Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте и благодаря предварително за помощта :) ,името ми е Георги Начев и от известно време мисля да си закупя нова конфигурация защото старата вече не може да задоволи нуждите ми :D .Конфигурацията трябва да е на стойност приблизително 2100 лева.Нямам никакви компоненти които бих могъл да използвам,но имам led монитор 1920х1080. Компютърът ще се използва за игра на тежки игри като Battlefield 4 и игри които ще излизат в следващите няколко години,обработка на видео файлове в Sony Vegas и на изображения на Photoshop,създаване на анимации в Flash и гледане на blu-ray филми.За процесор предпочитам Intel.Ако можете да дадете някоя идея ще ви бъда благодарен :) .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка- Конфигурация с i7, 8 ГБ РАМ, 1,5 TB хард, ако не ти трябва толкова много, може да смъкнеш на 1 TB. SSD-то в тоя ценови клас е едно от най-добрите. Видео картата е на нивото на 7970. Отлично захранване и широка кутия с възможност за cable management. Ако не ти кефи, може да я смениш. С оставащите пари си плащаш доставката или си добавяш нещо, за да допълниш бюджета!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

пс. 8 нишковия Xeon (а и повечкото рам) съм сложил понеже споменаваш видеообработка а и е по-евтин с 112 лв. от I7. Иначе може и по-евтиния I5-4670.

Дъното е с най-доброто вградено аудио (Realtek® ALC1150) ако имаш прилична озвучителна система. Иначе може и нещо за 100 лв. да се сложи.

GTX780 едва ли ще те спъва във игрите скоро време. Останалото е въпрос на предпочитания и бюджет. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайна цена 2 106,06 лв.

Това ще ти свърши работа.

Поздрави!

Здравейте и благодаря предварително за помощта :) ,името ми е Георги Начев и от известно време мисля да си закупя нова конфигурация защото старата вече не може да задоволи нуждите ми :D .Конфигурацията трябва да е на стойност приблизително 2100 лева.Нямам никакви компоненти които бих могъл да използвам,но имам led монитор 1920х1080. Компютърът ще се използва за игра на тежки игри като Battlefield 4 и игри които ще излизат в следващите няколко години,обработка на видео файлове в Sony Vegas и на изображения на Photoshop,създаване на анимации в Flash и гледане на blu-ray филми.За процесор предпочитам Intel.Ако можете да дадете някоя идея ще ви бъда благодарен :) .

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 2 134.41 лв. с ДДС
Стигнаха и за един охладител,да държи по-добри температури :)
Редактирано от I'м no† أnŁ٥vۼ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Makaр че тази е с амд процесор, а не с такъв на интел, пак е добра:2X8G DDR3 1866 GEIL EVO POTENZAPSU SEASONIC SS-520GB BRONZEFD CORE 3000 USB3 ATX BLACKAMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+1.5T SG SATA 6G 64M 7200A-DATA SSD SP900 128GB SATA3EVGA GTX770 2GB SC ACX 02G-P4-2774-KRASROCK 990FX EXTREME3/AM3Обща стойност - 2 043.56 лв. с ДДСколичкаили такава без SSD, но с по- мощна видео карта и по- хубава платка:2X8G DDR3 1866 GEIL EVO POTENZAPSU SEASONIC SS-520GB BRONZEFD CORE 3000 USB3 ATX BLACKAMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+1.5T SG SATA 6G 64M 7200A-DATA SSD SP900 128GB SATA3EVGA GTX770 2GB SC ACX 02G-P4-2774-KRASUS M5A99X EVOОбща стойност - 2 076.49 лв. с ДДС

количкаУспех с избора :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С мощен процесор, който можеш да овърклокнеш. 
Супер видео карта която на която ще вървят всички нови игри, че дори и на по-голяма резолюция от посочената, не виждам смисъл да се купува по-скъпа карта ако няма да се използва по-голяма резолюция.
Страхотно дъно с добро аудио и поддръжка на К - серията процесори.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията.Забравих да спомена, че няма да овърклоквам. http://nikem-bg.net/cart/48235p1r1185p1r50101p1r46976p1r49615p1r49046p1r49778p1rf.html Как ви се струва тази конфигурация?Също така с тази конфигурация ще могат ли да се играят тежки игри като BF4 на high или max settings ДОКАТО се рекордват с fraps например или докато се stream-ва защото тези неща натоварват още повече.

Редактирано от Георги Начев 95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стриймване се изискават повече ядра. Да 4770/1 ще се  справи, но 835/20 ще свърши същата работа и е на по- евтиина цена. Примерно да се вземе 8350+ асрок extreme3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 8350 и това асроче екстрем 3(което не си заслужава парите) са лош избор и няма смисъл да се влагат пари в тях.

По добре FX 8320 с GB 970A-UD3P+CM Hyper T4 = 4.5-4.6 Ghz. А с по добър охладител ще изцеди още MHz от процесорчето.

Фазите също са важни при овърклока освен Heatsinks-овете

Редактирано от терминатор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията.Забравих да спомена, че няма да овърклоквам. http://nikem-bg.net/cart/48235p1r1185p1r50101p1r46976p1r49615p1r49046p1r49778p1rf.html Как ви се струва тази конфигурация?Също така с тази конфигурация ще могат ли да се играят тежки игри като BF4 на high или max settings ДОКАТО се рекордват с fraps например или докато се stream-ва защото тези неща натоварват още повече.

Малко е изсилвация с това захранване. Може да минеш с 650-я вариант. Или това, което аз съм ти предложил. И не се отказвай от SSD-то. И вземи по-просторна кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко е изсилвация с това захранване. Може да минеш с 650-я вариант. Или това, което аз съм ти предложил. И не се отказвай от SSD-то. И вземи по-просторна кутия.

Можеш ли да предложиш кутия?А ssd-то за какво ми е?Има ли смисъл ОС-а да зареди с няколко секунди по-бързо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж горното ми предложение. Там е моя фаворит за кутия. SSD-то си е глезотия, а с този бюджет можеш да си го позволиш. Освен ОС, програмите също ще стартират по-бързо. Както си решиш! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така с тази конфигурация ще могат ли да се играят тежки игри като BF4 на high или max settings ДОКАТО се рекордват с fraps например или докато се stream-ва защото тези неща натоварват още повече.

щом са ти толкова важни игрите, изчакай R9 290 с нереферентно охлаждане. При тази резолюция 780 не си заслужава горницата в цената.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е разликата между карта http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290X-R9290X-4GD5 и тази карта http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-4GD5 .Само това че може да се овърклоква ли?Ако няма да овърклоквам процесор и рам има ли смисъл да си взимам тази за 1100 лева?A и има ли голяма разлика между 280 и 290?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами между 290х и 290 почти няма или поне не за 250 лева. иначе между 280 и 290 разликата е над 10 фрейма, което си заслужава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.