищо  :)

Щом и от това не си разбрал нищо, едва ли ще разбереш. Митко правилно ти е написал.  "..следващия път си записваш на лист."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, хайде сега и схема да чертаем. В интернет има достатъчно информация и снимки как се свързват кабелчетата. Дори на самото дъно си пише кое къде се свърза. Просто чети и внимавай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ще съм благодарен ако някой начертае схема

Колегата Ви е постнал такава хубава и прегледна документация. Погледнах, всичко си пише. А това, което го няма, е отбелязано на дъното. Погледни и там. Весела нова година на цялата фамилия пожелавам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега видях темата :) а до преди малко си писахме на лични с автора :)  ето да има за някой друг .

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както ти е казал колегата четеш на 60 стр. и разглеждаш  Figure 15. Internal Headers Тук  в  J9G1е оказано  с картинка и по пинове свързването на:   M/B SW(On/Off Switch) , Reset Sw(Reset Switch), H.D.D. LED(Hard Drive Activity LED), като по пинове и поляритет  са оказани в: Table 31. А за USB-тата са в Table 30., но там по трудно ще ги сбъркаш ако са в обща букса, все пак ако ги сбъркаш моще да изгориш дъното затова ги остави засега и гледай да се справиш с предният панел от таблица 31.  Само ще ти подскажа, че M/B SW (това е бутона за пускане на компа) трябва да го сложиш  на 6 и 8 пин, а рестарта Reset Sw  на 5 и 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще е хубаво на всяка твоя следваща тема още в началото,на самото заглавие, да пишеш " УМСТВЕНО ИЗОСТАНАЛ !!! ",щом даже и от картинки не разбираш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.