Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, днес си купих лаптоп Lenovo G505 със Free Dos. 

Имам един диск с Windows7, с който си бях преинсталирал преди компютъра и го сложих, рестартирах компютъра но ми се показва DOS-a.. няма такива неща като 'Press any key to continue" или подобни.. Свалих Win8 , записах го на диск и пак пробвах. Сложих диска, рестартирах и ми показа някаква грешка. 

Рових из настройките на BIOS-a, но не намерих "First Boot Device, Second Boot Device'' и подобни.. 

Ето и няколко снимки какво ми показва:

1. Toва трябва да е DOS-a?

Публикувано изображение

2. Тук намерих някакво меню, от което влизам в BIOS-a..

Публикувано изображение3. Влязох в BOOT менюто:

Публикувано изображение

4. И тук няколко снимки на BIOS-a:

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Ако може да ми кажете кое е наред и кое не е, за да тръгне диска ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес си купих лаптоп Lenovo G505 със Free Dos. 

Имам един диск с Windows7, с който си бях преинсталирал преди компютъра и го сложих, рестартирах компютъра но ми се показва DOS-a.. няма такива неща като 'Press any key to continue" или подобни.. Свалих Win8 , записах го на диск и пак пробвах. Сложих диска, рестартирах и ми показа някаква грешка. 

Рових из настройките на BIOS-a, но не намерих "First Boot Device, Second Boot Device'' и подобни.. 

Ето и няколко снимки какво ми показва:

1. Toва трябва да е DOS-a?

Публикувано изображение

2. Тук намерих някакво меню, от което влизам в BIOS-a..

Публикувано изображение3. Влязох в BOOT менюто:

Публикувано изображение

4. И тук няколко снимки на BIOS-a:

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Ако може да ми кажете кое е наред и кое не е, за да тръгне диска ...

На 3-тата снимка изберете SATA ODD или с други думи, второто.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По скоро на 3-тата снимка премести Sata ODD на първия ред и така ще е първо boot-ващо у-во :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от Rafaela_k
      Здравейте, 
      Много търсих, но не намерих подходяща тема в която да задам въпроса си. Реших, че ще е добре, да има тема в която да се търси помощ при инсталирането и деинсталирането на различни програми. 
      Моят въпрос е свързан с една програма, която без да искам преди повече от месец качих на служебен лаптоп. 
      Програмата се казва McAfee Safe Connect, марката на лаптопа (ако има значение) е Fujitsu.
      Проблемите ми са следните - понеже инцидентно качих тази програма,  после в паниката си реших да я изтрия. Понеже го правих под носа на шефката (която не разбра и все още не знае за тази ми беля), набързо реших, че трябва да я изтрия от декстопа и от програмният списък в Старт менюто.  Не знам какво съм изтрила и какво не, но малко по-късно, се сетих за стандартното триене от Контролният Панел. Само, че когато дадох изтриване на програмата, ми се появи, а и все още ми появява, следното съобщение:
      "There is a problem, with this Windows Installer package. A program required for this install to complete could not be run. Contact your support personnel or package vendar."
      За да ми е "по-готино" сега всеки ден след включване на лаптопа ми се изписва пък следното съобщение от МcAfee Safe Connect:
      " McAFee Safe Connect has stopped working.
      - Check online for a solution later and close the program.
      - Close the program.
      Problem signature."
      Проблемът ми става особено голям, защото следващата седмица ще изляза в отпуска и шефката ще застане на моето място. Напоследък е особено заядлива и не ми се иска да разбере за този проблем. 
      Може ли да ми помогнете със съвети?
    • от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
    • от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.