Премини към съдържанието
simtech

Клеми за акумулатор - оловни, месингови

Препоръчан отговор

Какви клемички ползвате - оловни или месингови? Кои са по-добри, понеже имам едни стари месингови на колата, които са се посплескали и трудно се намушкват на акумулатора вече. Днес взех някакви оловни за около 2,40лв двете, уж изглеждат прилично, но моите кабели са закрепени по малко различен начин и може малко да го мислим. Ако не са читавки тия по 2,40лв оловните - някакви други да препоръчате, че е време да сменявам някои неща по колата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Какви клемички ползвате - оловни или месингови? Кои са по-добри, понеже имам едни стари месингови на колата, които са се посплескали и трудно се намушкват на акумулатора вече. Днес взех някакви оловни за около 2,40лв двете, уж изглеждат прилично, но моите кабели са закрепени по малко различен начин и може малко да го мислим. Ако не са читавки тия по 2,40лв оловните - някакви други да препоръчате, че е време да сменявам някои неща по колата...

Правилно си купил оловни, защото и изводите са такива.Преработи ги малко за да ти паснат. Поне тези неща ги умееш.Накрая ги притегни към изводите на акумулатора и покрий със лек пласт технически вазелин, за да ги предпазваш от вода и скреж.В най- лошият случай ползвай бронзови. Но всичко го направи много здраво - особено кабелите към клемите!

Весела нова година пожелавам на цялата ти фамилия!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи замяната на месинговите с оловни е добро нещо? Защото месинговите са по-твърди и по-устойчиви...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Значи замяната на месинговите с оловни е добро нещо? Защото месинговите са по-твърди и по-устойчиви...

Да, вярно е но нали знаеш че връзката между два еднакви и не разнородни метала е най- добра за този вид клеми?Но месинговите са на ниво и немогат да корозират така, както при други метали. Ненапразно се продават а и са по-здрави, отколкото оловните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой вярва ли, че са оловни клеми,защото в никой автомобил няма такива, защо се заблуждаваме или си внушаваме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оловни са. Материалът е мек и може да се издраска лесно с нещо по-остро. За 2,50лв ги взех. Сега гледам в интернет има клеми дори по 1,40-1,50лв - не оловни, вероятно месингови или бронзови, а може би и менте. Явно тия дето съм взел не са били такова менте.Плюсът е, че за разлика от старите - прилягат на полюса и не го мачкат. Минусът - меки са и не знам дали ще изкарат 10-тина вадения и слагания на акумулатора(ако се наложи, за сега е нов и не ми се налага почти)

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.