Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Извинявам се, ако темата не е за тук, но сметнах, че тук ще получа помощ, защото дефакто влиза и "Монитори" .

Не знам какво и къде съм ръчкал, обаче прецаках резолюцията си. Сложил съм да е 1680x1050, най-голямата, която подддържа монитора ми, обаче изведнъж получих изрязани части от двете страни на екрана и най-вече отгоре (във вофрмата на дъга, така е изместило escape и minimize буотните на браузъра например, че са леко под наклон.)

Ето две снимки. Където свършва розовото е края на рамката на монитора и от там до колкото знам трябва да започва изображението, а то има черен изрязък.

За да се види по-добре нарисувах горе-долу как изглежда целия екран. Не е от фона, защото мишката не иска да отиде по нататък от където сочи стрелката на рисунката.

:/

Когато изключа монитора тези линии още се виждат. Същата форма са и са по-тъмно черни от останалата част от монитора.

post-138229-0-03295700-1388011802_thumb.

post-138229-0-79312200-1388011811_thumb.

post-138229-0-92529500-1388012413_thumb.

Редактирано от neo97 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в настройките на монитора си оправи хоризонталите и вертикалите или другият варият е в настройките на видео драивера в секцията за ценровка на екрана 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах менюто на мониора (Samsung) но точно хоризонталите и вертикалите неми дава да ги променям.

Къде трябва да се намират тези настройки на видео драйвера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако монитора е свързан с VGA кабел, към компютъра: трябва да имате бутона за Auto Adjustments (само настройване на картината)

Ако е свързан с цифров кабел DVI/HDMI, ще трябва да го оправите от панела (настройките) на видеокартата.

Не казвате каква е видео картата за да Ви насочим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата е nVidia GeForce GTX 760. Пробвах от там да оправя резолюциите, но не знам от къде да местя самото положение на екрана, хоризонталите и вертикалите. Даже пробвах с Resize, nVidia-та слага ъглите точно където си им е мястото, обаче се получава дефакто дъговидно изкривяване от ъгъл до ъгъл от всички страни без отдолу. Даже както казах дори като изключа монитора и махна всички кабели, тезии изкривявания остават, пак се виждат и са много по-черни от останалата част от монитора.

(Мониторът е Samsung SyncMaster 2032BW)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натискаш auto бутона на монитора,а не менюто!(първият отляво на бутона за вкл/изкл).Препоръчително е когато го натискаш да си на десктопа,а не в игра.Понякога не става от първияпът а от втория или третия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С DVI предаване съм. Auto Adjustments not available пише.

Включих компютъра с HDMI към телевизора да пробвам и всичко беше наред. Изображението беше перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.